REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0
Puls Warszawy

różne

 

Lotnisko w Modlinie bez sprawnej komunikacji

  13 stycznia 2012

alt='Lotnisko w Modlinie bez sprawnej komunikacji'

Choć lotnisko w Modlinie ma obsługiwać 1,5 miliona pasażerów rocznie, to po jego uruchomieniu korzystający zeń nie będą mogli liczyć na sprawny dojazd do Warszawy. Wszystko przez opóźnienia w budowie łącznika kolejowego.

REKLAMA

bck kino plenerowe 03 2bck kino plenerowe 03 0
W listopadzie marszałek Adam Struzik zapowiadał ogłoszenie przetargu na remont istniejącej bocznicy kolejowej i budowę stacji przy lotnisku. Przetargu nie ogłoszono, do dzisiaj bowiem nie ma decyzji środowiskowej niezbędnej do rozpoczęcia procedur. Najwcześniejszy możliwy termin przetargu - to marzec tego roku. W Warszawie brakuje oczyszczalni. "Błędne decyzje z przeszłości" W Warszawie brakuje oczyszczalni. "Błędne decyzje z przeszłości" Po 15 latach zarówno ratusz, jak i rządowe instytucje powoli przyznają rację osobom, które proponowały budowę oczyszczalni na lewym brzegu Wisły. Jeśli wszystko się powiedzie, pociągi do lotniska mogłyby dojechać za dwa lata.

Zanim to nastąpi, konieczna będzie przesiadka z pociągu w Nowym Dworze Mazowieckim do autobusu, który dowiezie pasażerów pod terminal. Władze lotniska informują też, że trwają rozmowy z przewoźnikami chcącymi stworzyć bezpośrednie połączenia z Warszawą i innymi miejscami w kraju.

(wt)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

olowkowa rekrutacja trwa 2olowkowa rekrutacja trwa 0

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida angielski 1olowkowa kraina swiatowida angielski 2olowkowa kraina swiatowida angielski 0

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

bck kino plenerowe 02 2bck kino plenerowe 02 0

REKLAMA

biedronka 050 2biedronka 050 0

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 3olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 0

REKLAMA

bck akademia malucha 1bck akademia malucha 2bck akademia malucha 0

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA