REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

inwestycje

 

Koleiny poczekają. Remont Grota opóźniony?

  24 maja 2012

Koleiny poczekają. Remont Grota opóźniony?

Dwustumetrowy odcinek Modlińskiej (od mostu Grota do nowej nawierzchni na zbudowanym niedawno wiadukcie na Żeraniu) pełen jest kolein, łat i dziur, niektóre koleiny wyjeżdżone są w poprzek ulicy, tak jak prowadził objazd podczas budowy wiaduktu. - Tędy nie da się jeździć! Zapomniano o tym odcinku? Przeoczono? - pytają mieszkańcy. Urzędnicy odpowiadają, że panują nad sytuacją. Czyżby?

REKLAMA

Okazuje się, że odcinka od Trasy Toruńskiej do Elektronowej ani nie przeoczono, ani tym bardziej o nim nie zapomniano. Będzie on wykonany w ramach modernizacji mostu Grota.

- Wschodnia jezdnia Jagiellońskiej od Trasy Toruńskiej do Elektronowej jest w granicach robót dla drugiego etapu przebudowy mostu Grota i Trasy Toruńskiej od Modlińskiej do Powązkowskiej - wyjaśnia Wojciech Tumasz, radny Białołęki i działacz SISKOM.

Tłumaczy też, że GDDKiA jest w trakcie przetargu na wykonawcę, który zostanie wyłoniony w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, a zakończenie prac planowane jest na początek 2015 r.

Czyżby więc koleiny w poprzek Modlińskiej miały przetrwać jeszcze dwa lata? Być może nawet dłużej. Procedury przetargowe w GDDKiA mogą się przeciągnąć.

Remont Grota z poślizgiem?

- To przetarg dwuetapowy. 22 potencjalnych wykonawców złożyło wnioski, jednak dwa z nich nie spełniały wymagań, dlatego zostały odrzucone. Poza tym i tak przewidziane jest tylko 20 zaproszeń do dalszej części przetargu - mówi Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Odrzucone firmy: Alpine Bau i MDI - złożyły odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej. W ubiegłym tygodniu miała się odbyć pierwsza rozprawa, jednak została ona odroczona na bliżej nieokreślony termin. Kiedy więc postępowania zostaną zakończone i z jakim efektem, tego tak naprawdę nie wiadomo.

Gdyby jednak się zdarzyło, że KIO uzna rację firm i nakaże przywrócić je do przetargu, powstanie kolejny problem, bo jedynie 20 potencjalnych wykonawców może przystąpić do kolejnego etapu.

- Teoretycznie jest taka możliwość, wtedy trzeba będzie od nowa przysiąść nad procedurą rozpatrywania wniosków - mówi Tarnowska i dodaje, że GDDKiA ma nadzieję, że odwołania nie spowodują opóźnień i umowa zostanie podpisana we wrześniu. Czy tak jednak będzie? Tego nikt nie jest w stanie przewidzieć.

Przypomnijmy: Przetarg na remont mostu ogłoszono pod koniec ubiegłego roku. Po modernizacji pas drogowy na tej przeprawie ma zostać poszerzony do pięciu pasów ruchu w obu kierunkach. Przetarg dotyczy także przebudowy Trasy Toruńskiej od Wisłostrady do ulicy Powązkowskiej. W tym rejonie miałyby powstać specjalne ekrany, podobne do tych z Bródna. Przebudowa dotyczy także chodników oraz ścieżek rowerowych.

Anna Sadowska

 

Komentarze (6)

# ciagle zdziwiony

25.05.2012 08:30

Jakim trzebe być baranem by pisać takie prawo.... dlaczego 20 firm a nie 15 czy 30?
Dziwny jest ten kraj.....

# Alfista

25.05.2012 13:22

Mam nadzieję, że nie dopuszczą tych kombinatorów z Alpine Bau do przetargu!

 Matka_Sławka_z_Gdańska

26.05.2012 00:52

... bo latwiej jest przejrzec 20 kopert, niż 30. A z 15, nie tyle nie ma co wybierac, co nie ma z czego dzielic pracy. Proste? Jak jest dwadzieścia kopert, to caly pokoj ma co robic przez cale pol roku, potem wybiera się 15 sensownych i daje bucom na górze ( czytaj: piętro wyżej ), a te pięć z ochlapami, to dwóch w pokoju podzieli na robotę między siebie na trzy czesci. Do rozpatrzenia. W razie czego troje pozostałych się zwolni. Po telefonie do CBA. I TVN'u oczywiscie! Dyscyplinarnie... bo jakze by moglo byc inaczej!? No?

REKLAMA

# adi

26.05.2012 07:22

Hmmm. Dlaczego wyjaśnia radny Tumasz, a nie zarządca tego odcinka drogi?

# asasa

29.05.2012 00:41

Do Elektronowej zrobią w ramach remontu mostu i trasy, ale od Elektronowej do nowej nawierzchni na odcinku nad kanałkiem jeszcze jest krótki kawałek. Co z nim?

 tarantula01

29.05.2012 22:21

To też jest w liniach rozgraniczających węzła Modlińska.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

 tarantula01

29.05.2012 22:21

To też jest w liniach rozgraniczających węzła Modlińska.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA