sport »

Juniorki MOS Wola mistrzyniami Mazowsza

12 marca 2014

alt='Juniorki MOS Wola mistrzyniami Mazowsza'

Juniorki MOS Wola prowadzone przez trenera Artura Wójcika są najlepsze na Mazowszu, a niedługo być może będą najlepsze w kraju! Siatkarki z Rogalińskiej wygrały finałowy turniej o mistrzostwo regionu, a następnie awansowały do półfinałów mistrzostw Polski. Mistrzostwo Mazowsza zdobyły też kadetki MOS, prowadzone przez Stanisława Lizińczyka.

- Teraz wyzwaniem są mistrzostwa kraju. Mecze o tytuł najlepszej drużyny na Mazowszu wcale nie były takie łatwe, jak wskazywałyby wyniki. Cały zespół spisał się znakomicie. Nasza przewaga była wyraźna, jednak w każdym spotkaniu musieliśmy się natrudzić, żeby osiągnąć zwycięstwo - mówi trener zwycięskiej drużyny, już po kolejnym zwycięskim turnieju - ćwierćfinałowym - mistrzostw kraju rozegranym w hali na Woli. W roku 2007 prowadzona wtedy przez niego drużyna zdobyła brązowy medal.

Mazowieckie finały toczyły się na Bielanach, w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego przy ul. Lindego. Oprócz zawodniczek z Woli udział wzięły także miejscowa Sparta oraz LTS Legionovia i MUKS Volley Płock. Oprócz medali stawką był również awans do krajowych ćwierćfinałów, do których zakwalifikować się mogły trzy zespoły.

MOS zwyciężył bez straty seta. Nie mogło jednak być inaczej. Tym bardziej że skład wzmocniły mistrzynie Europy kadetek sprzed roku - Paulina Bałdyga i Malwina Smarzek. Największe emocje towarzyszyły spotkaniu o drugą lokatę, w którym Sparta zwyciężyła Legionovię. Także 3:0, ale tu walka toczyła się w każdej partii. W ćwierćfinałach mistrzostw Polski siatkarki MOS także trzy spotkania wygrały, również bez straty seta. Na półfinały pojadą do Bydgoszczy. Tam zmierzą się w grupie z zespołami Pałacu Bydgoszcz, Zrywu-Volley Iława oraz Barnimu Goleniów.

- Za ćwierćfinały należą się zawodniczkom dodatkowe brawa, bo turniej był rozgrywany u nas i nie tylko grały, ale też pomagały przy organizacji. Z turnieju półfinałowego awansują dwa zespoły - finały 6 kwietnia - mówi trener Wójcik.

Wyniki turnieju o mistrzostwo Mazowsza juniorek

Sparta Warszawa - Volley Płock 3:0, MOS Wola Warszawa - LTS Legionovia Legionowo 3:0, Sparta - Volley 3:0, MOS - Legionovia 3:0, Legionovia - Volley 3:1, MOS - Sparta 3:0.

Skład UMKS MOS Wola Warszawa: Paulina Bałdyga, Malwina Smarzek, Izabella Trocińska, Zuzanna Prus, Monika Lubiak, Jędrzejewska, Izabela Szyjka (libero) oraz Adriana Adamek, Aleksandra Grzeszczak, Anna Karcz, Magda Latos, Paulina Jastrzębska, Luiza Drzewiecka.

Wyniki turnieju o mistrzostwo kadetek

MOS Wola - Rosario Lubowidz 3:0, Volley Płock - Legionovia 3:0, MOS - Volley 3:0, Legionovia - Rosario 3:2, MOS - Legionovia 3:2, Rosario - Volley 3:0. Srebrne medale dla Rosario, brąz dla Legionovii.