Dziewczyńskie sprawy. Przewodnik po dojrzewaniu
| tytuł oryg.: | Jenteboka. Ellen og Ninas guide til puberteten |
| autor: | Nina Brochmann, Ellen St?kken-Dahl |
| przekład: | Karolina Drozdowska |
| ilustracje: | Magnhild Winsnes |
| wydawnictwo: | ToTamto |
| wydanie: | 1, Warszawa |
| data: | 12 kwietnia 2023 |
| forma: | książka, okładka twarda |
| wymiary: | 170 × 240 mm |
| liczba stron: | 272 |
| ISBN: | 978-83-8252722-3 |
Inne formy i wydania
| książka, okładka twarda, 1 | 2023.04.12 |
| książka, okładka twarda, wydanie 1 | 2024.11.06 |
Czym jest miesiączka? Jak pokonać kryzys pryszczowy? Czy muszę nosić stanik? Co się właściwie ze mną dzieje?
Przemiana z dziecka w nastolatkę nie jest prosta!
Ciało ulega metamorfozie, do głosu dochodzą hormony, a w mózgu zachodzi coś w rodzaju przemeblowania. Młode dziewczyny, których to wszystko dotyczy, często czują się zagubione.
Dlatego norweskie lekarki - Nina Brochmann i Ellen St?kken Dahl - stworzyły ten przewodnik, by wprowadzić cię w świat dziewczyńskich spraw, bo znają ciało zarówno z zewnątrz jak i od środka. Autorki odpowiedzą na najbardziej nurtujące pytania, zdradzą triki, które ułatwią ci zmaganie się z codziennością. Opowiadają prawdziwe historie i udzielają dobrych rad, dzięki którym nie poczujesz się sama w tym wyjątkowym czasie.
Ponieważ dojrzewanie niektórych spotyka wcześniej a innych później, ta książka została napisana z myślą o obu tych grupach i będzie odpowiednia dla dziewczyn w wieku od 9 do 16 lat. Młode dziewczyny nie powinny szukać odpowiedzi na pytania dotyczące ich ciał w internecie. Naprzeciw temu wyszły autorki lekarki, które od kilku lat zajmują się zdrowiem seksualnym młodzieży. Napisana przez nie książka to źródło wiedzy, które odpowiada na najbardziej nurtujące pytania, a także porusza najaktualniejsze problemy. Publikacja została pięknie zilustrowana przez utalentowaną i wielokrotnie nagradzaną artystkę - Maghhild Winsnes. W 2019 książka otrzymała w Norwegii Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, uzasadnienie brzmiało: ,,... mądra i fantastyczna książka (...) wizualna uczta z niesamowitymi ilustracjami. Nie ma ani jednej nudnej strony".
Nina Brochmann (ur. 1987) i Ellen St?kken Dahl (ur. 1991) są lekarkami i pisarkami. Spotkały się jako początkujące studentki medycyny, angażując się wspólnie w kwestie edukacji seksualnej. Od tego czasu współpracują na rzecz upowszechniania wiedzy o seksie oraz ciele dziewczyn i kobiet w każdym wieku. W 2007 roku wydały swoją pierwszą książkę, Radości z kobiecości. Nina pracuje jako lekarka w Szpitalu Uniwersyteckim w Akershus. Ellen ma wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą - działała w infolinii SUSS oraz organizacji Sex i społeczeństwo, gdzie jest obecnie zatrudniona jako lekarka.
Autorki objaśniają zagadnienia dojrzewania, zmieniającego się ciała i seksualności bardzo naturalnie i niezwykle wiarygodnie. (...) Ma się wrażenie rozmowy z dwiema mądrymi, fajnymi starszymi siostrami, które dzielą się swoim doświadczeniem. W książce znajdziemy fakty i ciekawostki, anegdoty i konteksty historyczne. Ta publikacja to również uczta dla oka dzięki fantastycznym, kolorowym ilustracjom Magnhild Winsnes. Nie da się w niej znaleźć ani jednej nudnej strony.
- Trine Saugestad Hatlen, VG.no
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka ]Alfons Mucha - zeszyt do kolorowaniaEdyta Niemiec-Szywała
-
nowość[ książka, e-book ]Popiół, który z nas zostanieEdyta Prusinowska
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Dobra bajka o najlepszym dziadkuMagda Malicka-Fitzpatrick
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Dobra bajka o najlepszej babciMagda Malicka-Fitzpatrick
-
nowość[ książka ]K-popowe łowczynie demonów. Nieoficjalna księga zadańLila Violet
-
nowość[ książka ]Zwierzęta mają głosWiesław Błach
-
nowość[ e-book ]Kot, który jeździł w wózku dla lalek: Poznańskie koziołkiKarol Kuc
-
nowość[ książka ]Pakiet Dogman. Epicka kolekcja. Tom 1-3Dav Pilkey
-
nowość[ książka, e-book ]To nie fairNina Bylicka-Karczewska
-
nowość[ książka, audiobook ]Paddington się krzątaMichael Bond
-
nowość[ książka, audiobook ]Paddington na wycieczceMichael Bond
-
nowość[ książka, audiobook ]Rusałki, licha, kikimory i inne słowiańskie strachy w opowieściachMarta Krajewska
LINKI SPONSOROWANE

































