REKLAMA

Bemowo

komunikacja »

 

Metrem pojedziemy za osiem lat

  5 grudnia 2011

alt='Metrem pojedziemy za osiem lat'

W wariancie optymistycznym, zaprezentowanych podczas ostatniej sesji rady dzielnicy 7 mld zł ma kosztować zachodni odcinek metra. W 2020 roku podziemna kolejka może być już pod ratuszem. Radni Bemowa boją się jednak paraliżu komunikacyjnego, który będzie towarzyszył rozkopanej Górczewskiej.

REKLAMA

- Doświadczenie rzeczywiście pokazuje, że przez odcinek centralny cała Warszawa stanęła w korku. Bemowo będzie miało do tego czasu nowe trasy komunikacyjne, które są budowane, a które będzie można wykorzystać na objazdy - przekonywał radnych Ryszard Główka, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego.

Odkładanie metra to problemy

W tej chwili pod względem liczby pasażerów z Bemowem wygrywa Praga, ale burmistrz zapowiada, że za dwa, trzy lata sytuacja drastycznie się zmieni.

- Mamy ciągle niezabudowane kilkadziesiąt hektarów gruntów. Studium pozwala nam na wysokie bloki. Obszar nasz będzie coraz bardziej obciążony pod względem komunikacyjnym, odkładanie metra to narastające problemy - uważa burmistrz Jarosław Dąbrowski.

Wstąp do księgarni

Bemowo rozkopane przez kilka lat

Radni martwią się o korki i perspektywę rozkopania dzielnicy na kilka lat. - Prace na Górczewskiej to będzie horror komunikacyjny - mówią zgodnie.

- Chcę zadeklarować, że będę za tym, aby stacje powstawały równocześnie, przynajmniej do stacji Ratusz Bemowo.

Do 2030 r. ma powstać ostatnia stacja - Mory.
Obecnie trwają prace projektowe trzech stacji w kierunku zachodnim - mówił Mieczysław Reksnis, dyrektor Biura Drogownictwa i Komunikacji m.st Warszawy.

Specjaliści nie ukrywają, że metoda odkrywkowa jest szybsza i, co najistotniejsze, tańsza niż podziemna. - Czy budowa musi trwać aż osiem lat? - dopytywał Grzegorz Popielarz, przewodniczący rady.

- Procedury administracyjne trwają dłużej niż sama budowa metra. Rozpoczęły się prace projektowe dla trzech stacji w kierunku zachodnim, a w kolejnym etapie będą następne. Jeśli otrzymamy fundusze z Unii, to liczymy, że zrobimy całą nitkę, a jeśli się to nie uda, to zrobimy tyle, ile będzie możliwe. Pierwsze trzy stacje w obu kierunkach powstaną do 2015 roku, w 2020 roku planujemy być pod waszym ratuszem, a do 2030 roku powstanie ostatnia stacja Mory - tłumaczył Ryszard Główka.

Ewelina Kurzak

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# studenci PW

07.12.2011 10:35

http://utnij.pl/buspas - Ankieta dla studentów Politechniki Warszawskiej na potrzeby projektu "Analiza funkcjonowania wydzielonego pasa ruchu dla autobusów na ulicy Górczewskiej"
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2024
Boże Narodzenie 2024
Boże Narodzenie 2024