REKLAMA

Wawer

drogi »

 

Nadchodzi remont Czecha. Jezdnia zostanie wzmocniona stalową siatką

  28 lutego 2023

alt='Nadchodzi remont Czecha. Jezdnia zostanie wzmocniona stalową siatką'
źródło: ZDM

Zbliża się remont nawierzchni jezdni Czecha w kierunku wschodniej obwodnicy Warszawy (S17) na odcinku od Płowieckiej do Kajki. Na kilometrowym odcinku drogowcy ułożą ponad 8500 m2 nowego asfaltu. Poprawią też bezpieczeństwo w rejonie skrzyżowania z Sejmikową. W ostatnich latach doszło tam do kilkudziesięciu wypadków i kolizji.

REKLAMA

"Ogłosiliśmy przetarg na remont nawierzchni południowej jezdni ul. Czecha na odcinku od Płowieckiej do Kajki. W zeszłym roku nowy asfalt ułożyliśmy na północnej jezdni, od skrzyżowania ul. Doświetlili Wał Miedzeszyński. Stachanowskie tempo drogowców Doświetlili Wał Miedzeszyński. Stachanowskie tempo drogowców
"Dobry Wał z Savami" - tak warszawski Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął informację o zamontowaniu na Wale Miedzeszyńskim nowego oświetlenia. Jedna z najdłuższych ulic w Polsce została wyposażona w oprawy oświetleniowe Sava, zaprojektowane specjalnie dla Warszawy.
Trakt Brzeski z 1 Praskiego Pułku i Jana Pawła II w Wesołej do skrzyżowania ul. Czecha z Kościuszkowców i Kajki w Wawrze" - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Remont na Czecha

Jak przypominają drogowcy, z Czecha nadal korzystają samochody przejeżdżające przez Warszawę tranzytem. Według przeprowadzonych przez nich pomiarów natężenie ruchu w kierunku wschodnim dochodzi do 1739 pojazdów na godzinę. Oznacza to, że nawierzchnia jezdni będzie musiała być odpowiednio wzmocniona, szczególnie z uwagi na wysokie natężenie ruchu samochodów ciężarowych oraz autobusów transportu publicznego.

Aby efekty planowanego remontu utrzymały się jak najdłużej, nawierzchnia jezdni zostanie wzmocniona specjalną, stalową siatką. Ma ona sześciokątne oczka i wykonana jest z podwójnie splatanego drutu. Specjalnie opracowana technologia sprawia, że jest wyjątkowo elastyczna. Tego typu rodzaj siatki traktowany jest jako chroniąca podbudowę warstwa konstrukcyjna jezdni. Wykorzystuje się ją głównie na trasach wylotowych, gdzie samochody rzadko się zatrzymują.

Wstąp do księgarni

Stalowa siatka na jezdni

"Siatka stalowa ma opóźnić powstawianie kolein, spękań czy fałd. Żadna droga nie jest niezniszczalna, jednak robimy wszystko, aby mieszkańcy mogli jak najdłużej korzystać z równej jezdni" - zapewniają drogowcy.

Przy okazji frezowania w rejonie skrzyżowania z ul. Sejmikową poprawiona zostanie geometria drogi na pasie do skrętu w prawo. Takie rozwiązanie jest spowodowane licznymi niebezpiecznymi zdarzeniami. W tym miejscu kierowcy wypadali na wyspę dzielącą, Do 2020 roku ZDM zanotował w sumie 48 takich zdarzeń.

REKLAMA

30 km/h na Czecha

Projekt zakłada także wprowadzenie szykany na pasie do skrętu w prawo, co wymusi zmniejszenie prędkości przed wjazdem w Sejmikową. Dodatkowo przed przejściem dla pieszych wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Na oferty w przetargu drogowcy czekają do 13 marca. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę za pierwszym razem, będzie on miał na wykonanie prac pięć miesięcy od momentu podpisania umowy.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze (3)

# ujwdubie

16.03.2023 10:07

iLE RAZY JUŻ TO REMONTUJĄ!!!!!!! Znów beda problemy, korki, stłuczki. Zamiast zrobić raz a porządnie to przepalają kase podatników

# stranger

17.03.2023 16:29

tego odcinka akurat nie remontowali

# mumu

31.05.2023 16:19

A kiedy końec remontu Kaczeńca? Prace niały zakończyć się z końcem kwietnia w tym tępie to i do końca roku nie sończą.Jeszcze dojdzie remont Czecha to będzie armagedon.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024