sport »

Nie ma mocnych na Fuks!

18 maja 2011

alt='Nie ma mocnych na Fuks!'

Podczas rozegranych w Krotoszynie Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 21 zawodnicy UKS Fuks Falenica zdobyli I miejsce w punktacji medalowej tej grupy wiekowej.

Na sukces złożyły się złote medale Pawła Wojdy (mistrz Europy kadetów z ubiegłego roku) w kategorii do 100 kg, który wygrał między innymi z aktualnym mistrzem Europy seniorów Martinem Alcerem oraz ubiegłorocznej mistrzyni świata juniorek Natalii Kołnierzak w kategorii do 60 kg. Ponadto srebrne medale zdobyli Michał Luto w kategorii do 100 kg i Michał Wilczek w + 115 kg.

Także 17 kwietnia odbyły się mistrzostwa Polski seniorów i seniorek w sumo, na których zawodnicy UKS Fuks Falenica również świetnie wypadli zdobywając 5 medali: złoty Michała Luto w kat do 100 kg i Małgorzaty Kruzy w kat. do 55 kg, srebrny Moniki Skiby w kat. do 80 kg oraz brązowe Pawła Wojdy do 100 kg i Anny Udycz do 80 kg.

To jednak dopiero była przygrywka do mistrzostw Europy w bułgarskiej Warnie. Z Fuksa w ramach reprezentacji Polski wyjechało na powyższe mistrzostwa sześciu zawodników, którzy przywieźli z Bułgarii dziesięć medali: Michał Luto złoto w grupie seniorów w kategorii do 115 kg oraz złoto w drużynie młodzieżowej, Paweł Wojda złoto w grupie juniorów do 18 lat w kat. do 100 kg oraz brąz w drużynie juniorów, Natalia Kołnierzak srebro w grupie juniorów oraz brąz w grupie młodzieżowej do 21 lat, Tomasz Wojda brąz w grupie juniorów w kat. do 100 kg oraz złoto w drużynie młodzieżowej, Małgorzata Kruza brąz w seniorkach w kategorii do 55 kg i Monika Skiba brąz w drużynie seniorek.

Sumo robi się coraz popularniejszą dyscypliną i nie jest prawdą, że sumocy są otyli i nieruchawi. Japońskie zapasy łączą w sobie siłę, refleks, honor i elegancję, czego dowodem jest choćby zdjęcie, jakie w tegorocznej edycji Grand Press Photo w kategorii sport zdobyło II miejsce - Adam Lach ukazał na nim zawodników UKS Fuks.