REKLAMA

Bielany

inwestycje »

 

Kasprowicza: będzie labirynt przy stacji Wawrzyszew

  16 października 2012

alt='Kasprowicza: będzie labirynt przy stacji Wawrzyszew'

Po zbudowaniu drugiej nitki Kasprowicza piesi nie będą mieli łatwego życia: przejścia dla pieszych ze stacji Wawrzyszew będą przeprowadzane zakosami. To nie jedyny absurd drogowy w dzielnicy.

REKLAMA

- W tej chwili tysiące ludzi wychodzą z metra Wawrzyszew, przecinają na światłach Kasprowicza i idą dalej, głównie ulicą Wergiliusza - pisze nam pani Elżbieta. - Po przebudowie z metra trzeba będzie przejść kilka metrów w kierunku Młocin, potem na światłach Kasprowicza, skręcić i poczekać na światła przez ul. Wergiliusza i dopiero wejść na Wergiliusza w kierunku osiedla lub na targ. A wszystko po to, aby samochody mogły luksusowo wjechać na parking przed targiem. Mogłyby to samo zrobić przy obecnym przejściu, bez utrudniania ludziom życia, bo przecież i tak światła sterują ruchem. To samo szykują z drugiej strony metra, przy Wolumenie.

Nasza czytelniczka twierdzi, że zgłaszała problem do biura inżyniera ruchu, ale zyskała tylko odpowiedź, że "to się zobaczy". Czy naprawdę nie ma prostszego rozwiązania?

- Korekta lokalizacji przejścia dla pieszych przez Kasprowicza wiąże się z poprawą bezpieczeństwa - informuje nas Biuro Drogownictwa i Komunikacji. - W poprzednim miejscu było ono obsługiwane sygnalizatorami jednocześnie z pojazdami wyjeżdżającymi z drogi podporządkowanej, co prowadziło do niebezpiecznych sytuacji. Dlatego podjęto decyzję o zmianie miejsca przejścia. Ponadto w projektowanym rozwiązaniu przewidziano takie poprowadzenie ścieżki rowerowej, by bezkolizyjnie omijała duże potoki pieszych wychodzących ze stacji metra.

A na Młocinach chaos

To nie jedyny przykład chaotycznych rozwiązań drogowych na Bielanach.

System świateł drogowych przy zjeździe z mostu Północnego jest chyba najbardziej skomplikowanym układem drogowym w Warszawie - ponad 60 sygnalizatorów, które muszą być skoordynowane.
System świateł drogowych przy zjeździe z mostu Północnego jest chyba najbardziej skomplikowanym układem drogowym w Warszawie - ponad 60 sygnalizatorów, które, by zapewnić bezpieczny i sprawny przejazd, muszą być skoordynowane. I chociaż przejazd samochodem nie należy tam do najtrudniejszych, to już tramwaje mogą mieć problemy - bo dla każdego torowiska jest oddzielny semafor, a każdy musi współgrać z innymi. Efekt? Na większości świeci tylko żółty sygnał ostrzegawczy, bo synchronizacja wszystkich jest... niemożliwa.

- To skrzyżowanie działa obecnie w trybie "żółty migacz" - mówią drogowcy. - Nie znajduje się w pobliżu żadnego innego skrzyżowania, nie ma więc potrzeby synchronizacji.

A światła być muszą, bo taki jest wymóg prawa. - Liczba sygnalizatorów wynika z rozporządzenia ministra infrastruktury, które nakłada obowiązek osygnalizowania każdego strumienia ruchu na skrzyżowaniu, a w przypadku przejść dla pieszych oddzielonych azylami o szerokości ponad dwóch metrów wymagana jest oddzielna sygnalizacja dla każdego takiego przejścia.

Szkoda tylko, że prawo nie idzie w kierunku ułatwienia komuś życia - w tym przypadku drogowcom, kierowcom i tramwajarzom...

(wt)

 

REKLAMA

Komentarze (5)

# R17

16.10.2012 19:46

Dziś wychodzisz i masz przejście. Będzie trzeba odejść i dopiero. A znając życie, lenistwo i poszanowanie prawa to już widzę tą poprawę bezpieczeństwa jak część będzie chodziła jak kiedyś bo szybciej, bliżej itd.

# adams

16.10.2012 22:21

no jestem ciekaw kiedy uruchomią światełka ?
ciekawe ile kasy poszło w błoto ?

# eRDe

17.10.2012 18:45

Sygnalizacja przy Zgrupowania AK Kampinos to piękny przykład kompetencji naszych włodarzy:(

REKLAMA

# Leszek

17.10.2012 20:21

Największym absurdem jest wykonanie przez dzielnice Bielany przejścia dla pieszych przy budynku Wergiliusza 5 którę wychodzi prosto na zaparkowane prawidłowo samochody i płot bazaru Wolumen. A obok 10 metrów dalej jedyny chodniczek wiodący od Dantego do bramy bazarku z nie oznaczonym przjeściem.

# jackaroo

18.10.2012 12:17

Druga linia drogi Kasprowicza to jedna wielka pomyłka. Pieniądze poszły w błoto.
Niech nasi urzędnicy przestaną wreszcie betonować miasto. Ciągle światła, skrzyżowania i to ma być ułatwienie w podróżowaniu?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy