REKLAMA

Bemowo

kultura »

 

"Dzielnica, która ciągle mnie zachwyca". Seniorzy nagrali teledysk o Bemowie

  5 lutego 2024

alt='"Dzielnica, która ciągle mnie zachwyca". Seniorzy nagrali teledysk o Bemowie'
materiały BCK

Bemowskie Centrum Kultury wraz z seniorami podjęło się w zeszłym roku realizacji wyjątkowego projektu. "Moje Bemowo" to twórcza reakcja pokolenia - które obserwowało, jak powstają ulice, na których narodził się hip-hop - na zmiany w otaczającym ich świecie.

REKLAMA

Jak czują się seniorzy we współczesnych nurtach muzycznych? Tego mogliśmy się dowiedzieć podczas prapremiery teledysku "Moje Bemowo", która miała miejsce 30 stycznia w sali widowiskowej przy ulicy Konarskiego 20. Produkcja jest wyjątkowa, bo w całości powstała z inicjatywy i z udziałem bemowskich seniorów.

Słowa uznania dla autorów

Pomysłodawczynią przedsięwzięcia była Bożena Skudlarska, przewodnicząca Bemowskiej Rady Seniorów. Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie? Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie?
OC w Warszawie kosztuje znacznie więcej niż w mniejszych miejscowościach. Różnica jest naprawdę spora - nawet kilkaset złotych w skali roku! Gdzie tkwi źródło tych dysproporcji? Jakie czynniki determinują wysokość składek OC w stolicy? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach wyższych składek OC w stolicy.
Monika Grzybowska wyreżyserowała teledysk i skomponowała muzykę. Zofia Marszałek napisała tekst piosenki "Moje Bemowo", na podstawie wiersza wyróżnionego podczas Konkursu Poetyckiego dla Seniorów o "Srebrny Laur Bemowa" pt. "Ocalmy Wrażliwość". Krzysztof Jambor wykonał utwór a Martyna Efir czuwała nad choreografią.

(as)

.
 

Komentarze (1)

# Arcytekt

05.02.2024 21:58

Autorzy tego hasła z pewnością nie mieli na myśli tandetnej architektury i bałaganu urbanistycznego, którymi to cechami charakterysuje się większa część Bemowa, w tym jego dzielnice centralne?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe