REKLAMA

Puls Warszawy

zdrowie

 

Szpital Dziecięcy w Dziekanowie Leśnym nową karetkę zawdzięcza darczyńcom

  28 czerwca 2023

Szpital Dziecięcy w Dziekanowie Leśnym nową karetkę zawdzięcza darczyńcom
materiał prasowy

W lipcu 2022 roku powstał komitet społeczny celem zorganizowania publicznej zbiórki na zakup nowej karetki dla Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym. Po niespełna roku od powstania tej wyjątkowej inicjatywy karetka trafiła do placówki. Dzięki darczyńcom, a nie jednostkom do tego powołanym!

REKLAMA

Zebrano kwotę 360 564,84 zł, na którą złożyły się środki ze zbiórek publicznych, wydarzeń kulturalnych, aukcji, bezpośrednich wpłat na konto szpitala, zrzutek internetowych (171 086,84 zł), z dotacji samorządu gminy Czosnów (120 000 zł) oraz z dotacji samorządu Województwa Mazowieckiego (69 478 zł).

Szpital: "To piękny gest"

- To piękny gest płynący z serca okolicznych mieszkańców. Jestem pełen podziwu i wdzięczności dla komitetu społecznego, dzięki któremu cała akcja miała miejsce. Jak wyglądają zakupy na e-raty? Jak wyglądają zakupy na e-raty?
Coraz większa liczba przedsiębiorców działających w branży e-commerce umożliwia klientom zakupy w systemie ratalnym. Taką opcję wprowadzają także niektórzy operatorzy płatności online. To prosta procedura, w ramach której wniosek o zakup na e-raty rozpatrywany jest w zaledwie kilka minut. Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na rozłożenie płatności na raty w sklepie internetowym.
Posiadanie nowej karetki to niewątpliwie ogromna korzyść zarówno dla naszych pacjentów, którzy będą mogli korzystać z nowoczesnego i świetnie wyposażonego ambulansu, jak i dla personelu, który odpowiada za bezpieczeństwo i zdrowie naszych podopiecznych - mówi Robert Lasota, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym.

- W trakcie zbiórki mogliśmy przekonać się, że w naszej społeczności żyją ludzie naprawdę wielkiego serca. W akcję pomocy od razu włączyło się wiele osób i instytucji. Efekt tej solidarności jest widoczny dzisiaj gołym okiem. Jest nam niezmiernie miło, że nasze działania przyniosły zamierzony efekt i pacjenci Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym mogą korzystać z nowego ambulansu - mówi Anna Maliszewska, członek komitetu społecznego.

(jr)

.
 

Komentarze (1)

 Erneścio

27.07.2023 14:54, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 27.07.2023 14:56

Wstyd i hańba, aby P.I.S. w czasie swojej kadencji nie znalazł kilku miliardów na to, aby zaopatrzyć każdą instytucję ratunkowo-porządkową w nowe auta. Gdy śmigam po Polsce i widzę 25-27 letnie radiowozy VW Transporter, Vectry B4, Passaty B3 (bo są jeszcze, są) albo stare, zdezelowane Sprintery 1 generacji na "ERKACH" lub też w straży pożarnej Jelcze, Stary ... wyć mi się chce, wyć! Polska = kraj z technologią z czasów epoki kamienia skrobanego. Nic dodać - nic ująć. Wrzucili do policji kilka sztuk nowych BMW, pewnie te BMW podziwiać będą jeszcze dzieci naszych dzieci ... i na tym basta. Cała komunikacja w Polsce to jest jakaś farsa, często wstydzę się jak nie wiem co, zwłaszcza z Autosanów w P.K.S.ach na terenie całego kraju. Kiedyś, nazywałem Polskę RUMUNIĄ-DWA, jakiś czas temu zmieniłem miano i od tamtej pory jest BANGLADESZ-DWA.
Prawo już od dawien dawna powinno zakazywać pojazdów starszych aniżeli lat 10 w przypadku świadczenia jakichkolwiek usług przewozowych na rzecz społeczeństwa (za wyjątkiem pojazdów dostawczych).
Firmy stać, mocno stać, nie mydlcie sobie oczów, szefy nie muszą śmigać złomem ze swoich stajni, robią to pracownicy a pracownik pojedzie wszystkim, czym pojechać musi.
A co do zbiórek i darów to szpitale już dawno przyzwyczaili polskie jamochłony do tego, że ... Owsiak da.
więcej na forum

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA