REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

drogi

 

Kiedy będą światła na Światowida róg Milenijnej? Drogowcy swoje, deweloper swoje

  13 maja 2022

Kiedy będą światła na Światowida róg Milenijnej? Drogowcy swoje, deweloper swoje
TuStolica.pl

Zarząd Dróg Miejskich zapomniał, że skrzyżowanie Światowida z Milenijną będzie przebudowywane przez firmę budującą obok blok mieszkalny.

REKLAMA

Gdyby spytać kierowców z Tarchomina, którego miejsca w naszej dzielnicy nie lubią najbardziej, w czołówce z pewnością znalazłoby się skrzyżowanie Światowida z Milenijną. Zanim powstała Galeria Północna, była to klasyczna krzyżówka bez świateł, na której spotykały się dwie jezdnie z jednym pasem ruchu w każdym kierunku.

REKLAMA

Światła przy Milenijnej

Teraz sytuacja jest zupełnie inna. Kierowcy mają ogromne problemy ze skrętem w lewo z Milenijnej i regularnie zderzają się z samochodami jadącymi prosto Światowida.

Zdarza się, że kierowcy autobusów celowo blokują oba pasy ruchu, by ułatwić skręt kolegom z 516, próbującym przedostać się w stronę Modlińskiej.

W 2018 roku Zarząd Dróg Miejskich zapowiadał montaż przy Milenijnej tzw. aktywnego przejścia, wyposażonego w odblaskową zebrę i mrugające pomarańczowe lampy, włączające się po wykryciu przechodnia. Audyt bezpieczeństwa wykazał jednak, że na skrzyżowaniu konieczna jest tradycyjna sygnalizacja świetlna.

REKLAMA

ZDM przegapił okazję

Drogowcy zastrzegali, że termin montażu świateł będzie uzależniony od wielkości budżetu. Minęło kilka lat, a inwestycja jest dopiero na etapie poszukiwania projektanta. Warto przy tym dodać, że ZDM przegapił doskonałą okazję do otrzymania sygnalizacji świetlnej za darmo. W ubiegłym roku Rada Warszawy zgodziła się na budowę przy skrzyżowaniu Światowida z Milenijną bloku na mocy specustawy mieszkaniowej. Żeby umożliwić dojazd do budynku, firma Antczak Investments zbuduje czwarty wlot skrzyżowania. Zapytaliśmy drogowców, dlaczego nie porozumieli się z deweloperem w sprawie montażu świateł. Byli zaskoczeni, ale oficjalna odpowiedź na piśmie brzmi już dyplomatycznie.

- To skrzyżowanie ewidentnie wymaga osygnalizowania, tu nie ma żadnej wątpliwości i to musi zostać zrobione - pisze Jakub Dybalski, rzecznik ZDM. - Znalazło się w pakiecie sygnalizacji, na które szukamy projektanta, bo wcześniej się do tego przygotowywaliśmy, ale równocześnie toczy się postępowanie w ramach "lex deweloper". Trzymamy rękę na pulsie.

(dg)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie? Zapisz się do naszego newslettera.
 

Komentarze (6)

# tarchosz

13.05.2022 11:47

Ale po co od razu drogie światła, które będą niecałe 200 m od skrzyżowania z Modlińską. I jeżeli nie będą zsynchronizowane z sygnalizacją z Modlińską to zablokują okolicę. Poza tym chyba to jest niezgodne z przepisami.
Tam powinno powstać rondo. Tańsze, mozna zrobić od razu i jest o wiele lepsze. Upłynnia ruch.
Podobnie powinno być przy kolejnym skrzyżowaniu przy GP.
Ale powinno być już przebudowane skrzyżowanie z TN. Nie wiem co kr&tyn dopuścił tam obecną organizację ruchu. To musi być jakiś niedorozwój.

# tarcho 2

13.05.2022 20:28

Jestem tego samego zdania. Tam wystarczy rondo

# Grfxe

14.05.2022 17:28

A ja uważam że Białołęka to nie Warszawa i wystarczy umyć od tego ręce

# Normalny123

15.05.2022 18:27

Biorąc pod uwagęnieduży uruch na całym Tarchominie, większość skrzyżowań mogłoby funkcjonować jako ronad, ale żeby to zorzumieć, trzeba tu mieszkać. Poza tym urzędasy ie kierująsiędobrem mieszkanców tylko swoich zleceniodawców.

# Czajka

16.05.2022 09:03

Po Tarchominie gownociągiem najszybciej.

REKLAMA

# wkurzony

17.05.2022 21:33

Skrzyzowanie MIlenijnej i Ćmielowskiej jest bez oświetlenia jakoś dziwnie nikomu to nie przeszkadza że jest to niebezpieczne skrzyżowanie za malo jest wypadków żeby to zauważyć ? a przechodzi się przez dwie jezdnie i są przystanki autobusowe a brak oświetlenia potęguje to niebezpieczenstwo, ulica Milenijna aż się prosi o progi zwalniające bo jeżdzi tu dużo kierowców dla ktorych niema ograniczenia prędkości ze teren jest zabudowany.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA