REKLAMA

REKLAMA

Targówek

kronika policyjna

 

"Przyspieszał energicznie, po chwili zwalniał". Miał przy sobie amfetaminę

  7 lutego 2023

"Przyspieszał energicznie, po chwili zwalniał". Miał przy sobie amfetaminę
źródło: KSP

W sobotę przed godziną 22.00 policjanci zatrzymali na warszawskim Targówku obywatela Gruzji, który pracował jako taksówkarz. Podczas przeszukania samochodu znaleźli amfetaminę. 27-latek usłyszał już jeden zarzut, ale konsekwencje mogą być poważniejsze.

REKLAMA

Uwagę policjantów z Targówka patrolujących w sobotę wieczorem Radzymińską zwrócił kierowca skody. Samochód był oznakowany jako "przewóz osób".

"Kierujący przyspieszał energicznie, po chwili zwalniał. 24-latek wpadł z kolekcją narkotyków [ZDJĘCIA] 24-latek wpadł z kolekcją narkotyków [ZDJĘCIA]
Rutynowa kontrola na warszawskim Zaciszu zakończyła się wizytą na Mokotowie i konfiskatą narkotyków. 24-latkowi grozi nawet dziesięć lat więzienia.
Mundurowi podejrzewali, że mógł być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Zatrzymali pojazd do kontroli" - relacjonuje Komenda Stołeczna Policji.

Za kierownicą siedział obywatel Gruzji. Był trzeźwy i zaprzeczał, jakoby miał mieć jakiekolwiek zabronione środki. Jednak jego zachowanie oraz wygląd świadczyły o tym, że mężczyzna może być pod wpływem narkotyków. Policjanci przeszukali go i znaleźli srebrne zawiniątko opakowane dodatkowo w foliowy woreczek, w którym znajdował się biały proszek. Mężczyzna wyjaśnił, że to amfetamina.

Zatrzymanie za amfetaminę

"Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Następnie przewieźli obywatela Gruzji do komisariatu. Jego pojazd trafił na policyjny parking. Zabezpieczoną przy 27-latku substancję poddano badaniu, które potwierdziło, że jest to amfetamina. Policjanci przejechali z mężczyzną do szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badania pod kątem obecności w niej substancji zabronionych" - informuje warszawska policja.

Obywatel Gruzji spędził noc w policyjnym pomieszczeniu dla zatrzymanych. Policjanci zebrali materiał procesowy, na podstawie którego przedstawili 27-latkowi zarzut posiadania amfetaminy, za co grożą trzy lata więzienia. Jeśli badanie krwi potwierdzi, że mężczyzna kierował pojazdem pod wpływem narkotyków, mundurowi przedstawią mu kolejny zarzut.

(jok)

.
 

Komentarze (2)

# Wwa

07.02.2023 14:44

Fajnych sprowadzono nam osobników do przewozu osób. Jak nie ćpun, pijak to rzezimieszek. Gratulacje dla odpowiedzialnych resortów.

# nnn

08.02.2023 13:38

Wpuszczono różne osoby ale to na pracodawcy ciąży obowiązek sprawdzania kogo zatrudnia. Może czas zaostrzyć wymagania. Tylko potem nie narzekajcie, że drogo.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA