REKLAMA

Żoliborz

absurdy »

 

Sztuczna inteligencja pisze o Żoliborzu. Prezydent Warszawy jest czarnoskóry?

  1 marca 2024

alt='Sztuczna inteligencja pisze o Żoliborzu. Prezydent Warszawy jest czarnoskóry?'
Takie zdjęcie ilustruje relację ze spotkania prezydenta Rafała Trzaskowskiego z mieszkańcami Żoliborza

Radna Żoliborza Joanna Tucholska przeglądała w internecie relacje z niedawnego spotkania prezydenta Rafała Trzaskowskiego z mieszkańcami. Odkryła nowy żoliborski portal, którego wcześniej nie znała i... przecierała oczy ze zdumienia. Co zobaczyła?

REKLAMA

Artykuły napisane dziwnym, mało zwięzłym językiem. Raczej kwiecistą, rozlazłą nowomową z licznymi błędami gramatycznymi i.. Sztuczna inteligencja pisze o Białołęce. "Zęby bolą" Sztuczna inteligencja pisze o Białołęce. "Zęby bolą"
"W Szczawnie-Zdroju planowane jest wydarzenie muzyczne o wyjątkowej atmosferze. W murach urokliwego Teatru Zdrojowego odbędzie się niezwykły koncert "Kolędy z naszego Regionu". Jest to już kolejna odsłona tego wydarzenia, które z powodzeniem wpisuje się w lokalną tradycję świątecznego kolędowania" - czytamy na portalu poświęconym Białołęce, pisanym przez sztuczną inteligencję.
. z całkowicie przypadkowo dobranymi zdjęciami stockowymi. Ani z Żoliborza, ani z Warszawy, rzadko kiedy z Polski. Po ulicach jeżdżą tramwaje i autobusy, jakich Warszawa nigdy nie widziała, kronikę kryminalną ilustrują radiowozy Bóg wie skąd, kosze na śmieci chyba amerykańskie.

Sztuczna inteligencja zawiodła

Jedno z takich stockowych zdjęć ilustrowało artykuł na temat spotkania prezydenta Rafała Trzaskowskiego z mieszkańcami Żoliborza. Wokół stołu konferencyjnego (w rzeczywistości go nie było) siedzą same kobiety i jeden mężczyzna. On zatem jest tu prezydentem Warszawy. Czarnoskórym.

- To nie jest nasz prezydent! Coś tu "nie pykło", jak mawia moja nastoletnia córka - mówi radna Joanna Tucholska i dodaje, że z wrażenia przeczytała kilkanaście artykułów na tym portalu. - Tak fatalnego języka polskiego dawno nie czytałam - mówi i podsyła nam kilka cytatów.

Wstąp do księgarni

Niezbyt daleko skąd?

"Niezbyt daleko stąd, na Żoliborzu, okoliczności sprzyjały doskonałej komunikacji z innymi rejonami Warszawy. Prezydent wybrał metro jako środek transportu do tej dzielnicy."

"Rafał Trzaskowski, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawa, wczoraj wieczorem spotkał się ze społecznością Żoliborza na otwartym zebraniu w Szkole Podstawowej nr 396. Wymiana poglądów i dyskusja na temat spraw fundamentalnych dla tej dzielnicy zostały zapoczątkowane".

"Podczas spotkania omawiano różne aspekty ulepszania najbliższego otoczenia oraz całego miasta, aby stało się one jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do życia. Zarówno mieszkańcy, jak i prezydent, rozmawiali o szczegółach planów i możliwości wprowadzenia pozytywnych zmian w lokalnej społeczności."

"Trzaskowski oraz obywatele Żoliborza podjęli dialog na temat znaczenia zieleni w urbanistycznym krajobrazie dzielnicy. Rozważano strategie i inicjatywy inwestycyjne mające na celu ochronę zabytków. Omówiono również sprawy remontu ulic oraz plany rozbudowy infrastruktury metra, które są niezbędne dla poprawy komfortu mieszkańców i ogólnego stanu infrastruktury miasta."

"Prezydent miał także okazję odwiedzić Przedszkole nr 87 podczas zabawy karnawałowej. W późniejszych godzinach popołudnia, spotkał się z uczniakami uczęszczającymi do LXIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza."

REKLAMA

Przestępca wykorzystał... przesyłkę

"Na warszawskim Żoliborzu doszło do kradzieży przesyłki, którą przestępca wykorzystał chwilę nieuwagi kuriera i zabrał paczkę pozostawioną przez niego pod drzwiami jednego z mieszkań na ulicy Włościańskiej.

Radna Tucholska, choć podkreśla, że w minionej kadencji rzeczywiście na Żoliborzu miało miejsce wyjątkowo dużo prac drogowych, to śmieje się, że sztuczna inteligencja remonty kilkusetmetrowych odcinków ulic nazywa "potężnymi projektami drogowymi w Żoliborzu w 2023 roku, z wysokim budżetem inwestycyjnym".

REKLAMA

Zima nie zaskoczy drogowców

"Obowiązki sprzątających nie zna przerwy. Właśnie dlatego Zarząd Oczyszczania Miasta regularnie modyfikuje swoje działania porządkowe, biorąc pod uwagę aktualne warunki atmosferyczne. Wytyczne dla służb porządkowych są uwarunkowane nie tylko przez sezon, ale również przez konkretną sytuację pogodową. Podczas zimowej odwilży i wzrostu temperatury, szufle do odgarniania śniegu ze ścieżek pieszych zastępowane są miotłami."

"Urząd Dzielnicy Żoliborz wyraził swoją wdzięczność za osiągnięcia w roku 2023, które zostały zaprezentowane w ich mediach społecznościowych. Post, zatytułowany "Zieleń na Żoliborzu - podsumowanie 2023 roku", przynosi wiele dobrych wiadomości dla mieszkańców dzielnicy."

"W 2023 roku, z myślą o potrzebujących, przygotowaliśmy i przekazaliśmy 41 mieszkań. Na koniec tego roku, w rejestrze żoliborskim figurowało zaledwie 27 rodzin oczekujących na mieszkanie. Większość z nich to rodziny jednoosobowe."

"Renowacja infrastruktury w Ośrodku Sportu i Rekreacji (OSIR) Żoliborz, dotycząca nowych pryszniców i szatni rodzinnych, została zakończona. Oficjalna ceremonia otwarcia została zaplanowana na dzień jutrzejszy. Podczas dzisiejszego dnia, Michał Szpakiewicz - Dyrektor OSIR Żoliborz, przeprowadził prezentację tych nowych udogodnień dla przewodniczącego rady Piotra Wertenstein-Żuławskiego, radnego dzielnicy Żoliborz, Pawła Michalca - burmistrza oraz jego zastępcy Renaty Kozłowskiej."

Radna Joanna Tucholska: "To Bareja w czystej postaci"

- Wykorzystywanie sztucznej inteligencji do pisania tekstów dziennikarskich to ogromny błąd. Przez to mamy takie kwiatki, które wyglądają na fragment scenariusza mistrza Barei. Artykuły, których nie da się przeczytać bez ironicznego uśmiechu, ilustrowane przypadkowymi zdjęciami, bez autentycznych wypowiedzi osób wymienionych w artykule. To niby ma być portal informacyjny? To jest przyszłość mediów? - pyta retorycznie radna Joanna Tucholska. - W filmie "Miś" Stanisława Barei była taka scena, w której prezes Ochódzki mówi swojej kochance, że kiedy był młody, też był Murzynem i grał w koszykówkę. Śmiać mi się chce, bo dokładnie o tym fragmencie filmu pomyślałam, gdy zobaczyłam czarnoskórego modela przedstawianego jako prezydent stolicy - komentuje Tucholska.

A jako wisienkę na torcie dodajmy, że rzekoma redakcja portalu mieści się w Białymstoku (woj. podlaskie).

(pik)

.
 

REKLAMA

Komentarze (10)

# Tata Klary

01.03.2024 21:10

Czyli AI jest nniej więcej na poziomie Polskiej Kroniki Filmowej z lat 50. Ale wtedy przynajmniej obraz był prawdziwy ;)

# Czarna Owca

01.03.2024 21:22

#Tata Klary napisał(a) 01.03.2024 21:10
wtedy przynajmniej obraz był prawdziwy ;)

powiedzmy

# ABC

02.03.2024 07:38

AI wyraźnie nie radzi sobie z propagandą ratusza. Powiela ją bezrefleksyjnie

REKLAMA

# Piterr

02.03.2024 10:09

Ja p... co za bełkot

# Sady Joli Borskiej

03.03.2024 11:02

Sztuczna. Ale czy inteligencja?

# Ćwiara

03.03.2024 17:45

#Sady Joli Borskiej napisał(a) 03.03.2024 11:02
Sztuczna. Ale czy inteligencja?
Raczej żywa ćwierćinteligencja. Gorzej, jeżeli toto pracuje w urzędzie dzielnicy...

REKLAMA

# Madbutcher

04.03.2024 09:14

#Sady Joli Borskiej napisał(a) 03.03.2024 11:02
Sztuczna. Ale czy inteligencja?
Spotkałem się już z terminem Artificial Stupidity.

# Ćwiara

05.03.2024 01:37

A dałoby się ujawnić nazwę tego śmiesznego portalu z Białegostoku? Czy jest ona tajna?

# POpaprany leming

05.03.2024 10:12

ja na miejscu redaktorów sprawdziłbym ile kasy z UM idzie na takie głupoty, ale obawiam się, że odpowiedzi nie będzie.
Prezydent wszak wspominał w trakcie wyborów że chodzi o to by takich pytań nie zadawano...
Ale lemingom to nie przeszkadza, lepiej martwić się że pisory nie pracują tylko piją za 800+

REKLAMA

# alfred

07.03.2024 21:32

coś jak reklamy zachodnich koncernów przewidziane na Polskę albo seriale netflix - pokazują w polskich biurach i przestrzeni publicznej dużo czarnoskórych i azjatyckich osób, co w Polsce jest niespotykane i razi sztucznością i nieszczerością
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe