REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Bemowo

drogi

 

Kopalniana: parkingu nie będzie. Prezydent się nie zgodził

  4 listopada 2021

Kopalniana: parkingu nie będzie. Prezydent się nie zgodził
Fot. Radny Jarosław Oborski

Zamiast parkingu, chodnika lub choćby utwardzonego pobocza - grzęzawisko. Tak wyglądają okolice marketu Lidl na Chrzanowie.

REKLAMA

Problem błotnistego pobocza Kopalnianej opisywaliśmy już przed trzema laty. Od tamtej pory, pomimo zapewnień ze strony warszawskiego ratusza, nie zmieniło się nic.

REKLAMA

Ekokratka nie przeszła

W 2018 roku o budowę na Kopalnianej nowych miejsc parkingowych prosił radny Jarosław Oborski. Proponował wówczas utworzenie parkingu na odcinku przed marketem aż do zakrętu przy wjeździe do garaży wspólnoty mieszkaniowej Kopalniana 22. Radny zaproponował położenie tzw. ekokratki i obniżenie krawężników, a więc rozwiązanie dość tanie.

Jak odpowiedzieli wówczas urzędnicy z bemowskiego ratusza, inwestycję można byłoby przeprowadzić tylko na działce należącej do samorządu, której szerokość wynosi zaledwie trzy metry. Same miejsca postojowe będą mogły być zaprojektowane jedynie równolegle do ulicy, ale piesi mieliby do dyspozycji tylko 1,5 metra chodnika.

REKLAMA

Parkingu nie będzie

- Ze względu na pandemię koronawirusa i wstrzymanie postępowań przetargowych zarząd dzielnicy wystąpił do prezydenta Warszawy z prośbą o uruchomienie postępowania na wykonanie miejsc postojowych, ale takiej zgody nie uzyskał - wyjaśnia burmistrz Urszula Kierzkowska.

Jak czytamy w odpowiedzi na kolejne pytania radnego Oborskiego, inwestycja będzie polegała tylko na utwardzeniu pobocza. Okoliczni mieszkańcy zapewne będą wykorzystywać je do parkowania samochodów, ale rada miasta przesunęła pieniądze na budowę na rok... 2023.

(db)

 

Komentarze (11)

# Marlena

04.11.2021 20:26

Dopóki ta parszywa p(i)sia zaraza, pomór będzie zatruwał powietrze w Polsce, dopóty w Warszawie i w pozostałych miastach będzie taki "porządeczek" drogowy jak jest.

# ***** 8*

04.11.2021 21:44

Ludzie mają samochody, a nie stać ich na miejsca postojowe... a te ma dać im miasto. Lidl ma parking. Niech tam parkują... a nie, tam trzeba zapłacić.

# jkk

04.11.2021 22:40

Niestety, to nasz ogólnonarodowy sport. Lubimy parkować za darmo. Na osiedlach po zachodniej stronie Lazurowej plany miejscowe i WZ zapewniały odpowiednią ilość miejsc postojowych dla mieszkańców, interesantów i gości. Władze dzielnicy nie potrafią jednak tego wyegzekwować, swoimi decyzjami wprowadzają bajzel na wiele lat. Wystarczy ograniczyć czasowo możliwość parkowania na ulicznych parkingach aby skłonić mieszkańców osiedli do wykupienia/wynajęcia miejsc na terenie osiedli gdzie te miejsca są wolne a nawet dotychczas niewykupione od deweloperów. Przykład głupoty władz dzielnicy to zrobienie parkingu w miejsce ścieżki rowerowej na Batalionow Chłopskich gdzie plan miejscowy i WZ nakazują zapewnienie miejsc postojowych na terenie inwestora poza pasem drogowym ulicy Batalionow Chłopskich. Przykłady można mnożyć.

REKLAMA

# Marian

04.11.2021 23:19

Zakazać samochodów i po problemie. Samochodą są w Berlinie, wystarczy. Tutaj pekaes.

# lideksynubeka

05.11.2021 07:21

Wszystko jest w porządku. Chłopstwo chodząc zawsze taplało się w błocie,takoż parkuje w błocie,bo za darmo. Zresztą i tak szczytowym osiągnięciem myśli technicznej POstępu jest rower,więc nie ma co marnować forsy na utwardzanie pobocza czy budowę chodników. Można zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na budowę ośrodka dla Nasrallachów z Białorusi. Chrzanów wydaje się idealną lokalizacją.

# Samochodoza

05.11.2021 09:23

Niech się Oborski zapozna z uchwalonym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Tam ma być chodnik i drzewa, a nie miejsca parkingowe. Czas posadzić tam drzewa wzdłuż ulicy Kopalnianej.

REKLAMA

# Samochodoza

05.11.2021 09:37

Tam ma być chodnik i drzewa. Do miasta należy tylko pas 3 metrów od krawędzi jezdni. Niech Oborski walczy o chodnik i nasadzenia drzew, a nie parking dla szrotów . Tam nie ma miejsca na parking dla szrotów.

# tomais

05.11.2021 11:39

zalecam by straż miejska i policja zaczęła egzekwować przepisy związane ze staniem pod znakiem ZAKAZ POSTOJU!!!!
przykład z Bemowa... osiedle na przeciwko Lidla przy ratuszu: auta stoją na zakazie postoju całymi dniami i co... i nic... ba nawet policja przyjeżdża na pizze do pizzerii i stoi na zakazie, żeby jeszcze mieli włączone koguty -a gdzie tam....
Tu podnoszą mandaty od nowego roku a jak zgłaszasz, że nie możesz przejechać do swojego miejsca w garażu podziemnym bo auta stoją na zakazie interwencji brak... a policja śpi w radiowozie pod "macdonaledm" przy Powstańców Ślaskich - i jest ok...

# Juli

05.11.2021 14:29

A co deweloper nie zapewnił wystarczającej ilości miejsc? Trzeba wejść na teren fortów które powinny być wyremontowane i utworzony choć jeden park na chrzanowie, bo jak na razie brak pomysłów na budowe szkoły, przedszkola, i innych potrzebnych instytucji publicznych. Robi się tylko deweloperska betonoza.

REKLAMA

# Marian

05.11.2021 15:58

Ratusz buduje parkingi tylko dla siebie - reszta hołoty pekaes, rower albo na piechotę zapieprzać

# Crt

06.11.2021 17:52

#Samochodoza napisał(a) 05.11.2021 09:23
Niech się Oborski zapozna z uchwalonym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Tam ma być chodnik i drzewa, a nie miejsca parkingowe. Czas posadzić tam drzewa wzdłuż ulicy Kopalnianej.

"A na drzewach zamiast liści ....."
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA