REKLAMA

Żoliborz

sport »

 

Legia chce oderwać dzieci od komputerów i smartfonów

  5 marca 2024

alt='Legia chce oderwać dzieci od komputerów i smartfonów'
Miś Kazek wszędzie wzbudza sympatię, źródło: Legia Warszawa/Janusz Partyka

"Legia w Twojej Dzielnicy" - to akcja Legii Warszawa skierowana do dzieci, młodzieży i osób starszych z 18 dzielnic stolicy. Jej celem jest aktywizacja wszystkich grup wiekowych oraz organizacja wydarzeń i inicjatyw promujących sportowy tryb życia. Najbardziej utytułowany polski klub jest też obecny na Żoliborzu.

REKLAMA

Legia Warszawa kontynuuje akcję skierowaną do 18 warszawskich dzielnic, której założeniem jest aktywizacja dzieci, młodzieży i osób starszych oraz organizacja wydarzeń i inicjatyw promujących sportowy tryb życia. Nowy projekt Legii Warszawa został zainaugurowany 23 października ub.r. Tym razem stołeczny klub rozpoczął współpracę z dzielnicami Żoliborz i Wawer.

Główne założenia projektu to: integracja lokalnej społeczności poprzez zajęcia sportowo-rekreacyjne, organizacja zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży, zachęcanie osób starszych do uprawiania sportu, rozwijanie zainteresowań poprzez podnoszenie umiejętności sportowych i promowania zdrowego stylu życia, aktywizacja ruchowa społeczności lokalnej (przełamanie bierności fizycznej) dzięki współdziałaniu i integracji partnerów porozumienia oraz różnych przedstawicieli środowiska sportowego.

Legioniści odwiedzili podstawówkę przy Anny German

15 lutego legioniści odwiedzili Szkołę Podstawową nr 396 przy ul. Anny German 5A. Z najmłodszymi mieszkańcami spotkali się: Michał Kucharczyk (wieloletni piłkarz klubu), piłkarka Legia Ladies - Aleksandra Żmijewska, a także klubowa maskotka - Miś Kazek. Goście opowiedzieli o swoich początkach w Legii, a także cofnęli się w czasie i przybliżyli pierwsze historie związane z uprawianiem piłki nożnej.

- Chcemy, żeby dzieci i młodzież zajmowały się sportem. Nie ma większego klubu sportowego w Warszawie niż Legia. W związku z tym jest to chyba zrozumiałe, że otrzymując taką propozycję, chcieliśmy przystąpić do tego programu - powiedział burmistrz Paweł Michalec. - Chcemy promować zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną. Budujemy nowe obiekty sportowe, nowe boiska i chcemy, żeby tętniły życiem, żeby dzieci oderwać od komputerów i siedzenia w domu. Doprowadzić do tego, że będą aktywnie uczestniczyły w życiu sportowym - podsumował burmistrz, który przed laty był trenerem drugiego zespołu Legii i asystentem Pawła Janasa w pierwszym zespole.

Zapraszamy na zakupy

Żoliborz częścią legijnej rodziny

Dzieci zainteresowane były futbolowymi preferencjami legionistów. Padło odwieczne pytanie: Messi czy Ronaldo? Na pytanie o najlepszego piłkarza w historii Legii, Michał Kucharczyk odpowiedział, że był nim Lucjan Brychczy. - A najgorszy? - padło pytanie z sali. - Najgorszy to chyba Michał Kucharczyk - odparł z uśmiechem legionista.

Po serii ciekawych pytań uczniowie wzięli udział w konkursie z nagrodami. Warunkiem zdobycia szalika w barwach Legii była poprawna odpowiedź na pytania. Zaraz po zakończeniu konkursu wszyscy uczniowie ustawili się do pamiątkowej fotografii, a także do kilkunastometrowej kolejki po autografy i wspólne zdjęcia. W dalszej części spotkania żoliborscy uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w treningach przygotowanych przez Legia Soccer Schools. Część młodych kibiców pod okiem specjalistów od hokeja na lodzie pracowała nad podstawowymi aspektami tej dyscypliny, inni sprawdzali swoje umiejętności w koszykówce, snookerze i tenisie stołowym.

Kilka dni później w przerwie ligowego meczu z Puszczą Niepołomice na stadionie warszawskiej Legii burmistrz Paweł Michalec odebrał pamiątkowy certyfikat z rąk przedstawicieli klubu. Potwierdza on tym samym współpracę warszawskiego klubu z żoliborskim samorządem.

MB

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy