REKLAMA

Bemowo

Inwestycje

 

W czwartek otwierają Lazurową. Wąskie gardło przechodzi do historii

  24 października 2023

alt='W czwartek otwierają Lazurową. Wąskie gardło przechodzi do historii'
Wtorek, godzina 13. Ostatnie poprawki na budowie Lazurowej źródło: FB Jarosław Dąbrowski - Przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo

Półkilometrowy odcinek Lazurowej między Górczewską a trasą S8 zostanie otwarty w czwartek - podał stołeczny ratusz.

REKLAMA

Na tę inwestycję od lat czekali kierowcy z Bemowa, ale też okolicznych miejscowości. Wreszcie udało się wykonać długo wyczekiwane poszerzenie wąskiego gardła Lazurowej na Górcach. W czwartek (26 października) kierowcy pojadą dwiema przebudowanymi jezdniami tej arterii. Klemensiewicza - Górczewska: będzie lewoskręt. "Tego chcą mieszkańcy" Klemensiewicza - Górczewska: będzie lewoskręt. "Tego chcą mieszkańcy"
Po interwencji przewodniczącego Rady Dzielnicy Bemowo Jarosława Dąbrowskiego jest zielone światło dla zbudowania lewoskrętu z Klemensiewicza w Górczewską.

Dużo zieleni

Obie jezdnie mają po dwa pasy ruchu. Zbudowane zostało także odwodnienie, chodniki, ścieżki rowerowe, podjazdy do posesji, a także nowoczesne ledowe oświetlenie. Zadbano też o zieleń - przebudowana ulica otrzymała 95 drzew, 6 tys. krzewów, posadzono także 5 tys. cebulek bylin oraz traw ozdobnych. Na skrzyżowaniu z ulicą Narwik powstała także sygnalizacja świetlna, dzięki czemu przechodzący przez pasy nie są już skazani na łaskę lub niełaskę kierowców. Bezpieczeństwo w tym miejscu bardzo kulało, dochodziło do stłuczek i potrąceń, dlatego światła są dobrym rozwiązaniem. Pisaliśmy o tym w 2015 roku. Inwestycja kosztowała ponad 20 mln zł, a jej realizacja zajęła rok.

Kup bilet

Bez lewoskrętu

Największe kontrowersje wzbudził brak przejazdu ulicą Narwik przez Lazurową, a także brak lewoskrętów z Lazurowej w Narwik. Ze względu na mało miejsca, drogowcy problem ten rozwiązali w inny sposób - na Lazurowej, tuż przed rondem Radia Wolna Europa oraz przed trasą S8 powstały zawrotki. Czy się przyjmą? Zobaczymy.

- Modernizacja tego odcinka Lazurowej była moją obietnicą wyborczą. I udało się ją zrealizować m.in. dzięki naciskom lokalnego środowiska samorządowego, zarówno na bemowski urząd, jak i radnych dzielnicowych oraz miejskich - mówi Jarosław Dąbrowski, przewodniczący Rady Dzielnicy Bemowo. - Kiedy blisko dziesięć lat temu ruszyła modernizacja Lazurowej między Połczyńską a Górczewską, wszyscy łapali się za głowę, kiedy okazało się, że nie przebudowano też tego wąskiego gardła prowadzącego do ekspresówki. Po latach to się wreszcie udało. Mam nadzieję, że teraz przejazd Lazurową będzie łatwiejszy, a włączenie się w nią " obu Narwików nie będzie powodować paraliżu - dodaje Dąbrowski.

HK

.
 

Komentarze (11)

# AaaAaa

24.10.2023 17:40

Zawrotki - dobry pomysł. Tylko który tzw. pan inżynier postanowił umieścić je zaledwie kilka metrów przed skrzyżowaniem... :( Wystarczy, że 2 samochody staną na czerwonym świetle przed rondem i już nikt że stojących na lewym pasie z zawrotki nie skorzysta...

# Gregonio

24.10.2023 18:01

Nie przesadzajmy z tym "półkilometrowym kawałkiem". Toz to z 200m jest a robia to juz kilkanascie miesiecy! Wstyd!

# Iwona M

24.10.2023 18:54

cebulki bylin ? ;) to ciekawsze niz sama przybudowa :)

REKLAMA

# jkk

24.10.2023 22:44

Przewidywano niegdyś budowę wiaduktu nad Górczewska. Pozostało po pomyśle trochę miejsca przy Lazurowej na południe i na północ od Górczewskiej. Widziałem niegdyś, w którymś z hiszpańskich miast, wykorzystanie takich "dziur" na parking dla samochodów osobowych. Może i u nas warto się nad czymś takim zastanowić, szczególnie że to najbliższa okolica przyszłej stacji metro.

# Dziadek parkingowy

25.10.2023 08:34

#jkk napisał(a) 24.10.2023 22:44
wykorzystanie takich "dziur" na parking dla samochodów osobowych
No pewnie. Obsrajmy całą okolicę samochodami.

# jkk

25.10.2023 08:54

Niestety, samochody obecne są wszędzie. Chodzi o to aby choć trochę uporządkować ich parkowanie. Innym rozwiązaniem może być ograniczenie ilosci samochodów, na przykład według wzorca japońskiego - nie masz gdzie parkować to ci samochodu nie zarejestrujemy.
Podobne, jak proponuję, rozwiązanie istnieje od lat w Alei Solidarności, na tyłach dawnego muzeum Lenina.

REKLAMA

# CRT

25.10.2023 22:18

#jkk napisał(a) 25.10.2023 08:54
Niestety, samochody obecne są wszędzie. Chodzi o to aby choć trochę uporządkować ich parkowanie. Innym rozwiązaniem może być ograniczenie ilosci samochodów, na przykład według wzorca japońskiego - nie masz gdzie parkować to ci samochodu nie zarejestrujemy.
Podobne, jak proponuję, rozwiązanie istnieje od lat w Alei Solidarności, na tyłach dawnego muzeum Lenina.
Emeryci do urn !

# Bem

26.10.2023 13:56

Zawrotki przydałyby się też z drugiej strony ronda na lazurowe, często w korku trzeba stać aby na rondzie zawrocic

# Mieszkanka Bemowa

28.10.2023 23:14

Niestety rozbudowa kawałka Lazurowej jest zrobiona bez przemyślenia. Ktoś miał wizję tylko nie wziął pod uwagę co w godzinach szczytu spowodują w nieprzemyślanych miejscach "zawrotki" . Samochody, które będą musiały się przebić po zawrotce na prawy pas żeby skręcić w prawo w ul.Narwik ... będą skutecznie blokowały pas po wyjeździe. I w ten sposób powstanie "kolejne wąskie gardło Lazurowej "
Kolejna bzdura lokalizacja świateł przy wyjeździe z ul.Narwik w kierunku trasy. Stojące na światłach samochody i dzięki temu brak wyjazdu.
Gdyby światła były przed wyjazdem umożliwiony byłby płynny wyjazd. Wystarczyło zrobić normalne skrzyżowanie ze światłami i wszystko by działało w każdą stronę.

REKLAMA

# WWWW

29.10.2023 17:40

Na zawrotce przy S-8 niepotrzebnie jest sygnalizacja świetlna. Blokuje wyjazd.

# pZz

30.10.2023 15:37

Zawrotki sa kolejnym sukcesem prezydenta trzaskoskiego. Tak jak pisala Mieszkanka Bemowa mozna bylo zrobic to dobrze, ale wybrano opcje jak najgorzej. Ciagle odnosze wrazenie, ze organizacja ruchu samochodowego w Warszawie jest psuta po zlosci.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024