REKLAMA

Targówek

kronika policyjna »

 

Pijany uderzył w słup. Kierowca w areszcie, samochód skonfiskowany

  16 marca 2024

alt='Pijany uderzył w słup. Kierowca w areszcie, samochód skonfiskowany'
źródło: KRP VI

Właściciel skody, który rozbił się przy skrzyżowaniu ulicy Łabiszyńskiej i Toruńskiej na Bródnie był pijany. Jego auto zostało skonfiskowane, zaś on sam nie uniknie z pewnością surowej kary.

REKLAMA

Wczoraj (15 marca) wcześnie rano załoga stołecznej drogówki została skierowana na skrzyżowanie ulic Łabiszyńskiej i Toruńskiej.

Rozbił auto na słupie przy Łabiszyńskiej

- Na miejscu mundurowi zastali kierowcę skody, który rozbił auto uderzając w słup sygnalizacji świetlnej i barierki. Policjanci wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Mężczyzna przyznał się, że dzień wcześniej go pił - informuje komisarz Paulina Onyszko. I musiał sporo go wypić. Policjanci zbadali 40-latka alkomatem. Miał ponad dwa promile w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mężczyznę, zaś świadka zdarzenia wezwano na przesłuchanie.

Kup bilet

Co grozi pijanemu kierowcy?

Policjanci działając na podstawie nowych przepisów zabezpieczyli skodę na policyjnym parkingu, na poczet przyszłej kary. Następnie przewieźli pijanego kierowcę do komisariatu przy ulicy Chodeckiej. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności, gdyż kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości popełnił przestępstwo. W przypadku stężenia wyższego niż 0,5 promila alkoholu we krwi mamy do czynienia ze stanem nietrzeźwości, a to już nie jest "tylko" wykroczenie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi: pozbawienie wolności do lat trzech, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, kara pieniężna od 5 tys. do nawet 60 tys. zł (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej) i 15 punktów karnych.

JR

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# widziane

17.03.2024 22:16

dobrze, że tylko słup bo inaczej wjeżdzając na trasę Toruńską w kierunku Żoliborza o tej godzinie rano mógły spowodować katastrofe drogową. Na tej trasie praktycznie nie ma dnia, gdzie trzeźwi kierowcy powoduja kolizje, a co dopiero jakby taki na podwójnym mocnym gazie.
Na czas obsługi tego zdarzenia światła na rondzie nie działały, co też przy dużym nateżeniu ruchu nie ułatwiało przejazdu.
Takie skutki głupoty, na szczęście bez poszkodowanych osób trzecich.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break