REKLAMA

Żoliborz

drogi »

 

Kiedy pojedziemy ścieżką rowerową z placu Wilsona do centrum Warszawy?

  5 lutego 2024

alt='Kiedy pojedziemy ścieżką rowerową z placu Wilsona do centrum Warszawy?'
źródło: ZDM

Czy już w 2025 roku rowerzyści będą mogli się cieszyć ze ścieżki rowerowej prowadzącej z placu Wilsona aż do Śródmieścia? Sprawdziliśmy aktualny stan przygotowań do budowy kluczowej drogi rowerowej wzdłuż Mickiewicza.

REKLAMA

Bez wątpienia dla rowerzystów wiele się zmieniło w ostatnich latach, w okolicach placu Wilsona. W 2015 roku powstały pasy rowerowe wzdłuż ul. Krasińskiego, od strony ul. Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie? Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie?
OC w Warszawie kosztuje znacznie więcej niż w mniejszych miejscowościach. Różnica jest naprawdę spora - nawet kilkaset złotych w skali roku! Gdzie tkwi źródło tych dysproporcji? Jakie czynniki determinują wysokość składek OC w stolicy? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach wyższych składek OC w stolicy.
ks. Popiełuszki. Dwa lata później na jezdni Krasińskiego na wysokości parku Żeromskiego zlikwidowano dwa pasy ruchu, w zamian wytyczono dwukierunkową drogę dla rowerzystów. Ścieżka jest też na ul. Słowackiego i prowadzi do Hali Marymonckiej. Do placu Wilsona rowerem możemy dojechać też ulicą Mickiewicza od strony Potockiej i Marymontu. Z medialnych doniesień wynika, że droga rowerowa powstanie też po zachodniej stronie ulicy Mickiewicza w kierunku Śródmieścia już do 2025 roku. Wówczas rowerem będzie można dojechać bezpiecznie z placu Wilsona aż do Śródmieścia. Czy jest to możliwe?

Kiedy ze Śródmieścia na Żoliborz?

- Widzę, że ta data krąży wśród dziennikarzy. Pod koniec roku, przy okazji zakończenia prac na Marszałkowskiej i placu Bankowym, informowaliśmy, że droga rowerowa, która dziś kończy się na al. Solidarności będzie w najbliższych latach przedłużana w stronę Żoliborza - wyjaśnia rzecznik ZDM Jakub Dybalski.

W pierwszym etapie tej inwestycji drogowcy planują budowę drogi rowerowej wzdłuż Andersa (miedzy Nowolipkami a Dworcem Gdańskim), dla której są już przygotowane projekty organizacji ruchu. ZDM chce, żeby ten odcinek powstał w trybie "projektuj i buduj" w latach 2024-25. - To jest najtrudniejsza i najbardziej pracochłonna część - dodaje Dybalski.

Zapraszamy na zakupy

Ścieżka rowerowa na plac Wilsona do 2025 roku?

Jak się dowiadujemy, pozostałe odcinki tej trasy są przygotowywane. Zaś projekt odcinka ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Mickiewicza powstaje w Biurze Zarządzania Ruchem Drogowym. Kiedy będzie gotowy? Nie wiadomo.

- Chcemy, żeby w momencie, gdy będziemy kończyli ten najtrudniejszy fragment, trwały prace nad pozostałymi - wyjaśnia rzecznik ZDM.

Drogowcy nie są jednak w stanie podać konkretnej daty zbudowania ścieżki do placu Wilsona. Będzie to możliwe w momencie, gdy będzie gotowa dokumentacja projektowa i zostanie rozpisany przetarg na prace w terenie.

DB

.
 

Komentarze (3)

# Panjan

05.02.2024 23:22

Nigdy

# Kocur

06.02.2024 08:20

Nikt nie da ci tyle, ile platfusy mogą ci obiecać - przed wyborami będzie wirtualna na pięknych planach i wykresach. :)

# Asa

06.02.2024 20:01

Żoliborz jest najbardziej uprzywilejowaną dzielnicą. Oby ta ścieżka nie powstała do czasu aż nie powstanie most im. Kradińskiego! Dość łożenia kasy na tą małą dzielnice.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA