REKLAMA

Społeczeństwo

Mandaty na Bogusławskiego. Miejsc parkingowych nie budują, straż miejską wzywają
REKLAMA

Mandaty na Bogusławskiego. Miejsc parkingowych nie budują, straż miejską wzywają

Warszawska Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa "Chomiczówka" pod koniec stycznia umieściła za wycieraczkami samochodów ostrzeżenie, że każdy przypadek złego parkowania przy Bogusławskiego 6 zostanie udokumentowany i zgłoszony do straży miejskiej. Zdesperowani kierowcy pytają: gdzie parkować?

REKLAMA

Nowy Rynek Chomiczówki. 700 osób chętnych na mieszkanie
Nowy Rynek Chomiczówki. 700 osób chętnych na mieszkanie Zarząd spółdzielni chce odmienić osiedle, samorząd protestuje. Tymczasem na nowe mieszkanie czeka... ponad 700 osób.
czytaj
WSBM "Chomiczówka" stwierdza, że w ciągu pieszo-jezdnym wzdłuż bloku przy Bogusławskiego 6 notorycznie parkowane są samochody.REKLAMA

Spółdzielnia: "Będziemy zgłaszać do służb"

- Blokując przejazd przez ciąg pieszo-jezdny blokujecie dojazd straży pożarnej, pogotowia, służb miejskich i oczyszczania, co może skutkować zagrożeniem bezpieczeństwa ludzi i mienia. Zabrania się parkowania samochodów w niedozwolonych miejscach - przekonuje WSBM "Chomiczówka", która na koniec ostrzega, że wszystkie przypadki łamania przepisów będą dokumentowane i zgłaszane do odpowiednich służb.REKLAMA

"Najlepiej jest postawić słupki i znaki zakazu, niech się ludzie martwią."

Nie wszyscy mieszkańcy "kupują" tłumaczenia spółdzielni. - Może by się spółdzielnia mieszkaniowa zainteresowała tym, dlaczego tak ludzie parkują. Odpowiedź jest prosta: bo nie ma gdzie zaparkować. Najlepiej jest postawić słupki i znaki zakazu, niech się ludzie martwią... Na Chomiczówce brakuje miejsc do parkowania i nic się nie zmieni, jeżeli spółdzielnia takich miejsc nie stworzy. Ot, cały problem - komentuje działania spółdzielni pan Hubert.

- Miło by było, gdyby WSBM na swoim terenie wybudowała jakiś duży, piętrowy, ogólnodostępny parking - nawet w porozumieniu z podmiotem komercyjnym. Wówczas nie byłoby tłumaczeń "nie ma gdzie". Choć domyślam się, że byłyby komentarze "kto to widział, żeby za parking 200 zł co miesiąc płacić, jak pod blokiem można za darmo" - dodaje pan Patryk. - Najwyższy czas na realizację dużego parkingu wielopoziomowego. Powstają kolejne bloki i z parkowaniem będzie coraz gorzej - dodaje pan Krzysztof.

Warto przypomnieć, że spółdzielnia przedstawiła kompleksowy projekt zagospodarowania centrum Chomiczówki, gdzie znalazły się m.in. dodatkowe miejsca parkingowe, ale został on... oprotestowany przez mieszkańców, w tym m.in. radnego z Chomiczówki Krystiana Lisiaka.REKLAMA

"Wszystkie zgłoszenia pochodziły od mieszkańców"

Przy Bogusławskiego 6 od początku roku do 8 lutego strażnicy miejscy odnotowali 15 zdarzeń. - Wszystkie zgłoszenia pochodziły od mieszkańców. Dziesięć dotyczyło parkowania w strefie obowiązywania znaku B-36 (zakaz zatrzymywania się, który dotyczy tylko tej strony drogi, po której znak ten został umieszczony - przyp. red.), cztery zgłoszenia dotyczyły parkowania w strefie zamieszkania poza miejscami wyznaczonymi, jedno - postoju w strefie znaku B-35 (zakaz postoju pojazdu - przyp. red.) - informuje straż miejska.

Strażnicy wszczęli 25 procedur zmierzających do ukarania sprawców wykroczeń pod ich nieobecność (tzw. procedura foto). - W jednym przypadku zgłoszenie nie potwierdziło się, w dwóch - brak było podstaw prawnych do podjęcia interwencji - uzupełniają funkcjonariusze.

(DB)


  • Poleć
  • Polub Tu Bielany
  • Udostępnij

Mandaty na Bogusławskiego. Miejsc parkingowych nie budują, straż miejską wzywają

Fot. mieszkaniec


22.02.2021 14:32 #Jam %u0141asica
Co za bzdury. "Centrum Chomiczowki" mialo kilkanascie miejsc pakingowych i kilka nowych bloków. WSBM od lat prowadzi idotyczną politykę, likwiduje miejsca parkingowe i grodzi co się da.
22.02.2021 14:48 #Babcia parkingowa
W nowszych budynkach przy Rodziny Połanieckich można swobodnie wynająć lub kupić miejsce postojowe,ale,jak słusznie napisał pan Patryk,parkowanie musi byc pod blokiem i za darmo.
22.02.2021 16:27 #świadomy
Piętrowe parkingi, zwłaszcza przy starszych osiedlach to jedyne rozwiązanie ale... nie w PL.
Po pierwsze w PL przeciętny kierowca woli zaparkować w śmietniku niż płacić co miesiąc za miejsce na parkingu.
Po drugie koszt miejsca na wybudowanym parkingu nie byłby 200 PLN tylko min. 400-500 PLN
U nas inwestycja musi się zwrócić po roku a nie 15-20 latach. Poza tym każdy przy budowie takich parkingów chcieliby zarobić 1000%. Przykład nie otwarty do dziś parking na stacją Metro Pl. Wilsona.
No i spółdzielnia woli opchnąć ew. fragment gruntu pod kolejny blok niż parking.

Dopóki mieszkańcy nie pogonią tych starych patospóldzielców, którzy biorą dużą kasę za nic nic się nie zmieni.
Spółdzielcy muszą sobie uświadomić, że taki Jaśnie Wielmożny Pan Prezes Spółdzielni ma pensję z ich czynszów. Jest ich pracownikiem. Nikt inny mu nie płaci a właśnie mieszkańcy.
22.02.2021 16:40 #lideksynubeka
A co zrobić, skoro mieszkańcy w 99% są biernymi kretynkami, czyli elektoratem PO?. Dopóki w TVN nie powiedzą, że spółdzielnia ich okrada, dalej będą bierni. I będą się cieszyć, jak Rafalala pozwęża im ulice, polikwiduje parkingi i zrobi płatną strefę parkowania
22.02.2021 18:00 #Krystian Lisiak
"Warto przypomnieć, że spółdzielnia przedstawiła kompleksowy projekt zagospodarowania centrum Chomiczówki, gdzie znalazły się m.in. dodatkowe miejsca parkingowe, ale został on... oprotestowany przez mieszkańców, w tym m.in. radnego z Chomiczówki Krystiana Lisiaka."

Szanowna Redakcjo,

takie stwierdzenie z wykorzystaniem mojego nazwiska, zwłaszcza w kontekście parkowania na Bogusławskiego, jest całkowicie nieadekwatne do sytuacji, wprowadza w błąd, przedstawia mnie w nieprawdziwym świetle i jest zwyczajnie nierzetelne. Chciałbym poinformować Redakcję, że już w 2016 r. wyszedłem z inicjatywą pozostawienia parkingu "okrąglaka", zlokalizowanego naprzeciwko budynku Bogusławskiego 2, jako niezabudowanego. W tej sprawie zebrałem setki podpisów mieszkańców pod petycją kierowaną do ówczesnego Burmistrza. Nie tak dawno, na mój wniosek, zmieniono również organizację ruchu na odcinku od Bogusławskiego 6 do skrzyżowania z ulicą Kwitnącą, aby wróciła możliwość parkowania równoległego na tym przewymiarowanym odcinku ulicy. Dodatkowo, w tej kadencji wydana została decyzja o pozwoleniu na budowę żłobka obejmująca swym zasięgiem również teren sąsiadującego z nim parkingu (o którym pisałem wyżej). Zachowanie w pozwoleniu na budowę funkcji parkingu, ma przełożyć się na wpisanie takiej funkcji również do planu miejscowego rejonu Fortu Wawrzyszew. Do planu miejscowego Chomiczówki zaś oraz projektu Studium zgłaszałem wnioski o zachowanie istniejących miejsc parkingowych i parkingów społecznych, z możliwością ich przyszłej przebudowy na wielopoziomowe.

Przywołanie deweloperskiej ekspansji na teren Conrada - Kwitnąca - Brązownicza jako rzekomego zbawienia dla mieszkańców pod względem parkowania, jest co najmniej irracjonalne. Warto zaznaczyć, że oprotestowana koncepcja zakładała bilansowanie w skali: 1 nowe mieszkanie - 1 nowe miejsce postojowe (w garażu), zatem nic (bądź niewiele) dla mieszkańców starej zabudowy. Śmiem twierdzić, że budowa osiedla na około 2 tys. nowych mieszkańców jeszcze bardziej utrudni parkowanie mieszkańcom starej zabudowy, tym bardziej, że koncepcja na którą Redakcja się powołuje przewiduje zabudowę wysokim budynkiem istniejącego parkingu naziemnego między Brązowniczą a Conrada. Pomijam już fakt, że przy realizacji tak olbrzymiej inwestycji, obciążona już dziś ruchem tranzytowym ul. Conrada, chyba kompletnie by wtedy stanęła. Inwestycje WSBM "Chomiczówka", jak np. budynek w miejscu parkingu społecznego przy Conrada 3, sprowadziły na mieszkańców starej zabudowy już wiele niepożądanych konsekwencji (mieszkańcy Conrada 4 odczuwają do dziś skutki zalania terenów wewnętrznych ponad 150 samochodami). Czy te kalkulacje są dla Redakcji trudne do zrozumienia? Radzę zgłębić temat, bo takim artykułem wprowadza się ludzi w błąd. Przedstawiacie mnie dodatkowo w sprawie parkowania na Bogusławskiego krzywdząco i niesłusznie. Żądam sprostowania, gdyż w świetle powyższej argumentacji i moich dotychczasowych działań w celu poprawy sytuacji parkowania na Bogusławskiego, uważam, że tekst nosi znamiona zniesławienia. W przypadku braku sprostowania, rozpatrzę możliwość skierowania sprawy na drogę sądową.
22.02.2021 18:38 #Rudy102
W Pl panuje powszechnie przekonanie, że parkowanie na ulicy to prawo każdego obywatela, otorz nie. W wielu cywilizowanych miastach aby móc zarejestrować pojazd trzeba mieć go gdzie parkować czyli mieć miejsce postojowe na własność, albo w długoletnim wynajmie. Powinno być podobnie, chcesz mieć samochód to pokaż, że masz gdzie go przechowywać. W Pl to miasto, spółdzielnia, gmina wszyscy musza ci postawić parking albo miejsca postojowe, idąc ta logika to może jeszcze miasto ma postawić mi stajnie bo moja córka chce mieć kucyka. Na starych blokowiskach wiadomo że jest miej miejsc niż mieszkań bo nie ma garazów podziemnych, to te miejsca powinny zostać zinwentaryzowane i przydzielone konkretnym mieszkancom czy to w formie sprzedaży czy też najmu długoletniego. A dla tych co nie starczy mieść no sorry taki mamy klimat, nie można zastrywac samochodami każdego trawnika i skrawka chodnika, ie masz miejsca postojowego to nie możesz miec samochodu
22.02.2021 19:14 #xxx
#Krystian Lisiak napisał(a) 22.02.2021 18:00

Warto zaznaczyć, że oprotestowana koncepcja zakładała bilansowanie w skali: 1 nowe mieszkanie - 1 nowe miejsce postojowe (w garażu), zatem nic (bądź niewiele) dla mieszkańców starej zabudowy.
A dlaczego Pan zakłada, że mieszkańcy starych bloków mają mieć miejsca parkingowe za darmo? Czyli mieszkańcy nowych bloków mają sfinansować miejsca parkingowe dla starego osiedla. Niby dlaczego?
22.02.2021 19:30 #Krystian Lisiak
"A dlaczego Pan zakłada, że mieszkańcy starych bloków mają mieć miejsca parkingowe za darmo? Czyli mieszkańcy nowych bloków mają sfinansować miejsca parkingowe dla starego osiedla. Niby dlaczego?"

Nigdzie nie pisałem, że za darmo. Parkingi, o których napisałem są płatne.
22.02.2021 23:11 #Dziadek parkingowy
"Zdesperowani kierowcy pytają: gdzie parkować?". Odpowiem - parkować na parkingach. A skoro nie masz zapewnionego miejsca postojowego, to nie kupuj samochodu. Jakież to proste!
23.02.2021 17:47 #zorrrro
no niestety zdarza się że odholują, kolega prowadzi pomoc drogową i czasem zatrudniają go do holowania
REKLAMA
24.02.2021 02:19 #Na zdrowie!
#zorrrro napisał(a) 23.02.2021 17:47

no niestety zdarza się że odholują, kolega prowadzi pomoc drogową i czasem zatrudniają go do holowania
Dobrze robią, a kolega ma zarobek, więc możecie wypić flaszkę.
24.02.2021 11:27 #Beatka
Na Mistrzowskiej ludzie zajmują swoimi samochodami miejsca parkingowe. Auta stoją tygodniami nieruszane. Nierzadko wartość tych aut to wartość telewizora 55cali czyli kilka tysięcy złotych. Prawie wszystkie na letnich oponach. Już widzę jak będą chcieli płacić za parking skoro żydzą na zakupie zimowych opon.
25.02.2021 12:36 #Zjdjjcjvv
Celowo robi się tak, aby nie było miejsc parkingowych jest to zmowa, aby zarabiać na mandatach. Nie dość ze samochód drogi w utrzymaniu, to producenci tak przodują zeny się psuło. Paliwo drogie i najdroższe na Orlenie. Ubezpieczenia i jeszcze mandaty za parkowanie fotoradary itp itd. Na Bogusławskiego 2a gdzie jest okrągły parking właściciel parkingu dzwonił bez przerwy na straż miejska żeby zagonić sobie samochody na parking. Z dwóch bloków są telefonu. Z Bogusławskiego 2 i Bogusławskiego 4 są telefony.
26.02.2021 15:36 #Babcia parkingowa
"" Bo parkowanie MUSI być za darmo"!!!!
02.03.2021 22:20 #IKKU
Czesc komentujacych zapomina, ze samochod nie sluzy do tego aby stal pod domem, tylko uzywa sie go aby gdzies pojechac, chocby do bliskich, czy znajomych, i tam tez musimy miec gdzie zaparkowac. Publiczne miejsca w miescie gdzie mozna zaparkowac samochod to to normalna i potrzebna rzecz tak samo jak chodnik czy woda w kranie. Miasta maja sluzyc mieszkancom a nie odwrotnie.
03.03.2021 10:46 #Anatol Markowski
WSBM Chomiczówka w rejonie Bogusławskiego od 6 do 16 wybudowała kilkadziesiąt jeżeli nie ponad 100miejsc parkingowych. Jest tam wyznaczona strefa zamieszkania, więc auta winny stać tylko w miejscach wyznaczonych, a nowo wybudowanych miejsc nie oznaczono, w świetle prawa stoją więc nieprawidłowo. Miejsca te były w pierwszej fazie oznaczone - znaki pionowe i poziome, ale potem oznakowanie zniknęło, pozostały tylko płyty eko, zatoki. A dlaczego? Bo wybudowano je z naruszeniem Prawa budowlanego, na tzw. zgłoszenie można było wybudować 10 miejsc, ale nie 110, bo na to już było potrzebne zezwolenie na budowę. Na chłopski rozum, gdyby wezwano Policję, czy wspomnianą przez WSBM straż miejską to funkcjonariusze winni by ukarać nie tylko tych co parkują auta na ciągach pieszo-jezdnych, ale i tych co parkują w nieoznakowanych zatokach, bo zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym nie są to miejsca wyznaczone, chociaż konstrukcyjnie wybudowane. Pamiętajcie o tym sąsiedzi i administratorzy, jak będziecie wzywać służby.
03.03.2021 10:47 #rtr
#IKKU napisał(a) 02.03.2021 22:20

Czesc komentujacych zapomina, ze samochod nie sluzy do tego aby stal pod domem, tylko uzywa sie go aby gdzies pojechac, chocby do bliskich, czy znajomych, i tam tez musimy miec gdzie zaparkowac. Publiczne miejsca w miescie gdzie mozna zaparkowac samochod to to normalna i potrzebna rzecz tak samo jak chodnik czy woda w kranie. Miasta maja sluzyc mieszkancom a nie odwrotnie.
Piszesz, zdawałoby się oczywistą rzecz, a ludzie nie rozumieją.
03.03.2021 13:16 #chomix
najlepiej całe miasto zamieńmy w parking. kiedy ludzie zrozumieją ze sa jakies ograniczenia w ilości samochodów. warszawa już dawno przeoczyła ten limit. budujcie piętrowe parkingi, wymagajcie tego od spoldzielni, od władz dzielnicy. ale nie można likwidować trawników, zieleni pod kolejne parkingi. to jest jakiś obłęd. a ci wszyscy oburzeni właściciele samochodów NAPRAWDĘ nie mogą korzystać z komunikacji miejskiej? chomiczowka ma tramwaje, autobusy, metro. czy naprawdę wszedzie ttzeba wozić 4 litery swoim samochodem?
03.03.2021 18:26 #mb.waw
Trzeba po prostu budować miejsca parkingowe zamiast je likwidować, ot cała mądrość.
03.03.2021 20:36 #Paweł
"Warto przypomnieć, że spółdzielnia przedstawiła kompleksowy projekt zagospodarowania centrum Chomiczówki, gdzie znalazły się m.in. dodatkowe miejsca parkingowe, ale został on... oprotestowany przez mieszkańców, w tym m.in. radnego z Chomiczówki Krystiana Lisiaka."

I to dopiero przykład nierzetelnego dziennikarstwa. Myśli Pan, że mieszkańcy nie chcą parkingów? Oczywiście, że chcą. Chcą także pozostawienia parkingów już istniejących, a nie budowy w ich miejscu nowych bloków... Protestują już od wielu lat forsowanym przez zarząd WSBM Chomiczówka ciągłym próbom dogęszczania osiedla przez budowę nowych bloków. Niestety administracja osiedla zamiast rozwiązywać problemy istniejące, tworzy coraz to nowe. Czy wie Pan, Panie Redaktorze jakie WSBM wspólnie z developerem miała pierwotnie plany zabudowy działki pomiędzy Conrada, Kwitnącą i Brązowniczą? Tam miało stanąć kilkanaście bloków mieszkalnych o wysokości od kilku do kilkunastu pięter! Myśli Pan, że dla wszystkich mieszkańców znalazłyby się tam miejsca parkingowe? Naprawdę wystarczyłoby ich także dla klientów zlokalizowanych tam sklepów, osób odwiedzających pocztę, przychodnię zdrowia? Chciałbym jednak zasugerować dokładniejsze rozeznanie w temacie, proszę posłuchać mojej sugestii z Facebooka (po tym jak Pan do mnie napisał), żeby przed publikacją artykułu porozmawiać z Panem Krystianem Lisiakiem. To pozwoliłoby na napisanie rzetelnego artykułu. Myślę, że w dalszym ciągu ma Pan taką szansę. Powodzenia.
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
więcej
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Odzywki białkowe
REKLAMA
REKLAMA
Winter Sale do -60%
REKLAMA
Nowości do -45%
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA