REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

budżet obywatelski

 

Małe Zakopane latem i zimą na Bielanach? "Zbudujmy syntetyczne lodowisko oraz stok"

  20 maja 2022

Małe Zakopane latem i zimą na Bielanach? "Zbudujmy syntetyczne lodowisko oraz stok"
źródło: xtraice.com

Tego jeszcze nie było. Jeden z mieszkańców zaproponował postawienie syntetycznych lodowisk i górek, na których nawet w upalne lato bielańskie dzieci i młodzież mogłyby poczuć się jak w Zakopanem.

REKLAMA

Choć brzmi to dla wielu niewiarygodnie, to jednak nawet odrobinę zimowego sportu da się przenieść w upalne wakacyjne dni do centralnej Polski. Górki lodowe wraz z lodowiskami na świeżym powietrzu - to nowoczesne sportowe atrakcje, które oferują wiele korzyści.

REKLAMA

Czym są syntetyczne lodowiska?

Oto tylko jeden z nich: brak kosztów zużycia energii. Niemożliwe? Nie w przypadku lodowisk syntetycznych, które budowane są z najnowszej generacji wysokogatunkowych syntetycznych paneli ze specjalnego tworzywa niewymagającego mrożenia.

Nie potrzebują generatorów prądotwórczych, nie są też zależne od zmieniającej się temperatury otoczenia. Jak czytamy na stronie jednego z producentów, "opracowana formuła nie wymaga aplikacji środka silikonowego, a jedynie spryskania roztworem zwiększającym ślizgalność i okresowego sprzątnięcia".

Jak zatem widać, sama "lodowa" tafla nie generuje wysokich kosztów jak w przypadku drożejącej energii. Nie trzeba też jej zbytnio pielęgnować, zaś panele syntetyczne można ułożyć tak, aby tworzyły lodowisko, ale też np. narciarski stok.

REKLAMA

Syntetyczne lodowisko na Bielanach

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego jeden z mieszkańców za ponad 526 tys. zł zaproponował wynajem syntetycznych nawierzchni na okres dwóch miesięcy w okresie letnim oraz zimowym. Jak przekonuje, zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli korzystać z syntetycznych kilkutorowych górek lodowych i zjeżdżać na sankach. Obok górek przewidziane są też lodowiska z wypożyczalnią łyżew. Dla tej sportowej inwestycji zaproponowano teren Szkoły Podstawowej nr 187 przy ul. Leopolda Staffa 21.

- Wszyscy latem i zimą mogą całkowicie bezpłatnie wypożyczać sprzęt do jazdy i nauki na łyżwach i wielotorowych górkach - snuje wizje pomysłodawca. - To popularne formy zdrowej aktywności sportowej, które w rekordowym tempie podbijają serca miłośników sportów na świeżym powietrzu.

Czy pomysł dojdzie do realizacji? Póki co pozytywnie przeszedł ocenę urzędników. Zatem od 15 do 30 czerwca mieszkańcy będą mogli na niego zagłosować w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Ewentualna realizacja inwestycji w przyszłym roku.

(db)

.
 

Komentarze (1)

# bidon

20.05.2022 21:11

Pomysł z pewnością oryginalny. Jestem za!
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA