REKLAMA

Bemowo

budżet obywatelski »

 

Na Bemowie powstanie kolejna jadłodzielnia? Cena lodówki zwala z nóg

  6 lutego 2024

alt='Na Bemowie powstanie kolejna jadłodzielnia? Cena lodówki zwala z nóg'
źródło: bo.um.warszawa.pl

Takie pomysły cieszą się popularnością w budżecie obywatelskim stolicy. Czasem jedynie podczas głosowania, ale nie zmienia to faktu, że wciąż zgłaszana jest potrzeba postawienia kolejnych jadłodzielni. Lodówka w Forcie Bema miałaby kosztować tyle, co... średniej klasy samochód. Warto?

REKLAMA

Patrząc na wycenę tegorocznego projektu jadłodzielni można by rzec, że ktoś mocno przeszacował. Koszt samej lodówki lub małego pawiloniku z lodówką to aż 70 tys. zł. Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie? Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie?
OC w Warszawie kosztuje znacznie więcej niż w mniejszych miejscowościach. Różnica jest naprawdę spora - nawet kilkaset złotych w skali roku! Gdzie tkwi źródło tych dysproporcji? Jakie czynniki determinują wysokość składek OC w stolicy? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach wyższych składek OC w stolicy.
Jednak identyczne projekty w innych dzielnicach były jeszcze droższe, np. na Targówku projekt oszacowano na 100 tys. zł. Co jest wyjątkowego w lodówce o równowartości nowego auta średniej klasy? Szczerze powiedziawszy - nie wiemy. Jak czytamy, lodówka ma być czynna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok. Jak zatem można wywnioskować, w cenę należy wliczyć też koszt zużytego prądu. Czy jednak ktokolwiek płaci takie rachunki?

Jadłodzielnia na Bemowie już jest. Będzie kolejna?

Jak czytamy każdy korzysta z jadłodzielni na własną odpowiedzialność. Jest to miejsce, do którego można przynieść nadającą się do spożycia żywność i zapobiec jej zmarnowaniu. A przy tym pomóc innym, którzy tej żywności potrzebują. Co do zasadności tej idei nikt nie dyskutuje. Zasady korzystania z jadłodzielni będą proste: wystarczy odwiedzić punkt znajdujący się przy ulicy Obrońców Tobruku 40 (tuż obok są przystanki autobusowe linii 201 i 197). Produkty spożywcze będą czekały tam w przeszklonej lodówce oraz na regale obok.

- Aktualnie w okolicy nie ma żadnej jadłodzielni, najbliższa znajduje się przy ul. Szadkowskiego 3, ale tamta nie jest czynna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. W trakcie budowy trasy S7 i po jej zbudowaniu, trudno się będzie dostać do pozostałych części Bemowa, dlatego potrzebna jest jadłodzielnia w okolicy Fortu Bema, a bemowski OSiR jest idealną lokalizacją - przekonuje projektodawczyni.

Jeśli pomysł przejdzie pozytywnie ocenę formalno-prawną, to nad jego dalszym losem pochylą się mieszkańcy w czerwcowym głosowaniu w budżecie obywatelskim. Ewentualna realizacja projektu już w przyszłym roku.

MB

.
 

Komentarze (6)

# Tybulec

06.02.2024 19:52

Co za patologia. Urzędnicy z podatkow mieszkańców kupują lodówkę za kilkadziesiąt tysięcy. To jest skrajna niegospodarność i hodowanie patologii i ktoś powinien za odpowiedzieć. Jak ktoś chce pomagać, to niech nie daje nic za darmo, tylko za pracę. Inaczej skończy się to importem bezdomnych z całego kraju.

# flow

06.02.2024 21:23

#Tybulec napisał(a) 06.02.2024 19:52
Co za patologia. Urzędnicy z podatkow mieszkańców kupują lodówkę za kilkadziesiąt tysięcy. To jest skrajna niegospodarność i hodowanie patologii i ktoś powinien za odpowiedzieć. Jak ktoś chce pomagać, to niech nie daje nic za darmo, tylko za pracę. Inaczej skończy się to importem bezdomnych z całego kraju.

Chyba nie bardzo rozumiesz działanie budżetu obywatelskiego.

# Handlarz majtek

06.02.2024 22:45

Autor chyba nie zna cen samichodów. Za 70 tys zł można siebie kupić 6 latnie auto typu SUV..
Średniej klasy auto to minimum 130 tys.zł

REKLAMA

# mniammniam

07.02.2024 00:03

jak ma się kwota wydana na tą jadłodzielnię do łącznej wartości udostępnionej żywności w tym punkcie w dłuższym okresie czasu.
Czy nie lepszym rozwiązaniem za ta kwotę zakładając przykładowo 50 zł/ osobę dziennie wydać odpowiednią liczbe posiłków potrzebującym.
Cena tej "lodówki" to rzeczywiście znaczny wydatek. Oby była zawsze pełna dobra wszelkiego.

# Tfvv

07.02.2024 12:14

Miejsc gdzie głodny może dostać jedzenie za darmo jest w tym kraju od cholery. Po co kolejna wiata do przechowywania resztek jedzenia?

# Kocur

07.02.2024 12:22

Jachira będzie miała kolejne miejsce do darmowej wyżerki :)

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe