Kradli i wpadli
24 lutego 2006
W ręce policji wpadła para dwóch niezwykle sprytnych złodziei, którzy żerowali na nieuwadze mieszkańców Targówka. Ostatnia ich ofiara to klientka poczty na rogu ulic Bazyliańskiej i Wysockiego.
P+R Trocka: nad pętlą czy zamiast parkingu dla mieszkańców?
Prace nad parkingiem przesiadkowym przy Trockiej ruszyły. Zdaniem niektórych jego budowa to "pomysł z piekła rodem".
w sklepie czy w urzędzie roztargnionych klientów, którzy pozostawiali na chwilę swoje portfele na ladzie. Chwytała pozostawioną rzecz i uciekała, przekazując po drodze łup swojemu partnerowi Mariuszowi R. Parze złodziei udawały się też kradzieże w pomieszczeniach, z których akurat ktoś na chwilę wyszedł. Ich łupem padały przede wszystkim portfele i drobne przedmioty. Tak zarobione pieniądze przeznaczali na narkotyki.
Jedno z takich zdarzeń miało ostatnio miejsce w urzędzie pocztowym na rogu ulic Bazyliańskiej i Wysockiego. Przy okienku stała kobieta. Położyła swój portfel na półce. Zanim się zorientowała Marta S. zabrała go i zaczęła uciekać z urzędu. Pokrzywdzona zauważyła złodziejkę i zdążyła chwycić ją za kurtkę. Marta S. w tym czasie uchyliła drzwi i przekazała portfel Mariuszowi R. Kobieta wyrwała się z rąk pokrzywdzonej i uciekła. Para rozbiegła się w dwóch różnych kierunkach. Złodzieje są już jednak w rękach policji. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
cehadeiwu
na podst. informacji VI Komendy Rejonowej Policj







































