REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

komunikacja

 

Tramwaje przejadą bez prądu z sieci

  23 marca 2023

Tramwaje przejadą bez prądu z sieci
źródło: UM Warszawa

Budowa zajezdni tramwajowej na Annopolu wkracza w kolejny etap prac. Od poniedziałku 27 marca najnowsze tramwaje marki Hyundai Rotem - obsługujące linię numer 4 - będą pokonywały fragment trasy na Bródnie bez prądu z sieci.

REKLAMA

Na trasie do powstającej zajezdni tramwajowej na Annopolu rozpoczynają się prace wymagające zdemontowania sieci trakcyjnej.

Tramwaje z opuszczonymi pantografami

Odcinek, na którym nie będzie zasilania, ma około 100 metrów długości. Mogło to spowodować zawieszenie ruchu tramwajowego między pętlą Annopol a Żerań Wschodni. Aby tak się nie stało, na tej trasie - przebiegającej ul. Annopol - wykorzystane zostaną najnowsze tramwaje hyundai rotem. Mogą poruszać się one z opuszczonymi pantografami, bez pobierania prądu z sieci trakcyjnej.

W napędzie tych wagonów wykorzystywana jest technologia superkondesatorów, czyli urządzeń do magazynowania energii elektrycznej. Dlatego na trasie linii 4 będą kursować - już od poniedziałku, 27 marca - tylko najnowsze niskopodłogowe tramwaje.

Wstąp do księgarni

Zmiany w kursowaniu

Demontaż odcinka sieci wymaga wyłączenia ruchu tramwajów za rondem Żaba. Już w niedzielę 26 marca tramwaje linii 1, 3 i 4 dojadą tylko do tego ronda. Do pętli Żerań Wschodni pojadą autobusy linii zastępczej. Zastosowane zostanie tu nietypowe rozwiązanie. Aby utrzymać ruch tramwajowy na stałych trasach (skróconych do ronda Żaba), tramwaje linii 1, 3, 4 - przed ruszeniem z ronda w trasę w przeciwnym kierunku.

 • Zastępcza linia autobusowa Z-1: FARADAYA - Annopol - Rembielińska - P. Wysockiego - św. J. Odrowąża - RONDO ŻABA - św. J. Odrowąża - P. Wysockiego - Bazyliańska - Rembielińska - Annopol - ZERAŃ WSCHODNI
 • 1: BANACHA - most Gdański - S. Starzyńskiego - RONDO ŻABA (dalej jako linia 4 w kierunku WYŚCIGI)
 • 1 (kursy skrócone): PL. NARUTOWICZA - ... - most Gdański - S. Starzyńskiego - RONDO ŻABA (dalej jako linia 3 w kierunku GOCŁAWEK)
 • 3: GOCŁAWEK - ... - 11 Listopada - RONDO ŻABA (do godziny 8.45: RONDO ŻABA - Starzyńskiego - 11 Listopada - ... - GOCŁAWEK; po godz. 8.45: dalej jako linia 1 w kierunku PL. NARUTOWICZA)
 • 4: WYŚCIGI - ... - 11 Listopada - RONDO ŻABA (dalej jako linia 1 w kierunku BANACHA)

  W tym dniu dla linii 1, 3, 4 uruchomione zostaną przystanki Rondo Żaba 58 i 59 - przed rondem, za wiaduktem kolejowym.

  Od poniedziałku, 27 marca, tramwaje linii 1, 3, 4, 25 będą kursowały na trasach podstawowych, przy czym wszystkie kursy linii 1 będą się kończyć na pętli Annopol. Do Żerania Wschodniego będą dojeżdżały wyłącznie tramwaje linii 4.

  (jok)

 •  

  Komentarze (1)

  # Motorniczy

  27.03.2023 19:13

  Właśnie od ponad godziny trwa zatrzymanie , połamany pantograf w hyundai , brak prądu w sieci Tramwaje nie kursują. Brawo Panie Prezesie jak zwykle czego nie wymyślicie to kolejna porażka nawet jednego dnia codowny pomysł się nie sprawdził.
  więcej na forum

  LINKI SPONSOROWANE

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  Znajdź swoje wakacje

  REKLAMA

  REKLAMA

  Najnowsze informacje na TuTargówek

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  Najchętniej czytane na TuTargówek

  Artykuły sponsorowane

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  Kup bilet

  Znajdź swoje wakacje

  Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

  Polecamy w naszym pasażu

  Wstąp do księgarni

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA