REKLAMA

Wola

Inwestycje

 

Manhattan na Woli - przewodnik dla zagubionych

  22 lutego 2016

alt='Manhattan na Woli - przewodnik dla zagubionych'
B4 Office Center
źródło: materiały inwestora / urbanity.pl

Wola powoli zmienia się w Manhattan. Budownictwo wysokościowe kwitnie tu jak nigdzie indziej. W planach inwestorów dotyczących nowych "drapaczy chmur" można się pogubić. Dla zagubionych przygotowaliśmy mały przewodnik po wolskim Manhattanie.

REKLAMA

  • Warsaw Spire

    Warsaw Spire przy Placu Europejskim na rogu Łuckiej i Towarowej będzie największym co do powierzchni oraz najwyższym obiektem biurowym w Polsce. W ostatnim czasie wieżowiec został zwieńczony dwiema czterometrowymi iglicami. Dzięki temu kompleks Warsaw Spire osiągnął swoją docelową wysokość 220 metrów. Inwestycja składa się z budynku głównego oraz dwóch niższych biurowców B i C. Warsaw Spire dysponował będzie ponad 100 tys. m2 powierzchni najmu, z czego ponad 75 proc. zostało już wynajęte. Oddanie do użytku całego projektu i otwarcie placu Europejskiego nastąpi w maju 2016 roku.

  • Generation Park

    Wieżowiec Generation Park jest wznoszony w kwadracie ulic Towarowej, Łuckiej, Wroniej i Prostej. Budowa budynku wystartowała w listopadzie 2015, a dobiegnie końca w czwartym kwartale 2017 roku. Inwestycja docelowo składała się będzie z trzech budynków. Dwa z nich będą dziesięciopiętrowymi biurowcami, a zwieńczy je trzeci obiekt - 140-metrowa wieża. W podziemnej hali garażowej znajdzie się parking samochodowy na 600 stanowisk. Inwestor zadbał również o miłośników jednośladów, dla których przygotowany zostanie parking na 370 miejsc.

  • Sienna Towers

    Przy ulicy Siennej i Towarowej trwają już pierwsze prace przygotowawcze pod budowę kompleksu trzech wieżowców. Kompleks biurowy składał się będzie z trzech budynków - z dwóch 130-metrowych wież oraz biurowca o wysokości 86 metrów. Sienna Towers to łączna powierzchnia prawie 100 tys. m2, z czego 75 proc.. zajmie część biurowa, a pozostałe 25 proc. zagospodarują sklepy. Inwestycja realizowana będzie etapowo. W pierwszej kolejności ruszy budowa najniższego obiektu. Sienna Towers będzie bezpośrednio połączona ze stacją metra Rondo Daszyńskiego.

  • Mennica Legacy Tower

    W miejsce wyburzonej socrealistycznej siedziby Mennicy Polskiej przy ul. Pereca 21, na rogu Żelaznej i Prostej już w marcu ruszy budowa kompleksu Mennica Legacy Tower. Będzie się on składał ze 130-metrowego (33-piętrowego) wieżowca oraz sąsiadującego budynku o wysokości 36 metrów. Zaoferuje łącznie prawie 65 tys. m2 powierzchni, z czego największą część zajmują biura.

  • Skyliner

    Niebawem, najpewniej w czerwcu, ruszy budowa drapacza Skyliner w otoczeniu ulic Prostej i Towarowej. Budynek będzie miał 195 metrów wysokości i 94 tys. metrów2 powierzchni całkowitej, z czego większą część zajmą pomieszczenia biurowe, a około 3 tys m2 zostanie przeznaczonych na część handlowo-usługową. Pod 45-kondygnacyjnym wieżowcem znajdzie się 5-poziomowa hala garażowa na 428 stanowiska, do którego wjazd będzie możliwy z dwóch stron: od ulicy Prostej i Towarowej. Komunikację wewnętrzną w biurowcu zapewni 21 nowoczesnych wind. Ciekawostką obiektu będzie dwupoziomowy SkyBar, ulokowany na wysokości 165 metrów. Zakończenie budowy - rok 2019.

  • Impexmetal Towers

    Zespół wieżowców Impexmetalu stanie już niebawem przy Łuckiej i Prostej pomiędzy fabryką Norblina i megablokiem JW. Construction. Całkowita powierzchnia dwóch wielokondygnacyjnych wież o wysokości 102 metrów, już kojarzonych przez warszawiaków z "Władcą pierścieni" Tolkiena, sięgnie niemal 87 tys. m.2. Jedna trzecią zajmą biura, ale znajdzie się tu także 270 mieszkań, co w wolskich wieżowcach jest ewenementem. Budowa ma się rozpocząć w czerwcu, choć nie wiadomo czy nie zostanie opóźniona z powodu przeciągających się prac przygotowawczych.

  • HPO Tower

    Także nietypowy, bo w całości mieszkalny wieżowiec HPO Tower stanie przy Grzybowskiej przy Hiltonie. Będzie liczył 39 pięter i 167 metrów wysokości. Najmniejsze mieszkania mają mieć 31 mkw., z możliwością powiększenia o kolejne 15 metrów. Najtańsze mają kosztować 500 tys. zł. Jedno piętro będzie przeznaczone w całości na przestrzeń wspólną dla mieszkańców. Budowa ma się rozpocząć najprawdopodobniej w marcu, a zakończyć w 2020 roku.

  • Warsaw One

    W miejscu, gdzie dziś stoi wieżowiec Ilmet, w Alei Jana Pawła II 15, na rogu Prostej i Pańskiej stanie Warsaw One. Rozbiórka budynku Ilmetu już się na dobrą sprawę rozpoczęła. Wysokość Warsaw One ma być porównywalnej do sąsiadującego biurowca Rondo 1, czyli wyniesie około 190 metrów. Wieżowiec ma stanąć do 2019 roku.

  • Liberty Tower

    Liberty Tower to zespół budynków biurowych, który ma stanąć przy Grzybowskiej na rogu Żelaznej. Powierzchnia całkowita tej wielopiętrowej zabudowy wyniesie 71 tys. m2, z czego lwią część zagospodarują biura. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.

  • Chmielna Business Center

    Także jeszcze w tym roku na dawnych terenach kolejowych u zbiegu ul. Chmielnej z Al. Jana Pawła II planowane jest rozpoczęcie budowy kompleksu Chmielna Business Center. Całość będzie złożona najprawdopodobniej z trzech budynków - dwóch niższych i jednej wyższej wieży wysokości 220 metrów. Kompleks dostarczy na warszawski rynek około 100 tys. m2 powierzchni pod wynajem. Oczywiście najwięcej zajmą biura.

    Wieżowce planowane

  • Spinnaker Office Tower

    Trwają prace planistyczne biurowca Spinnaker Office, który ma zostać wzniesiony przy Rondzie Daszyńskiego między Prostą, Pańską i Wronią. Powierzchnia biurowa tego obiektu ma być równa 40 tys. m2, wysokość zaś wyniesie około 200 metrów. Budowa ruszy najwcześniej w roku 2017.

  • Centralna Park

    Na rogu Al. Jerozolimskich i Al. Jana Pawła II w sąsiedztwie Chmielnej ma powstać kompleks Centralna Park, który zajmie łącznie 2 ha gruntów. Projekt realizowany będzie w kilku etapach. Nie jest znany jeszcze dokładny harmonogram inwestycji, gdyż jakiekolwiek prace budowlane są uzależnione w dużej mierze od remontu linii średnicowej. Najprawdopodobniej budowa rozpocznie się w 2018 roku i może potrwać nawet do sześciu lat. 200-metrowy wieżowiec pełnić będzie funkcję biurową, hotelarską oraz handlowo-usługową, która znajdzie się na parterze budynku.

  • Atrium South 2

    Zespół budynków biurowych Atrium South II ma być wybudowany wzdłuż Ciepłej, Prostej i Pereca przy rondzie ONZ. Aby wybudować 175-metrowy wieżowiec z przeznaczeniem biurowym, inwestor - Skanska - chce zburzyć jeden z bloków przy ul. Pereca, mimo że został on wybudowany zaledwie 20 lat temu. Póki co trwają jeszcze plany projektowe, więc budowa nie ruszy zapewne przed rokiem 2018.

  • B4 Office Center

    Wieżowiec B4 Office Center ma być położony u zbiegu Burakowskiej, Powązkowskiej i Okopowej. Czyli na tyłach dawnego ronda Babka, blisko Arkadii. Nowy budynek ma powstać na działce, którą częściowo zajmuje Czarny Kot, który w związku z tym zostanie on rozebrany. B4 zaplanowany został jako 120-metrowy wieżowiec - smukły, przeszklony, wyglądający jak zlepiony z trzech cienkich płytek. W głębi działki będzie mieć niższe pięciopiętrowe skrzydło. Jego elewacje zostaną wyłożone cegłami. To nawiązanie do pofabrycznej zabudowy znajdującej się dalej przy ul. Burakowskiej. Wedle najnowszych informacji budowa ma ruszyć w 2017 roku. Powierzchnia biurowa budynku ma sięgnąć 28 tys m2. (oprac. wk)

  •  

    REKLAMA

    Czytaj na ten temat

    Komentarze (3)

    # gość_serwisu

    23.02.2016 23:02

    Przewodnik po zakompleksionej dweloperszczyźnie...

    # forni

    25.02.2016 15:09

    Nie no, Wola już wygląda lepiej, przynajmniej w porównaniu ze stanem z poprzednich lat, każdy się śmiał z możliwości zamieszkania w tej dzielnicy a teraz proszę, Bliska Wola i inne osiedla jak grzyby po deszczu rosną.

    # leda

    25.02.2016 22:39

    w Warszawie - jak widać - każdy koszmarny projekt architektoniczny może być realizowany. Nikt nie czuwa nad urbanistyką ani potrzebami społecznymi. Tak, jak wcześniej Wola była dzielnicą przemysłową, tak obecnie zrobiono z niej monokulturę bankowo-biurową, bez zieleni w dodatku.
    Zamiast przy rondzie Daszyńskiego zbudować np. salę koncertową, obiekt kultury, czy utworzyć park,sprzedano deweloperom najlepsze miejsce dla mieszkańców dzielnicy, dające możliwości integracji społecznej.
    Pozbyto się terenów rekreacyjnych i sportowych (vide stadion Sarmaty i niedługo pewnie Olimpii), domu kultury na Działdowskiej (spadkobiercy), zapewne części parku Szymańskiego - też (spadkobiercy). Powstające osiedle na Odolanach też bez żadnych terenów ważnych społecznie... Dla kogo jest to miasto????

    REKLAMA

    więcej na forum

    LINKI SPONSOROWANE

    REKLAMA

    Znajdź swoje wakacje

    REKLAMA

    Najnowsze informacje na TuWola

    REKLAMA

    REKLAMA

    REKLAMA

    REKLAMA

    Misz@masz

    Artykuły sponsorowane

    REKLAMA

    REKLAMA

    City Break
    City Break

    Kup bilet

    Znajdź swoje wakacje

    Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

    Polecamy w naszym pasażu

    Wstąp do księgarni

    REKLAMA

    REKLAMA

    AMBRA - Twoje Perfumy
    AMBRA - Twoje Perfumy

    REKLAMA

    REKLAMA

    Wyjazdy sportowe
    Wyjazdy sportowe