REKLAMA

Wawer

Wawer. To lubię!

 

Mali odkrywcy - koniec z nudą w Wawrze

  12 lutego 2014

alt='Mali odkrywcy - koniec z nudą w Wawrze'

Klub Małego Odkrywcy to zajęcia, w czasie których dzieci odkrywają "małe kawałki świata". Rzeczy i zjawiska na pozór znane skrywają wiele ciekawostek, cenną wiedzę z różnych dziedzin naukowych. Historia, biologia, plastyka poznawane poprzez zabawę to świetny sposób na rozbudzenie wyobraźni i ciekawości świata.

REKLAMA

Kiedy została wynaleziona pierwsza gra planszowa? - W 1360, 1310 roku? - zgadują dzieci.

- Dużo, dużo dawniej. Najstarsze gry pochodzą ze starożytnego Egiptu, znaleziono je w grobowcach - opowiada Dorota Chodkowska-Błacha, prowadząca Klub Małego Odkrywcy. - Na terenie Indii oraz krajów Afryki także znaleziono bardzo stare gry. Jak one wyglądały? Całkiem podobne do naszych, ale rozgrywały się w świecie, po którym wędrowali starożytni bogowie, dzikie zwierzęta i różne mityczne stwory.

Gry mają długą historię

Dawne gry były zrobione z naturalnych surowców: z nasion, bambusa, kości zwierząt... Gry planszowe były bardzo rzadkie i cenne. Dzieci oglądają zdjęcia prototypów dzisiejszych gier planszowych, a prowadząca opowiada dalej: - A wiecie, gdzie wynaleziono szachy? W Persji.

Franek 7 lat
Pamiętam, jak robiliśmy pizzę. Rozwałkowywaliśmy ciasto i kładliśmy na nie różne rzeczy. Potem w restauracji obok pan nam ją wypiekł. I zjedliśmy. Lepiliśmy też miski z gliny. Robiliśmy techniką animacji poklatkowej film "Miasto Lego".

Zamiast tradycyjnych szachowych figur gracze używali figur dzikich zwierząt. A w jakiej sytuacji oprócz gry, walczy się o wygraną? Oczywiście w czasie wojny - mówi dalej. - Pierwsze gry to były często prezenty dla żołnierzy. A skąd się wzięły gry komputerowe? Ich pierwowzorem był symulator pocisku rakietowego...

Kup bilet

Ciekawostki z różnych dziedzin

Po krótkim wstępie Mali Odkrywcy dostali do zabawy mniej znane gry planszowe.

- Każde zajęcia to inny temat. Dzisiaj mieliśmy gry planszowe. Niby znane, ale mało kto wie, skąd się wzięły - opowiada Dorota Chodkowska-Błacha.

Ignacy 7 lat
Najbardziej podobało mi się robienie filmu. Pamiętam też, jak na zajęciach przygotowaliśmy makietę zoo. Najpierw z gliny robiliśmy ziemię, krzaki z piór, zwierzątka z papieru. Lubię też, jak pani opowiada nam różne ciekawostki.

- Staram się dobierać program do potrzeb uczestników, także do ich wieku. Zawsze na początku robimy sobie "burzę mózgów": zadaję pytania, żeby pobudzić dzieciaki do zastanowienia się nad jakimś tematem. Potem przychodzi czas na eksperymenty i zabawę ruchową, na przykład Twister. A że grupa jest żywiołowa, zdarzają się też poduszkowe bitwy - śmieje się prowadząca.

Zajęcia odbywają się w środy w godzinach 14-16 wraz z zajęciami plastycznymi.

Koszt: 150 zł za miesiąc, pojedyncze zajęcia 30 zł.

REKLAMA

Kontakt

Klub pełen zajęć "W trakcie", ul. Trakt Lubelski 204 (niedaleko skrzyżowania ze Zwoleńską)
tel. 22 610-68-66, 505-847-424, klub@wtrakcie.pl.

kz

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe