REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

interwencja

 

Kiedy zbudują kanalizację na Wapiennej? "Poślizg" i "biurokracja" to słowa klucze

  6 października 2022

Kiedy zbudują kanalizację na Wapiennej? "Poślizg" i "biurokracja" to słowa klucze
Przy Wapiennej 2 wciąż brakuje kanalizacji, fot. Rafał Czerwonka

Część mieszkańców międzyosiedlowej, wąskiej uliczki Wapiennej czeka na możliwość podłączenia do kanalizacji miejskiej. Niestety, na przeszkodzie stoi... biurokracja.

REKLAMA

Radny Rafał Czerwonka w imieniu mieszkańców zwrócił się z prośbą o szczegółowe przedstawienie aktualnego stanu realizacji sieci kanalizacyjnej w ulicy Wapiennej, na jej środkowym odcinku.

- Aby wybudować kanalizację w wąskiej uliczce, trzeba jednocześnie zlikwidować szamba - wyjaśnia radny. Przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przyznają, że nie bardzo wiedzą, jak to proceduralnie przeprowadzić.

Kanalizacja nabrała poślizgu

Niestety MPWiK nie ma dobrych wieści dla mieszkańców ul.

Wapiennej. Budowa sieci kanalizacyjnej w tej ulicy stanowi część większego zadania obejmującego swoim zakresem także ul. Snopową oraz Gajową. Jego realizację, zgodnie z wieloletnim planem rozwoju MPWiK, przewidziano na rok 2026. Pierwotnie zakładany termin budowy kanalizacji uległ przesunięciu ze względu na problemy z uzyskaniem prawa do dysponowania terenem, gdzie ma być prowadzona inwestycja. Projektowana trasa sieci kanalizacyjnej zlokalizowana jest bowiem na działkach będących własnością prywatną, zaś dwie z nich posiadają aż trzech współwłaścicieli. MPWiK nie uzyskało od nich prawa do zajęcia terenu.

"Potrzebna będzie likwidacja szamb"

Urzędnicy potwierdzają, że potrzebna będzie likwidacja szamb w rejonie nieruchomości, które kolidują z przebiegiem nowej sieci kanalizacyjnej. Dlatego spółka planuje zawarcie ze wszystkimi właścicielami nieruchomości odpowiednich porozumień. Na ich mocy, wykonanie sieci (finansowane przez MPWiK) będzie realizowane jednocześnie z budową przyłączy kanalizacyjnych do posesji (finansowanych w zakresie dokumentacji i robót budowlanych przez osoby prywatne). - Należy podkreślić, że tylko podpisanie porozumień ze wszystkimi właścicielami nieruchomości pozwoli na wykonanie sieci kanalizacyjnej - kończą urzędnicy.

(jr)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA