REKLAMA

Wola

drogi »

 

Lewoskręty na Górczewskiej jeszcze w tym roku

  3 grudnia 2013

alt='Lewoskręty na Górczewskiej jeszcze w tym roku'

Brak oddzielnych faz do skrętów w lewo utrudnia życie wielu kierowców jeżdżących ulicą Górczewską. Zarząd Dróg Miejskich oficjalnie ogłosił, że już niedługo ma się to zmienić.

REKLAMA

Po licznych interwencjach, kolizjach oraz wypadkach na tej jednej z najbardziej niebezpiecznych ulic w Warszawie w końcu coś się zmieni. - Jeszcze w tym roku na ulicy Górczewskiej, na odcinku od Alei Prymasa Tysiąclecia do wiaduktu kolejowego, wytyczymy osobne pasy do skrętu w lewo - oznajmił rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Adam Sobieraj. Co za tym idzie, powstaną również nowe fazy sygnalizacji świetlnej. Wszystko to ma zapobiec dalszym wypadkom i kolizjom na skrzyżowaniach z ulicami: Deotymy, Elekcyjną, Olbrachta i Księcia Janusza.

W zeszłym roku na skrzyżowaniu Górczewskiej i Olbrachta w groźnym wypadku zginęły dwie osoby. W 2013 roku na szczęście nie było ofiar śmiertelnych, ale zdarzyły się dwa wypadki, w których było troje rannych. Jedno z tych zdarzeń miało miejsce na skrzyżowaniu z Olbrachta, drugie na skrzyżowaniu z Księcia Janusza. Ponadto na każdym z tych skrzyżowań było sześć kolizji, a na skrzyżowaniu z ulicą Elekcyjną - siedem. Łącznie daje to 25 kolizji na czterech skrzyżowaniach położonych bardzo blisko siebie!

- Oby wydzielone pasy do skrętu w lewo sprawiły, że na ulicy będzie bezpieczniej. I oby zdyscyplinowały kierowców - mówi mieszkanka Woli. W tym roku na czterech skrzyżowaniach Górczewskiej doszło do 25 kolizji. Przyczyny wypadków i kolizji były bowiem związane nie tylko z brakiem lewoskrętów w tamtych miejscach. Do niebezpiecznych sytuacji doszło tam przez nadmierną prędkość samochodów, przechodzenie pieszych przez ulicę w niedozwolonych miejscach oraz wjazdy na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Nie wszystko można usprawiedliwiać niedoskonałością tras. - Problemem nie jest tutaj lewoskręt. Problemem są pojazdy, które jadą za szybko - pisze nasz czytelnik. - Oddzielna sygnalizacja jest pewnie najlepszym rozwiązaniem, bo przynajmniej coś się robi. Choć może generować korki - kwituje.

DZ

 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze (6)

# Marcin Fersz

03.12.2013 15:37

Dzień dobry.
Niezmiernie mnie cieszy że się udało doprowadzić by ZDM w końcu wykonał modernizacje sygnalizacji świetlnej na Górczewskiej. Po wstrząsającym wypadku motocyklowym w którym śmierć poniosły dwie młode osoby postanowiłem że nie odpuszczę tej sprawy. Rozesłałem pisma do wszystkich urzędów i instytucji merytorycznie odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i ruch drogowy. Pomogło. Udało się i to pomimo zapowiedzi rzecznika ZDM że w tym roku tym się nie będą zajmować (Ech Woli z 5 lutego2013).Modernizacja wg. rzecznika ZDM miała kosztować ok. 800 tyś. A wyniesie jedynie 350 tyś. Pisma za pismem oraz zainteresowanie dziennikarzy przyśpieszyło sprawę. Upierdliwość i upór jednak przynoszą efekty. Jeszcze raz wszystkim zainteresowanym w sprawa serdecznie dziękuje za okazana pomoc i zaangażowanie.

# xxxx

05.12.2013 22:18

Wspaniała wiadomość, oby tak dalej.

# rrr

06.12.2013 00:17

Cudnie - normalne miasta - Berlin, Paryz, Madryt, gdzie sa normalni kierowcy jadacy 50 dzilaja swietnie bez lewoskretów. A u nas jak zawsze musi byc dzicz! Respektowanie przepisów betonowymi barierami i 10 fazami na skrzyzowaniach. Lewoskrety to porazka! Zobaczcie co sie dzieje - do jazdy prosto zero korka do skretu 15 min (Sobieskiego - Dolna, Puławska - Idzikowskiego, Puławska - Wałbrzyska...) Ok to tez wina kierowców ktorzy na zieonym ruszaja po 10 sek..
Jakoś w Paryzu jak jest skret w lewo a za skrzyzowaniem 2 pasy nikt nie staje gesiego jeden za drugim, samochody rozjezdzaja sie na 2 kolejki!
W NY jesyt tak ze najpierw miga pomaranczowe do skretu w lewo a potem pali sie zielone - tzn jak nic nie jedzie mozesz jechac na podporzadkowaniu, jak jest duzy ruch czekasz na zielone.
A u nas? Strzałki na rondach!!!! PARANOJA

REKLAMA

# art

11.12.2013 11:23

moze i bezpieczniej, ale korki sa okropne przez te dodatkowe fazy swiatel, nie wiem ale to chyba nie ma sensu, korek 2 km... :((((

# mieszkaniec-woli

17.12.2013 08:53

Bezpieczeństwo bezpieczeństwem, trzeba po prostu jeździć rozważnie. Teraz mamy mega korki! Czego wcześniej w ogóle nie było. Przed południem w stronę Centrum po południu w stronę Bemowa. Według mnie modernizacja sygnalizacji przyniosła więcej złego niż dobrego! Mam nadzieję, że to poprawią. Już napisałem w odpowiednie miejsca. Jeśli Wam też przeszkadzają korki to piszcie zażalenia.
Korki najprościej zaobserwować na google maps.

# farsz

26.12.2013 20:52

Panie Marcinie Fersz, wypadek motocyklowy który się wydarzył był wstrząsający tylko z jednego powodu - prędkości motocyklisty. Instalacja lewoskrętów na tych skrzyżowaniach pozwoli takim jednostkom jak ta która zabiła siebie i tę dziewczynę na jeszcze szybsze ich pokonywanie, bo przecież "nic nie będzie jechało" i nie trzeba będzie trzymać się przepisów.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy