REKLAMA

Żoliborz

budżet obywatelski »

 

Nowe wkłady do koszy w żoliborskich parkach. Małe a cieszy

  26 kwietnia 2024

alt='Nowe wkłady do koszy w żoliborskich parkach. Małe a cieszy'
źródło: Dzielnica Żoliborz

Żoliborski ratusz realizuje jeden z pierwszych w tym roku projektów z budżetu obywatelskiego, w ramach którego w parkach, na skwerach i zieleńcach na terenie dzielnicy wymienionych zostanie 50 wkładów do koszy na śmieci. Gdzie pojawi się najwięcej nowych pojemników?

REKLAMA

Choć zadanie to nie wydaje się tym, za co mieszkańcy będą z zachwytu bić urzędnikom brawo, jest on na tle wielu innych projektów bardzo pożyteczny.

Ile i gdzie były potrzebne?

Jak informuje urząd dzielnicy, w najgorszym stanie były wkłady do koszy w parku Sady Żoliborskie. Wymieniono tam już 19 wkładów na nowe, a w najbliższych dniach planowana jest wymiana 15 kolejnych. Sześć nowych wkładów pojawiło się w parku Kępa Potocka, a pięć na skwerze Lelewela.

- Sprawdzamy miejsca, w których obecnie funkcjonujące kosze są w złym stanie i konieczna jest ich wymiana albo niezbędne jest wstawienie nowego pojemnika tam, gdzie go już nie ma. Nie wykluczamy także postawienia koszy w nowej, ale potrzebnej lokalizacji - mówi wiceburmistrz Renata Kozłowska.

Zapraszamy na zakupy

Nowe wkłady do koszy na śmieci

Na projekt pod nazwą "Nowe wkłady do koszy parkowych na Żoliborzu" zagłosowało 582 mieszkańców, czyli 20 proc. biorących udział w głosowaniu. Zgodnie z intencją autorki zwycięskiego pomysłu zakupionych zostało 50 nowych wkładów, które mają zastąpić stare i zdewastowane, często powyginane od wielokrotnego wyciągania i wkładania, a także uszkodzone w wyniku działań chuligańskich.

- Na Żoliborzu, na terenach zielonych dzielnicy, zamontowano w ostatnich latach kilkaset koszy na śmieci. Mają one ogromny walor, bo są wszystkie jednakowe - znakomicie to porządkuje okolicę. Kosze są eleganckie, ciemnoszare, żebrowane, wtapiają się w otoczenie. Przy tym są stosunkowo głębokie, o wąskim otworze do wrzucania odpadków, co pozwala unikać sytuacji, gdy ptaki wyciągają śmieci ze środka i je rozrzucają. (...) Żeby utrzymać parki Żoliborza w dobrej kondycji i żeby uporządkowana okolica nadal cieszyła mieszkańców, należy umożliwić wymianę wkładów na nowe, pasujące do ramy kosza parkowego - argumentuje autorka pomysłu. Nowe wkłady wykonane zostały ze stali ocynkowanej i mają pojemność 60 litrów.

MB

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Xxx

26.04.2024 09:34

News roku

# Arpa61

26.04.2024 09:51

Ile lat trzeba, aby koalicja komunistycznych i dziwnoseksualnych Umiłowych Władz (liczba bardzo mnoga) Warszawy zamiast truć o płonącej planecie (Wenus?) i łażeniu na spędy dziwadeł itd. itp. sprawiła powiększenie wielkości koszy i ich ilości co najmniej DWUKROTNIE, bo ze wzrostem zamożności ludu z koszy się sypie. A co się sypie, ptacy warszawscy i przylotni, i wiatr roznoszą. A teraz dowcip dnia: ławki w mieście też by się przydały.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy