REKLAMA
Od 30 czerwca zmieni się trasa autobusu linii 10P. Powodem jest zamknięcie zjazdu z drogi krajowej nr 61 na drogę wojewódzką nr 632. Na czas prac zostaną uruchomione przystanki tymczasowe, a część dotychczasowych będzie wyłączona z obsługi.
W sobotę i niedzielę, 27 i 28 czerwca, Dawid Podsiadło zagra dwa koncerty na PGE Narodowym. W związku z wydarzeniami w okolicy stadionu obowiązywać będą ograniczenia w ruchu, zmienią się trasy autobusów, a Warszawski Transport Publiczny uruchomi dodatkowe kursy.
W czasie wakacji tramwaje nie będą dojeżdżały do pętli Winnica na Białołęce. Powodem jest naprawa gwarancyjna torowiska. Zmiany obejmą kursowanie linii tramwajowych oraz organizację ruchu na ulicy Światowida.
Od 15 czerwca w al. Niepodległości rozpoczną się jednocześnie prace torowe Tramwajów Warszawskich i modernizacja infrastruktury ciepłowniczej prowadzona przez Veolię. W związku z inwestycją tramwaje znikną z fragmentu trasy do połowy września, a kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czekają zmiany w organizacji ruchu.
Mieszkańcy i osoby podróżujące przez centrum Warszawy powinny przygotować się na możliwe utrudnienia. W Śródmieściu zaplanowano dwa zgromadzenia, które mogą wpłynąć na ruch drogowy i kursowanie autobusów komunikacji miejskiej.
Tablice systemu informacji pasażerskiej pozwalają sprawdzić w czasie rzeczywistym, za ile minut przyjedzie tramwaj i czy kurs ma opóźnienie. Mimo że takie rozwiązania działają już na wielu stołecznych przystankach, na Bemowie nadal są miejsca, gdzie pasażerowie muszą polegać wyłącznie na papierowych rozkładach jazdy.
W środę, 3 czerwca, reprezentacja Polski zmierzy się z Nigerią na PGE Narodowym. W związku z meczem w okolicach stadionu zostaną wprowadzone czasowe ograniczenia w ruchu, a kibice będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.
W czwartek, 4 czerwca, w całej Warszawie odbędą się procesje Bożego Ciała. W wielu dzielnicach kierowcy napotkają czasowe zamknięcia ulic, a autobusy i tramwaje mogą kursować zmienionymi trasami lub oczekiwać na wznowienie ruchu.
Warszawska Kolej Dojazdowa zdecydowała o pozostawieniu infolinii dla pasażerów na stałe. Dotychczas działała ona jedynie podczas prac modernizacyjnych na linii kolejowej. Teraz podróżni przez cały rok będą mogli uzyskać telefonicznie najważniejsze informacje dotyczące przejazdów.
Chrzanów rozwija się w błyskawicznym tempie i wkrótce zyska stację metra. Mieszkańcy wciąż jednak nie mogą korzystać z systemu Veturilo. Radni pytają o możliwość uruchomienia nowych stacji roweru miejskiego, ale wszystko rozbija się o pieniądze.
W piątek, 29 maja, ulicami Warszawy przejedzie Warszawska Masa Krytyczna. Rowerzyści wyruszą wieczorem z Placu Zamkowego, a policja będzie czasowo wstrzymywała ruch na trasie przejazdu.
W sobotę, 30 maja, tramwaje linii 1, 22 i 24 wrócą na ulicę Towarową po zakończeniu prac torowych przy skrzyżowaniu z Grzybowską. Jednocześnie rozpocznie się duży remont torowiska w Alejach Jerozolimskich.
Po miesiącach rozmów Legionowo otrzymało zgodę na uruchomienie ekspresowej linii autobusowej do Metra Młociny. Pierwsi pasażerowie mają skorzystać z połączenia już we wrześniu.
Orange Warsaw Festival odbędzie się 29 i 30 maja na Torze Służewiec. Uczestnicy wydarzenia będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej, ale kierowców czekają utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu.
Święto Starych Bielan, parada samochodów, przemarsz mieszkańców Muranowa i rowerowy przejazd przez centrum Warszawy spowodują weekendowe zmiany w ruchu. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą przygotować się na utrudnienia.
Autobusy komunikacji miejskiej będą mogły korzystać z torowiska tramwajowego na trasie do Wilanowa. Rozwiązanie ma usprawnić przejazdy i poprawić funkcjonowanie transportu publicznego.
Mieszkańcy Bemowa skarżą się na tłok przy przystanku Metro Bemowo 02 i brak możliwości wsiadania do autobusów stojących pod ratuszem. ZTM zapowiada dodatkowe ławki, ale większych zmian na razie nie planuje.
W weekend tramwajarze przeprowadzą kolejne prace torowe na ulicach Marszałkowskiej i Andersa. Mieszkańcy muszą przygotować się na zmiany w kursowaniu tramwajów, utrudnienia dla kierowców oraz objazdy komunikacji miejskiej.
Warszawska Kolej Dojazdowa odebrała nowy pociąg sieciowy przeznaczony do utrzymania infrastruktury kolejowej. Nowoczesny pojazd zastąpi wysłużony skład użytkowany od ponad 30 lat.
W weekend na ulicach Warszawy pojawią się uczestnicy dwóch dużych przejazdów. W sobotę przez miasto przejadą rolkarze i wrotkarze, a w niedzielę elegancko ubrani motocykliści biorący udział w charytatywnej paradzie.
LINKI SPONSOROWANE