REKLAMA

Wawer

drogi »

 

Przebudowa skrzyżowania przy Leroy Merlin w Wawrze. Co się zmieni i kiedy?

  20 listopada 2023

alt='Przebudowa skrzyżowania przy Leroy Merlin w Wawrze. Co się zmieni i kiedy?'
źródło: ZDM

Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Okularowej i Szpaczej w Wawrze. Projekt zakłada m.in. budowę nowego chodnika, drogi dla rowerów i oświetlenia. Co jeszcze się zmieni i do kiedy?

REKLAMA

Wawer jest prężnie zabudowywany przez deweloperów i indywidualnych inwestorów. W ostatnich latach powstało wiele nowych budynków mieszkalnych. Jeden z nich znajduje się na ul. Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych? Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych?
Co możesz zrobić, by zapobiegać chorobom gardła, chrypce i innym dolegliwościom, które utrudniają normalne funkcjonowanie?
Szpaczej, wzdłuż Okularowej.

- Projekty realizowane przez deweloperów, to dla nas doskonała okazja, aby zmodernizować uliczną infrastrukturę na koszt prywatnego inwestora, w tym przypadku spółki Victoria Dom - informuje Zarząd Dróg Miejskich. Egzekwowanie obowiązku nałożonego na deweloperów reguluje ustawa o drogach publicznych.

- Naszym zadaniem jest dopilnowanie, aby wykonywana przebudowa niosła jak najwięcej korzyści dla mieszkańców - dodają drogowcy.

Nie tylko przy Szpaczej i Okularowej

Na samej ul. Szpaczej, do dyspozycji mieszkańców jest wąski, wyeksploatowany chodnik, tylko po jednej stronie ulicy. Teraz, wzdłuż terenu inwestycji powstanie wygodny i szerszy trotuar. Najwięcej zmian czeka jednak ul. Okularową na odcinku od Szpaczej do Bluszczowej. Po zachodniej stronie deweloper wybuduje nową drogę dla rowerów oraz chodnik. Aby było to możliwe, konieczne jest przesunięcie rowu odwadniającego. Przebudowany zostanie też pas dzielący jezdnię. Sama jezdnia zostanie poszerzona i wyremontowana. Wykonane zostanie też nowe oświetlenie. Aby poprawić bezpieczeństwo, przejście dla pieszych oraz przejazd rowerowy przez ul. Szpaczą zostaną wyniesione do poziomu chodnika. Co też ważne, mający obecnie dwa metry szerokości przejazd rowerowy, zostanie poszerzony do trzech, dzięki czemu rowerzyści będą mogli wygodnie i bezpiecznie przedostać się na drugą stronę jezdni.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Kiedy koniec prac?

Roboty są już zaawansowane, w szczególności brukarskie. Widoczny jest pas dzielący w nowym kształcie. Obecnie w większości gotowy jest też nowy chodnik. Trwa budowa przedłużenia drogi rowerowej wraz z jej włączeniem w jezdnię ulicy Okularowej. Jak poinformował naszą redakcję ZDM deweloper ma zgodę na zajęcie terenu inwestycji do 25 kwietnia. Zatem, jeśli nic nieprzewidzianego się nie wydarzy, to już na wiosnę mieszkańcy będą mogli cieszyć się z efektów tych prac.

MB

.
 

REKLAMA

Komentarze (27)

# Mieszkaniec Szpaczej.

20.11.2023 20:43

Szkoda ze nikt nie konsultowal tego z mieszkancami no ulicy Szpaczej i zafundowano nam prawoskret. Z samej ulicy jest okolo 300 mieszkancow !!! Pytanie gdzie mamy i jak zawracac by sie dostac w strone trasy siekierkowskiej czy tez na ul chelmzynska gdzie sa szkoly i przedszkola.
Wyrzucone pieniqdze i nietrafiona modernizacja.

# mieszkanka Szpaczej

20.11.2023 20:53

Przecież ta przebudowa to jakaś farsa!!!
Co za debil to projektował?
Czemu ma ona służyć? Utrudnieniom???
Jak mieszkańcy osiedla przy Szpaczej mają dostać się do Centrum?

# Lokatorka

20.11.2023 20:54

To nie jest "przebudowa niosąca korzyści", tylko utrudnienie życia mieszkańcom ul. Szpaczej. Nikt nie konsultował tego projektu z mieszkańcami, więc pisanie o tym, że mieszkańcy na wiosnę będą się cieszyć ze zmian brzmi jak kiepski żart.

REKLAMA

# Mieszkaniec Szpaczej

20.11.2023 21:04

Ta przebudowa to jakiś cyrk... Nikt nie wziął pod uwagę potrzeb mieszkańców i likwidacja możliwości wyjazdu w lewo z ulicy Szpaczej to bardzo kiepski żart.

# Mieszkaniec ulicy szpaczej

20.11.2023 21:15

Ta przebudowa to jakaś kpina...
Nikt nie pomyślał o ludziach.. zamiast ulatiwać to utrudniają funkcjonowanie...
nie tylko mieszkańcom ul. Szpaczej, ale i innym... bo ten prawoskręt nie tylko spowoduje problem z wyjazdem, ale większe korki w strone trasy siekierkowskiej.

# Karool

20.11.2023 21:32

"jak najwięcej korzyści dla mieszkańców"
Dla których mieszkańców te korzyści? Na pewno nie ulicy Szpaczej. Nakaz skrętu w prawo to jakieś nieporozumienie.

REKLAMA

# Warszawianka ze Szpaczej

20.11.2023 22:10

Zamiany na Okularowej, ale tylko do ulicy Bluszczowej. A tam gdzie faktycznie jest źle, czyli 50 metrów dalej na Stepowej (dziurawy, krzywy chodnik na szerokość 3 płytek z lampami w połowie szerokości, przystankiem autobusowym, kałużą zajmującą pół jezdni i cały chodnik) to już nie. Deweloperzy tego nie zrobią, budżet obywatelski za mało głosów czyli też nie. "jak najwięcej korzyści dla mieszkańców" bardzo kiepski żart...

# Wkurzona

20.11.2023 23:34

Developer, który wydoił kasę z mieszkańców nawet nie pofatygował się na konsultacje z najbardziej zainteresowanymi! Miejsca, które wymagają modernizacji są wszędzie dookoła i akurat wyjazd ze Szpaczej nie był pilną potrzebą... a już taki wyjazd to jakiś żart!

# Mieszkaniec Szpaczej

21.11.2023 07:13

Artykuł to jakiś nieśmieszny żart. Zakaz skrętu w lewo ze Szapczej to idiotyczny pomysł, który nie przynosi żadnych korzyści mieszkańcom, na pewno nikt z nas nie będzie się "cieszył"

REKLAMA

# Miejscowy ze Szpaczej

21.11.2023 10:25

Brak lewoskrętu bardzo utrudni mieszkańcom ul. Szpaczej życie np. trudności z zawiezieniem dziecka do lekarz bądż do żłobka/przedszkola itp.
Nie było żadnej konsulatacji. Czy można jeszcze ten projekt jakoś zmienić?

# Mieszkaniec Szpacza

21.11.2023 10:26

Ta przebudowa nie ma nic wspólnego z ułatwieniem i korzyścią dla mieszkańców. To tylko zwiększy korki i utrudni życie! Szkoda iż nas nikt nie pytał

# Elżbieta

21.11.2023 10:48

Można było to zrobić naprawdę dobrze, tyle miejsca. Ale nie, wybrano najgorszą możliwość. Nie wiem czy z lenistwa, głupoty czy uprzykrzenia innym życia. Będzie gorzej niż przed remontem. Brawo...

# Szpaczanka

21.11.2023 11:26

To jest jakaś paranoja. Jak można było nie zrobić skrętu ze Szpaczej w stronę centrum? Teraz wszyscy będą zawracać pod Leroy Merlin, gdzie tu wygoda i korzyść dla mieszkańców? Dopiero będą korki. Kto to wymyslił...

# Lokator Szpacza 15

21.11.2023 13:10

Koszmar, kto konsultował i z kim?
Kolejna samowolka nieudolnego dewelopera i władz dzielnicy

# Zalamana

21.11.2023 16:57

Powinniście byli zrobić pasy do przejścia na drugą stronę ulicy ,bo mnóstwo osób przechodzi w tym miejscu na drugą stronę do jedynego w okolicy marketu....A wy tylko dolaliscie oliwy do ognia jeszcze bardziej utrudniając życie.

# Mieszkanka1

21.11.2023 21:54

Nie jest to żadne ułatwienie dla mieszkańców ulicy Szpaczej. Będą jeszcze większe korki, a zawracanie na terenie Leroy Merlin czy Selgrosa to raczej nie jest ułatwienie. Szczególnie, że te sklepy mają swoje tereny, które mogą zamknąć...
Parę metrów dalej osiedle APM ma swoją sygnalizację świetlną, a dlaczego akurat ulica Szpacza ma być poszkodowana...

# ZRiKD

21.11.2023 22:10

Ciekawe co na to Zakład Remontów i Konserwacji Dróg, który znajduje się na samym końcu Szpaczej...
Raczej dla ich ciężkiego sprzętu ta zmiana jest baaardzo niekorzystna

# Mieszkanka Szpaczej

22.11.2023 09:39

Zarówno ta przebudowa i zablokowanie nornalnego wyjazdu ze Szpaczej w stronę miasta jak i nawalenie latarni ludziom prosto w okna (jakby nie było wystarczająco że mieszkańcy walczą z Leroy Merlin żeby ich baner nie świecił na pełnej mocy cała noc) to jakaś kpina. I nie wiem komu miałoby to ułatwić życie. Jak na razie to żaden mieszkaniec nie jest zadowolony z takiego obrotu sprawy a miasto z ZDM i Victoria Dom przyklaskuje wszystkie bzdurne pomysły żeby tylko mieszkańcom życie utrudnić. Zabranie miejsc parkingowych żeby zrobić trawnik, brak zrobienia kanałów odwodnieniowych przy rozpoczętej przebudowie Szpaczej co skutkuje jakąś dziurą w której zaraz po wyjściu z osiedla można złamać nogę, brak ekranów dzwiękoszczelnych na trasie z Marsa, teraz prawoskręt ze Szpaczej, ścieżka rowerowa pociągnięta 200m dalej donikąd i światło w same okna... Szkoda że tych absurdów nikt nie konsultuje z ludźmi którzy na tych osiedlach mieszkają... Jakiś ponury żart

# Mieszkanka Szpaczej

22.11.2023 11:18

Najpierw "modernizacja" ul. Szpaczej, która sprawiła brak miejsc do parkowania, samochody stają wzdłuż ulicy, brak widoczności, strach przechodzić przez ulicę bo jadące samochody nie widzą pieszych. Po "modernizacji" jezdza caly czas ulicą ciężarówki i dźwigi do przebudowywanej stacji PKP Gocławek. Teraz zakaz lewoskrętu. Brak konsultacji z mieszańcami. Pieniądze wyrzucone w błoto. Rodzi się pytanie kto i ile na tym zarobił.....

# Mieszkanka Szpaczej

22.11.2023 15:36

Ta przebudowa to istna kpina. Jak można pozbawić mieszkańców skrętu w lewo, gdzie 99% potrzebuje się dostać właśnie w stronę Centrum. Czy koś pomyślał o Nas mieszkańcach, naszym cennym czasie, który zmarnujemy jeżdżąc na około spalając więcej paliwa i emitując więcej spalin. A przecież tyle się mówi o zanieczyszczeniu środowiska i zmniejszeniu emisji spalin.
Gdzie sens, gdzie logika, zamiast zrobić tu przejście dla pieszych byśmy mogli bezpiecznie dostać się do pobliskich sklepów i lewoskręt do szybkiego wyjazdu, pozbawiacie nas jakichkolwiek udogodnień a wręcz utrudnienia jakie nam fundujecie są nie do zaakceptowania.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024