REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

inwestycje

 

Kiedy pojedziemy nowym węzłem Marsa?

  25 października 2022

Kiedy pojedziemy nowym węzłem Marsa?
źródło: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta

Przebudowa dróg w rejonie skrzyżowania Marsa z Żołnierską zmierza ku końcowi. Sporą nowością jest estakada, która będzie obsługiwała ruch od strony ul. Żołnierskiej, w kierunku Trasy Siekierkowskiej i centrum miasta. Kiedy będziemy mogli nią pojechać?

REKLAMA

Dlaczego przebudowa węzła Marsa była tak istotna? To właśnie tutaj łączy się wiele ważnych arterii, a więc ulice Marsa, Żołnierska, Rekrucka i Trasa Siekierkowska. Najważniejszą częścią przebudowy była budowa wiaduktu.

Kiedy pojedziemy?

Prace budowlane na estakadzie mają zakończyć się w grudniu br. Następnie wykonawca wystąpi o wydanie pozwolenia na użytkowanie nowo wybudowanego fragmentu drogi.

- Przewidujemy, że estakada zostanie dopuszczona do ruchu w styczniu 2023 r. - informuje Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta. Wcześniej, bo już w pierwszej połowie października, przywrócony ma zostać ruch na zamkniętym obecnie fragmencie jezdni ul. Marsa, pomiędzy ulicami Żołnierską i Chełmżyńską. Realizowane prace stanowią trzeci i ostatni etap modernizacji fragmentu drogi wojewódzkiej nr 631 o długości 4,8 km, od ul. Naddnieprzańskiej do granicy miasta. We wrześniu 2019 roku zakończył się drugi etap przebudowy drogi, w ramach którego na skrzyżowaniu ul. Marsa i Żołnierskiej wybudowana została m.in. wschodnia estakada, prowadząca bezkolizyjny ruch w stronę granicy miasta. Koszt tej inwestycji sięgnął 57 mln zł.

Martwią się o odbiory

Co ciekawe, nawet okoliczni mieszkańcy zachwalają tempo prac, a swoje zadowolenie wyrażają na Facebooku. Inni natomiast są pełni obaw. - Oby te odbiory trwały jak najkrócej, bo najczęściej jest tak, że jak zbudują, to stoi to trzy miesiące, zanim cokolwiek na to wjedzie - komentuje jeden z mieszkańców. Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta jednak uspokaja.

- Postaramy się, żeby kompletna dokumentacja powykonawcza trafiła jak najszybciej do nadzoru budowlanego, ale przebieg postępowania zależy już od organu wydającego decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. Jesteśmy jednak dobrej myśli - informuje SZRM.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA