REKLAMA

Wawer

Wawer. To lubię!

 

Mali odkrywcy - koniec z nudą w Wawrze

  12 lutego 2014

alt='Mali odkrywcy - koniec z nudą w Wawrze'

Klub Małego Odkrywcy to zajęcia, w czasie których dzieci odkrywają "małe kawałki świata". Rzeczy i zjawiska na pozór znane skrywają wiele ciekawostek, cenną wiedzę z różnych dziedzin naukowych. Historia, biologia, plastyka poznawane poprzez zabawę to świetny sposób na rozbudzenie wyobraźni i ciekawości świata.

REKLAMA

Kiedy została wynaleziona pierwsza gra planszowa? - W 1360, 1310 roku? - zgadują dzieci.

- Dużo, dużo dawniej. Najstarsze gry pochodzą ze starożytnego Egiptu, znaleziono je w grobowcach - opowiada Dorota Chodkowska-Błacha, prowadząca Klub Małego Odkrywcy. - Na terenie Indii oraz krajów Afryki także znaleziono bardzo stare gry. Jak one wyglądały? Całkiem podobne do naszych, ale rozgrywały się w świecie, po którym wędrowali starożytni bogowie, dzikie zwierzęta i różne mityczne stwory.

Gry mają długą historię

Dawne gry były zrobione z naturalnych surowców: z nasion, bambusa, kości zwierząt... Gry planszowe były bardzo rzadkie i cenne. Dzieci oglądają zdjęcia prototypów dzisiejszych gier planszowych, a prowadząca opowiada dalej: - A wiecie, gdzie wynaleziono szachy? W Persji.

Franek 7 lat
Pamiętam, jak robiliśmy pizzę. Rozwałkowywaliśmy ciasto i kładliśmy na nie różne rzeczy. Potem w restauracji obok pan nam ją wypiekł. I zjedliśmy. Lepiliśmy też miski z gliny. Robiliśmy techniką animacji poklatkowej film "Miasto Lego".

Zamiast tradycyjnych szachowych figur gracze używali figur dzikich zwierząt. A w jakiej sytuacji oprócz gry, walczy się o wygraną? Oczywiście w czasie wojny - mówi dalej. - Pierwsze gry to były często prezenty dla żołnierzy. A skąd się wzięły gry komputerowe? Ich pierwowzorem był symulator pocisku rakietowego...

Wstąp do księgarni

Ciekawostki z różnych dziedzin

Po krótkim wstępie Mali Odkrywcy dostali do zabawy mniej znane gry planszowe.

- Każde zajęcia to inny temat. Dzisiaj mieliśmy gry planszowe. Niby znane, ale mało kto wie, skąd się wzięły - opowiada Dorota Chodkowska-Błacha.

Ignacy 7 lat
Najbardziej podobało mi się robienie filmu. Pamiętam też, jak na zajęciach przygotowaliśmy makietę zoo. Najpierw z gliny robiliśmy ziemię, krzaki z piór, zwierzątka z papieru. Lubię też, jak pani opowiada nam różne ciekawostki.

- Staram się dobierać program do potrzeb uczestników, także do ich wieku. Zawsze na początku robimy sobie "burzę mózgów": zadaję pytania, żeby pobudzić dzieciaki do zastanowienia się nad jakimś tematem. Potem przychodzi czas na eksperymenty i zabawę ruchową, na przykład Twister. A że grupa jest żywiołowa, zdarzają się też poduszkowe bitwy - śmieje się prowadząca.

Zajęcia odbywają się w środy w godzinach 14-16 wraz z zajęciami plastycznymi.

Koszt: 150 zł za miesiąc, pojedyncze zajęcia 30 zł.

REKLAMA

Kontakt

Klub pełen zajęć "W trakcie", ul. Trakt Lubelski 204 (niedaleko skrzyżowania ze Zwoleńską)
tel. 22 610-68-66, 505-847-424, klub@wtrakcie.pl.

kz

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni