REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

drogi

 

Mieszkańcy chcą nowych świateł na Trakcie. Co na to drogowcy?

  15 czerwca 2022

Mieszkańcy chcą nowych świateł na Trakcie. Co na to drogowcy?
źródło: ZDM

Kilkudziesięciu mieszkańców osiedla Nadwiśle prosi o montaż sygnalizacji świetlnej i doświetlenie przejścia dla pieszych na Trakcie Lubelskim przy skrzyżowaniu z ulicą Fiołków. ZDM w swej odpowiedzi zapewnia, że bezpieczeństwo to dla urzędników priorytet, ale...

REKLAMA

- Instalacja sygnalizacji świetlnej jest konieczna, bo na tym odcinku dzieci i młodzież idą do Szkoły Podstawowej nr 404, korzystają w różnych godzinach z kompleksu sportowego (jest tam boisko i pumptrack) - przekonują mieszkańcy i dodają: - Istniejące przejście dla pieszych jest niebezpieczne z uwagi prędkość samochodów i łuk na wysokości adresu Trakt Lubelski 40.

REKLAMA

Przejście mało widoczne

Jak przekonują mieszkańcy Nadwiśla, dzieci przekraczające przejście dla pieszych od strony ulicy Fiołków są mało widocznymi pieszymi, a także same mają ograniczone pole widzenia z uwagi na rosnący tam las i łuk na jezdni. - Kierowca rozpędzonego auta wyłaniającego się z łuku może na czas nie zauważyć dziecka chcącego od strony ul. Fiołków przejść na drugą stronę Traktu - dodają.

Ponadto mieszkańcy proszą o montaż lepszego oświetlenia w tym miejscu, gdyż w tej chwili zainstalowana jest stara latarnia, zaś od strony lasu brakuje jakiegokolwiek światła i podkreślają, że jest to przejście dla pieszych w bezpośrednim sąsiedztwie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 3, Szkoły Podstawowej nr 404, Przedszkola nr 437 i kompleksu sportowego przy Cyklamenów. Wniosek mieszkańców w pełni poparł przewodniczący rady dzielnicy Michał Żebrowski, który dołączył go do swojej interpelacji.

REKLAMA

Co na to ZDM?

Jak twierdzą drogowcy przejście to przeszło audyt bezpieczeństwa i w skali od 0 do 5 zyskało ocenę 3, co oznacza "przeciętne ryzyko niechronionych użytkowników ruchu". - Audytorzy nie wskazali dla tego przejścia konieczności budowy sygnalizacji świetlnej, w związku z czym ZDM nie planuje jej montażu - odpowiedział dyrektor ZDM Łukasz Puchalski, jednocześnie zapewniając, że dla jego jednostki bezpieczeństwo ruchu drogowego jest priorytetem. Dodał, że ZDM w tym roku wymieni wszystkie oprawy oświetleniowe na ledowe na latarniach znajdujących się przy drogach krajowych, wojewódzkich i powiatowych.

(db)

.
 

Komentarze (3)

# dragon

15.06.2022 10:34

Urzędasy zawsze wiedzą lepiej...

# Marian

15.06.2022 23:55

Ale za to na Wale na wysokosci Cyklamenów są światła i na totalnie pustym przejściu zatrzymuja co 20s tysiące samochodów. Tak wygląda wspieranie Putina przez Trzaska i Puchalskiego.

# nick podpis

21.06.2022 16:51

Zatrzymuje się tysiące biednych kierowców , w malutkich autkach, które rozkręca drogie partyjne paliwo i w ten sposób powstaje smog. Tak wygląda wspieranie developerów przez kierowców w propoagandzie "ekologicznej" + do zestawu pani z fotowoltaiki i słoiki z psami.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA