REKLAMA

Targówek

komunikacja

 

Najpopularniejsza stacja Veturilo znika z Targówka

  1 kwietnia 2014

Najpopularniejsza stacja Veturilo znika z Targówka

Stacja Veturilo przy skrzyżowaniu Radzymińskiej i Piotra Skargi zostanie zlikwidowana. Powodem są... kradzieże rowerów i akty wandalizmu.

REKLAMA

Stacja przy przystanku autobusowym "Piotra Skargi" jest najpopularniejsza w okolicy. Niestety również dla złodziei.

- Od marca do października 2013 r. odnotowaliśmy tam ok. 8600 wypożyczeń rowerów - mówi Artur Tondera, kierownik sekcji rozwoju ruchu rowerowego Zarządu Transportu Miejskiego. Okoliczne stacje cieszyły się mniejszą popularnością: na rondzie Żaba rowery wypożyczano w tym samym czasie 7400 razy, przy Teatrze Rampa - 5200, zaś przy Domu Kultury Zacisze - 3500.

Ogólne wyniki Veturilo na Targówku nie są imponujące. Likwidowana stacja, jedna ze 170 w Warszawie, znajduje się dopiero na 93. miejscu w rankingu. ZTM zapowiada, że w jej zastępstwie powstanie nowa. Gdzie? Jeszcze nie wiadomo.

Gdzie powinna powstać? Czekamy na opinie: redakcja@gazetaecho.pl

DG

 

Komentarze (5)

# hih

01.04.2014 18:35

Targowek dzielnie dba o swoja reputacje :)

# dddd

01.04.2014 22:48

Każdy urodzony w Warszawie wie, że Targówek to złodziejska dzielnica. Metro też ukradną...

# adel

02.04.2014 22:41

Gdy palona jest tęcza na Pl. Zbawiciela, bufet broni jej jak niepodległości i wydaje dziesiątki tysięcy na remont. Gdy paru meneli niszczy rowery to zabiera się je mieszkańcom, zamiast zainstalować kamerę i wyłapać wandali. Tak wyglądają rządy HGW!

REKLAMA

# xyxyxy

08.04.2014 19:47

Geje nie lubią rowerów, bo na nich się ciśnie pedały.

 bogdan46

30.05.2014 09:47

Urzą Miasta i Urząd Targówek mogą przenieść tą staję na teren łąki między ul.Piotra Skargi i Pratulińską na tereni ugoru będącego wizytówką Targówka można utworzyć pierszą w Warszawie Stację Veturilo w której obok stojaków na rowery powstanie miejsce wypoczynku dla cyklistów,kawiarenka drobne usługi gastronomii,informacja turystyczna. Z tej nowej stacji powinna być utworzona nowa ścieżka rowerow wzdłuż ulicy Pratulińskiej aż do Parku Wiecha i dalej na Bródno.Utworzenie nowego atrakcyjnego i niezbędnego obiektu nowoczesnej Stacji Veturilo będzie promować nasz Targówek który często jest krytycznie oceniany jako dzielnica patologii czas to zmienić podobno na rewitalizację UM dla Tarówka przeznaczył kosmiczne fundusze.
Podejmując opracowanie projektu można rewitalizować ciąg ulicy Prwtulińskiej od ul.Radzymińskiej aż do Parku Wiecha między zespołami ROD Pratulińka i utworzyć cuwilizowany skwer z oświetleniem ławkami alejami spacerowymi co może stanowić niejako rozwinięcie Skewru Wiecha aż po ul. Radzymińską.Dzielnicy Targówek z powodu stałego zanieczyszczania powietrza przez Ciepłownię i spalarnię przy Gwarków należy się moim zdaniem szczególna promocja zmian środowiska.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA