REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Samorząd

Mackiewicz: chcemy tworzyć nową jakość
REKLAMA

Mackiewicz: chcemy tworzyć nową jakość

Na Białołęce powstało nowe stowarzyszenie, mające już dwa głosy w radzie dzielnicy. Czym chce się zajmować? Do czego dąży? Naszym gościem był Jan Mackiewicz, prezes Razem dla Białołęki.

REKLAMA


REKLAMA

Skąd pomysł na założenie nowego stowarzyszenia? Na Białołęce działa z sukcesami już kilka organizacji, mających reprezentację w radzie dzielnicy.

Myślę, że posiadanie lub nieposiadanie reprezentacji w radzie dzielnicy nie powinno determinować tworzenia nowych stowarzyszeń. W naszym przypadku spotkała się grupa kilkudziesięciu osób. Osób, które posiadają doświadczenie w działalności społecznej, samorządowej, wolontariatu czy chociażby oświaty. Okazało się, że wszyscy wyrażamy chęć działania w ramach stowarzyszenia, którego zarówno sposób funkcjonowania, jak i metody dotarcia do mieszkańców będą czymś, czego nie było do tej pory w naszej dzielnicy. Chcemy tworzyć nową jakość oraz skutecznie działać na rzecz mieszkańców Białołęki.


REKLAMA

W takim razie porozmawiajmy o konkretach. Zacznijmy od wschodniej Białołęki. Jak rozwiązaliby Państwo problemy komunikację z resztą Warszawy i przepełnione szkoły?

Zaproszono nas, obecnych mieszkańców Białołęki, do zamieszkania na tych terenach, ale nie zapewniono podstawowej infrastruktury. Na pewno planowane i budowane obecnie szkoły tylko złagodzą skutki przyrostu liczby mieszkańców. A planowanie tego typu inwestycji powinno się odbywać z odpowiednim wyprzedzeniem. Mając uchwalone plany miejscowe bardzo łatwo jest przewidzieć, ilu mieszkańców będzie liczyła nasza dzielnica i jakie powinny być inwestycje. Podobnie jest z komunikacją. Jeżeli priorytetem dla Warszawy jest komunikacja szynowa, to ja zadaję pytanie: Gdzie jest metro i tramwaj dla Białołęki? Gdzie są parkingi P&R? Za tego typu inwestycjami trzeba lobbować. Doraźnie walczymy w formie interpelacji oraz pism kierowanych do ZTM o rozwój sieci autobusowej, m.in. o szybki autobus ze wschodniej Białołęki do stacji metra Marymont oraz skomunikowanie jej z planowaną lokalizacją szpitala jednego dnia, ratuszem i stacją metra Młociny.


REKLAMA

A jakie mają Państwo pomysły dla Tarchomina i okolicznych osiedli? Tam infrastruktura jest znacznie lepsza.

Na pewno ważną kwestią jest odpowiednie planowanie przestrzenne dostępnych terenów, m.in. nad Wisłą przy ul. Świderskiej, między ulicami Ćmielowską i Świętosławskiego. Ta przestrzeń powinna być przestrzenią ogólnodostępną o charakterze reprezentacyjnym naszej dzielnicy. Chcemy reprezentować interesy drobnych przedsiębiorców w świetle aktualnie budowanej galerii handlowej...

Co ma Pan na myśli?

Na przykład opiniowanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego celem zapewnienia terenów przeznaczonych na usługi i drobny handel, zapewniając niezbędną do tego infrastrukturę. Ważne jest, aby kreować wizerunek dzielnicy przyjaznej drobnym przedsiębiorcom. Oni przecież tworzą dodatkowe miejsca pracy. Można tego dokonać chociażby poprzez preferencyjne stawki podatkowe, których wysokość jest w gestii dzielnicy. O to chcemy zabiegać. Chcemy promować lokalne marki, zachęcać do wspólnego systemu rabatowania, jak to ma miejsce m.in. na facebookowej grupie Białołęka i Tarchomin, którą założyła Anna Dragan-Babraj, członkini naszego stowarzyszenia.

Co jeszcze chcecie Państwo robić?

Będziemy składać projekty w ramach budżetu partycypacyjnego. Chcemy rozwijać współpracę z instytucjami, takimi jak BOK czy BOS, aby zapewnić jak najbardziej dostosowaną ofertę dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży, organizować imprezy zarówno kulturalne, jak i edukacyjne. Chcemy pomagać w tych problemach, z którymi się do nas zwrócą mieszkańcy, choćby poprzez naszych radnych Mariolę Olszewską i Piotra Cieszkowskiego. Są to osoby otwarte na potrzeby mieszkańców i na pewno okażą wszelką pomoc.

Skoro już mowa o samorządzie... W ubiegłym roku kandydował Pan na burmistrza. Zamierza Pan ubiegać się o to stanowisko ponownie?

Swoją działalność rozpatruję bardziej jako swoistą misję, a nie środek ku konkretnemu stanowisku. Swego czasu byłem kandydatem na burmistrza, ale mogę zapewnić, że moje działania oraz ich zakres wcale się z tego powodu nie zmieniły. Co przyniesie życie, tego nikt z nas nie wie. W obecnej chwili całą swoją energię chcę wykorzystać na działalność na rzecz mieszkańców Białołęki.

Rozmawiał Dominik Gadomski


REKLAMA
  • Poleć
  • Polub Tu Białołęka
  • Udostępnij

29.09.2015 19:18 #Toy
Mam nadzieje ze pognają Jaworskiego.
29.09.2015 19:21 #Qwerty
On i Korowaj to dobre kandydatury do zarządu. Kibicuje, Bialoleka potrzebuje zmian.
29.09.2015 19:21 #Henio z Tesco
Mowa trawa. Zero konkretów
29.09.2015 19:23 #GTC
Tak trzeba odwołać Jaworskiego! Popieram!
29.09.2015 19:25 #Lolo
Idzie nowe! PO mówimy pa pa pa...
29.09.2015 19:55 #Banita
Jak nie teraz to kiedy? Czas wpuścić trochę życia w Zarząd Białołęki. Mackiewicz dobry kandydat na burmistrza, zorganizowany i nieustępliwy. Takich nam trzeba. Ma moje poparcie.
29.09.2015 19:56 #Staś
Korowaj pilnie potrzebuje etatu. Czyżby pieniążki z BOK się skończyły, panie bezrobotny?
29.09.2015 19:57 #kordek
Więc to jest nowy kandydat na burmistrz? No na oszołoma nie wygląda. Może rzeczywiście czas na zmianę.
29.09.2015 20:03 #Zorro
A kto to Mackiewicz??? Jakiś działacz? Chociaż z facjaty wyglada na uczciwego. Bo obecny włodarz Dzielnicy to taki lanser..... i pływak że historia. Popieram czas na zmiany.
29.09.2015 20:19 #pieniacz
Byłem na sesji nadzwyczajnej.
1. Przewodnicząca do odwołania zero decyzyjności, marionetka!
2. Pan Jaworski prezentacja jak się patrzy(chyba ktoś mu pomógł zrobić.... Pani po lewej ciągle podchodziła i podpowiadała jak przesówać) slajdów dużo, na zmęczenie publiki. Ponadto prezentowanie nie polega na czytaniu, wie to każdy uczeń szkoły średniej. Pytany o 2 szkoły, przedstawił wszystkie a co wolno mu, chcieli niech słuchają może ostatni raz w tej roli? Uważam, że jako Burmistrz się wypalił. Czas już na niego.
3. Pan Mackiewicz znam tytan pracy i najważniejsze Jemu się chce, nic nie musi, poprostu chce, taki typ jest sobą.
REKLAMA
29.09.2015 20:20 #bodzio
To ma być nowy burmistrz? Niekonkretny. Odpowiada obok pytań
29.09.2015 20:28 #pieniacz
#bodzio napisał(a) 29.09.2015 20:20

To ma być nowy burmistrz? Niekonkretny. Odpowiada obok pytań
Obecny to odpowiada do pytań??? Pływak
29.09.2015 20:29 #Ola
#pieniacz napisał(a) 29.09.2015 20:19

Byłem na sesji nadzwyczajnej.
1. Przewodnicząca do odwołania zero decyzyjności, marionetka!
2. Pan Jaworski prezentacja jak się patrzy(chyba ktoś mu pomógł zrobić.... Pani po lewej ciągle podchodziła i podpowiadała jak przesówać) slajdów dużo, na zmęczenie publiki. Ponadto prezentowanie nie polega na czytaniu, wie to każdy uczeń szkoły średniej. Pytany o 2 szkoły, przedstawił wszystkie a co wolno mu, chcieli niech słuchają może ostatni raz w tej roli? Uważam, że jako Burmistrz się wypalił. Czas już na niego.
3. Pan Mackiewicz znam tytan pracy i najważniejsze Jemu się chce, nic nie musi, poprostu chce, taki typ jest sobą.
Pan Jaworski się wypalił, widać to gołym okiem za dużo uprawiał polityki a za mało był z mieszkańcami.
29.09.2015 20:35 #basta
Co to za gość?. PiS go z lasu wyciągnął. Zero doświadczenia w samorządzie. Karierowicz.
29.09.2015 20:38 #zameldowany
Panie Janku cała Białołęka za Panem stoi. Czas na zmiany.
29.09.2015 20:49 #kuda
Tylko jakis karierowicz co sie urwal z choinki pakuje się w takie bagno. Przecież zrobi się burdel na tej Białołęce. Wystarczy przecież czytać gazety: burmistrz Krzysztof Zygrzak zarabiać będzie 2600 złotych brutto miesięcznie a jego zastępcy Jakub Gręziak, Tomasz Mikołajczak i Radosław Kulikowski - po 2400 zł miesięcznie. Więcej chyba Zygrzak i Gręziak mieliby z mandatu radnego.
Tvnwarszawa .tvn24.pl /i nformacje ,ne ws,sad -burmistrzowi-bem owa-nalez y-sie-pensja,166 161.html
29.09.2015 20:51 #kor owajczyk
Szykują się chude czasy dla Białołęki. Nic nie zrobi taki Mackiewicz czy jakiś tam . Pierwsze słyszę to nazwisko. Faktycznie jakiś z lasu
29.09.2015 20:52 #lolek
"Na 30 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Białołęka sparodiowała przemówienie Wojciecha Jaruzelskiego. Przebrany za komunistycznego generała wiceburmistrz Piotr Jaworski ogłosił stan wyjątkowy dla warszawskich "kierowców i kierowczyń"."
29.09.2015 20:54 #jasio
#pieniacz napisał(a) 29.09.2015 20:28

Obecny to odpowiada do pytań??? Pływak
wymijanie pytań stylem dowolnym. to właśnie obecny burmistrz
29.09.2015 20:55 #jasio
#pieniacz napisał(a) 29.09.2015 20:28

Pan Jaworski się wypalił, widać to gołym okiem za dużo uprawiał polityki a za mało był z mieszkańcami.
z mieszkańcami byli inni. on tylko patrzył z góry
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

REKLAMA

więcejREKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA