REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski »

 

Nowy plac zabaw z miejscem do rekreacji dla dorosłych?

  16 stycznia 2024

alt='Nowy plac zabaw z miejscem do rekreacji dla dorosłych?'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Wielu mieszkańców Nadwiśla chce więcej placów zabaw i miejsc do rekreacji. Jeden z projektów budżetu obywatelskiego na 2025 rok ma coś dla nich..

REKLAMA

Kamila Bielenin w swoim projekcie, który trafił właśnie do budżetu obywatelskiego Wawra na 2025 rok zaproponowała budowę nowoczesnego placu zabaw dla dzieci i młodzieży wraz z terenem rekreacyjnym dla dorosłych w Nadwiślu. Jego koszt to 300 tysięcy złotych. Co konkretnie za to moglibyśmy otrzymać?

Nadwiśle: coś dla dzieci

- W okolicy ul. Salon Audi Warszawa - wygoda i profesjonalizm Salon Audi Warszawa - wygoda i profesjonalizm
Samochody marki Audi od lat zaliczane są do kategorii marek premium. W związku z tym oprócz wysokiej jakości wykonania, czy bogatego wyposażenia, Audi dba także o profesjonalne podejście do klienta. Na co mogą liczyć osoby odwiedzające salon Audi Warszawa?
Ogórkowej nie ma obecnie żadnego terenu rekreacyjnego ani placu zabaw. Dzieci i młodzież nie mają gdzie spędzać czasu wolnego na świeżym powietrzu, nie mają możliwości integracji i bezpiecznej zabawy - opisuje projektodawczyni, która proponuje budowę placu zabaw.

Na terenie placu znalazłyby się drewniane konstrukcje przeznaczone do zabawy oraz: huśtawki, karuzele, bujaki sprężynowe, piaskownica, stół do ping-ponga, trampolina ziemna, hamak, dziecięca kuchnia błotna. Projekt przewiduje również ławki, latarnie, dziecięcy przewijak oraz kosze na śmieci. Teren byłby ogrodzony, a tym samym bezpieczny dla dzieci.

Zapraszamy na zakupy

...i coś dla dorosłych

Dzięki nowym nasadzeniom drzew i krzewów oraz dostępności ławek, teren placu zabaw byłby też atrakcyjnym miejscem relaksu dla dorosłych. Plac zabaw z terenem rekreacyjnym wytyczony mógłby zostać w okolicy ulicy Arkadii - bliżej Wału Miedzeszyńskiego.

- Na terenie placu dostępna mogłaby być budka biblioteczna, która umożliwi sąsiedzką wymianę książek. Dzięki posadzeniu żywopłotu od strony Wału Miedzeszyńskiego uzyskamy kameralne miejsce zarówno do zabawy, jak i odpoczynku wśród zieleni, jakiego do tej pory nie ma w okolicy - przekonuje pomysłodawczyni.

Zanim projekt trafi pod czerwcowe głosowanie mieszkańców, najpierw muszą ocenić go urzędnicy. Ewentualna realizacja tej inwestycji powinna nastąpić już w przyszłym roku.

MB

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA