REKLAMA

Bemowo

bezpieczeństwo »

 

Najgorsze ulice Bemowa. Niepokojąca liczba rannych

  21 lutego 2020

alt='Najgorsze ulice Bemowa. Niepokojąca liczba rannych'
Na leśnym odcinku Radiowej zamontowano niedawno progi zwalniające. źródło: Facebook / Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej

Dwa znajdujące się w naszej dzielnicy skrzyżowania zajęły wysokie miejsca na czarnej liście warszawskiej drogówki.

REKLAMA

Wtorek, 4 lutego. Patrolujący Bemowo strażnicy miejscy dojeżdżając do skrzyżowania Radiowej z Wrocławską zauważają mężczyznę, leżącego za przejściem dla pieszych. Okazuje się, że w chwili wejścia na pasy człowiek został potrącony przez kierowcę samochodu osobowego. Potrącony uskarża się na ból w okolicy kręgosłupa, więc na miejsce zostają wezwani ratownicy. Ranny trafia do szpitala.

Problem z Radiową

Opisana sytuacja to tylko jedno z niezliczonych wydarzeń, do których doszło na rogu Radiowej z Wrocławską. W ubiegłym roku policja odnotowała tam trzy wypadki, w których zostały ranne w sumie cztery osoby. To wystarczająco dużo, by bemowskie skrzyżowanie trafiło na listę najbardziej niebezpiecznych w Warszawie. Trzeba przy tym pamiętać, że za wypadki uznawane są tylko te zdarzenia, w wyniku których co najmniej jedna osoba doznała uszczerbku na zdrowiu trwającego tydzień lub dłużej (pozostałe to kolizje).

Również trzy wypadki i cztery osoby ranne odnotowano w 2019 roku na skrzyżowaniu Radiowej z Powstańców Śląskich. Dla formalności dodajmy, że oba niebezpieczne miejsca są od dawna wyposażone w sygnalizację świetlną.

Na policyjnej liście wyróżnia się także sama Powstańców Śląskich. 15 wypadków i 17 rannych to niepokojąca liczba, jednak w tym przypadku mamy do czynienia z jedną z najdłuższych ulic w Warszawie (wyprzedzają ją m.in. jeszcze dłuższe Aleje Jerozolimskie i Wał Miedzeszyński).

Kup bilet

Wciąż giniemy na drogach

Jak wynika z policyjnych statystyk, w ubiegłym roku odnotowaliśmy w Warszawie spadek liczby wypadków i rannych, ale sytuacja nadal jest kiepska. Zginęło 35 osób a 1067 doznało uszczerbku na zdrowiu. Kierujący pojazdami odpowiadają za 93% wypadków, piesi - za 7%. Najczęstszymi przyczynami niebezpiecznych sytuacji są nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych i niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

(dg)

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Stef

21.02.2020 13:56

Jak można pisać takie brednie, że gdy ranny ma uszczerbek trwający krócej niż tydzień to kolizja. Kolizja to zdarzenie drogowe gdy nie ma rannych.

# Eliard

21.02.2020 14:32

#Stef napisał(a) 21.02.2020 13:56
Jak można pisać takie brednie, że gdy ranny ma uszczerbek trwający krócej niż tydzień to kolizja. Kolizja to zdarzenie drogowe gdy nie ma rannych.

"Wypadek, to zdarzenie mające miejsce w ruchu lądowym, spowodowane poprzez nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w tym ruchu, którego skutkiem jest śmierć jednego z uczestników lub obrażenia ciała powodujące naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwające dłużej niż 7 dni"
Taka jest definicja wypadku. W artykule jest dobrze napisane.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe