Kronika policyjna
6 listopada 2009
Wpadł przez nielegalny parking. Świet(l)ny prezent. Strzały w tramwaju. Zaginął. Pobił kobiety na ulicy. Parapety też kradną. Włam dla paczki papierosów. Filiżanką w samochód.
Wpadł przez nielegalny parking
Stacja Warszawa Nigdzie. Dlaczego kolej nie istnieje w świadomości?
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. będą w najbliższych latach przebudowywać większość linii w Warszawie i budować nowe stacje. O pilną przebudowę woła stacja Kasprzaka.
i 66-letni Zygmunt R. zorganizo-wali nielegalny parking na terenie Woli. Szybko oka-zało się, że pomysłowi przedsiębiorcy mają więcej grzechów na swoim sumieniu. Bez zgody właściciela terenu, oszuści zorganizowali dochodowy nielegalny parking. Wprowadzili w błąd kierowców i nie mając uprawnień, pobierali od nich opłaty. Są także podej-rzewani o kradzież złomu z pomieszczenia magazy-nowego przy ul. Prądzyńskiego.
Przestępcy wpadli w jednym z budynków przy ul. Prądzyńskiego. 51-latek, poszukiwany również przez gliwicką prokuraturę, urządził tam sobie porządną kryjówkę. Ukrył się w piwnicy, do której wejście znajdowało się w podłodze i dla niepoznaki było przykryte dywa-nem, gumolitem i kuchenką gazową.
Teraz oszuści trafią przed sąd.
Świet(l)ny prezent
Strzały w tramwaju
Zaginął
Pobił kobiety na ulicy
Wolscy policjanci zostali wezwani na ul. Działdowską. Na miejscu czekały na nich dwie kobiety, które opowiedziały, że kilka minut wcześniej zostały uderzone przez 23-letniego Tomasza N. - Rzucił się z pięściami na swoją partnerkę, a kiedy ta ucie-kła, pobiegł za nią. Dogonił ją, zabrał jej telefon komórkowy i zniszczył go. Następ-nie zaatakował znajomą przechodzącą obok - relacjonuje opowieść kobiety poli-cjant. Mundurowi zatrzymali 23-letniego Tomasza N. w jednej z klatek schodowych przy ul. Wolskiej. Mężczyzna był pijany i agresywny.Parapety też kradną
Na gorącym uczynku wpadli dwaj złodzieje: 35-letni Piotr K. i 51-letni Aleksander G. Około północy demontowali parapet w budynku przy ul. Żytniej. Mieli pecha, po-nieważ zauważył ich policyjny patrol. Funkcjonariuszom tłumaczyli się, że zbierają złom. 35-letni Piotr K. i 51-letni Aleksander G. zostali zatrzymani i przewiezieni do izby wytrzeźwień. Byli kompletnie pijani. Odpowiedzą za straty, jakie poniósł właś-ciciel budynku.Włam dla paczki papierosów
Około drugiej w nocy policyjny patrol dostrzegł parę, która majstrowała coś przy kiosku w al. Jana Pawła II. Nagle jedna z osób wzięła stojak reklamowy i wybiła nim szybę w kiosku. Na widok radiowozu, rzucili się do ucieczki. Szybko zostali za-trzymani. 18-letnia Aleksandra T. i 20-letni Zenon S. przyznali się do wybicia szyby w kiosku i próby kradzieży z niego papierosów. - Nie mieliśmy pieniędzy na fajki - tłumaczyli się policjantom. Odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem.Filiżanką w samochód
Wolscy policjanci zatrzymali 44-letniego Mirosława R., który rzucił filiżanką w tylne drzwi zaparkowanego pojazdu. Szyba w aucie pękła w drobny mak. Właściciel sa-mochodu natychmiast wezwał policję. Mirosław R. nie umiał wytłumaczyć swojego zachowania. Wyjaśniło je badanie zawartości alkoholu we krwi - miał prawie promil. Został osadzony w wolskim areszcie. Za uszkodzenie mienia grozi mu nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.cehadeiwu
na podstawie informacji policji











































