REKLAMA

Mokotów

kronika policyjna »

 

Na kradzionym rowerze, z hulajnogą pod pachą

  12 sierpnia 2021

alt='Na kradzionym rowerze, z hulajnogą pod pachą'
źródło: Shutterstock

Mokotowscy policjanci po kilkunastominutowym pościgu zatrzymali 35-latka podejrzanego o kradzież roweru i hulajnogi.

REKLAMA

Jednoślad i "urządzenie transportu osobistego" zostały skradzione wczesnym rankiem z jednego z garaży podziemnych przy Zdziechowskiego.

Kradzież roweru na Mokotowie

- Po zatrzymaniu mężczyzna tłumaczył się, że przyjechał do garażu po rower i hulajnogę, które wcześniej kupił za 1000 zł od nieznanego mu mężczyzny - wyjaśnia podkomisarz Robert Koniuszy. - 35-latek miał przy sobie nożyce do metalu, po swoją rzekomą własność przyjechał o 4:00 nad ranem, pod osłoną nocy. Zabrał rower i hulajnogę wbrew prawowitym właścicielom. W dodatku uciekał od policjantów. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, trudno było uwierzyć w historię o legalnym nabyciu jednośladów.

O kradzieży przy Zdziechowskiego mundurowych zawiadomił pracownik ochrony, który zauważył mężczyznę wyjeżdżającego na czarno-pomarańczowym rowerze z hulajnogą pod pachą. Policjanci dostrzegli go w al. Lotników. Na widok radiowozu podejrzany przyspieszył rowerem, wyraźnie chcąc uciec. Wywrócił się jednak i podjął ucieczkę pieszo. Mundurowi pobiegli za nim i zatrzymali po kilkunastu metrach. Amator cudzych rzeczy w kajdankach na rękach został umieszczony w radiowozie i przewieziony do policyjnego aresztu.

Kup bilet

Twierdzi, że zapłacił

- Funkcjonariusze zabezpieczyli kradziony rower wart około 1500 zł i hulajnogę o wartości około 2 tys. zł - informuje policja. - Następnego dnia śledczy przedstawili mu zarzuty - dodaje podkomisarz Koniuszy.

Podejrzany utrzymywał, że zapłacił za jednoślady, które zabrał w nocy z garażu. Teraz swoją wersję wydarzeń będzie miał szansę przedstawić przed sądem, który może go skazać nawet na pięć lat więzienia.

(db)

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

REKLAMA

REKLAMA