REKLAMA

Białołęka

zdrowie »

 

Jest szansa na publiczną przychodnię przy Głębockiej?

  7 listopada 2013

alt='Jest szansa na publiczną przychodnię przy Głębockiej?'
Czy przy budowanej szkole powstanie przychodnia? Dzielnica analizuje sytuację.
źródło: bialoleka.waw.pl

Radni i zarząd dzielnicy od dawna głośno mówią o potrzebie wybudowania przez miasto publicznej przychodni na wschodniej Białołęce. Ostatnio został zgłoszony realny pomysł. Miałaby ona powstać przy budowanej szkole na Głębockiej.

REKLAMA

- Budowane są mosty, szkoły, teraz czas na publiczną przychodnię na terenie wschodniej Białołęki - mówiła ponad rok temu Agnieszka Borowska, która wspólnie z innymi radnymi z komisji polityki społecznej i ochrony zdrowia stara się poprawiać dostępność służby zdrowia mieszkańcom Białołęki - szczególnie tym ze wschodniej części dzielnicy, którzy swojej publicznej przychodni nie mają.

Pierwszym efektem działań radnych jest zwiększenie liczby pielęgniarek w szkołach - tam gdzie nie pracowały one każdego dnia tygodnia, czyli w podstawówkach nr 231, 110, 31 i Gimnazjum nr 125. Dostęp do usług medycznych mieliby mieszkańcy wielotysięcznych osiedli Derby, Lewandów czy Agroman - mówi radna Agnieszka Borowska. Znacznie trudniejszym zadaniem jest uruchomienie publicznej przychodni. Radni zaczęli się zastanawiać, czy nie wykorzystać szansy, jaką daje budowana szkoła przy Głębockiej. Wstępnie rozważano przychodnię specjalistyczną dla uczniów, dostępną też dla osób z zewnątrz. Okazuje się, że jest szansa na więcej - samodzielną placówkę obok szkoły.

- Obecnie zarząd dzielnicy analizuje możliwości, aby obok szkoły wybudować także przychodnię. Lokalizacja jest idealna pod tego typu inwestycję. Bezpośredni dostęp do usług medycznych mieliby mieszkańcy wielotysięcznych osiedli Derby, Lewandów czy Agroman. Przykładem dobrego sąsiedztwa takich obiektów jest Targówek, gdzie dzięki umieszczeniu obok szkoły przychodni rehabilitacyjnej oraz basenu Muszelka powstały warunki dla kompleksowej rehabilitacji medycznej dla dzieci i młodzieży - mówi radna Agnieszka Borowska.

W styczniu poznamy więcej szczegółów w tej sprawie. Na początku przyszłego roku zarząd dzielnicy ma przedstawić wyniki swojej analizy. Na razie wiadomo tylko, że przychodnię miałoby wybudować miasto z udziałem białołęckiego ZOZ-u na działce należącej do dzielnicy.

AS

 

Komentarze (14)

# aaaa

07.11.2013 11:35

Tak, przychodnia na Głębockiej. Wybory się zbliżają.

# error

07.11.2013 13:20

Po co kolejna przychodnia publiczna, która nie bedzie miała wystarczającego kontraktu z NFZ. Najpierw załatwcie lepszy kontrakt dla już istniejących przychodni. jest np. wyremontowana przychodnia na Majorki, tylko nie ma tam prawie żadnych lekarzy. Nie wiem ile kosztował remont, ale pewnie ładnych kilka lub kilkanascie milionów. I co z tego mam? Muszę płacić za lekarza. Najpierw trzeba zreformować NFZ a dopiero potem budować przychodnię. Skoro nazwiska takie jak Kidawa-Błońska, Kierwiński itd coś Pani mówią, to prozę do nich zadzwonić, bo oni już od wielu lat powinni się tym zajmowac.

# trójstyk

08.11.2013 08:02

W pełni popieram przedmówcę,przychodnia na Majorki jest nie wystarczająco wykorzystywana,lepiej poprawić dostępność do lekarza POZ i specjalistów niż budować kolejny budynek widmo w którym i tak nie można dostać się do lekarza.
Za co wy w ogóle pieniądze bierzecie?

REKLAMA

# Ber

08.11.2013 11:20

Jeśli przychodnia na Majorki nie zdała egzaminu może w takim razie przekształcić budynek w Komisariat Policji ?

 tarantula01

08.11.2013 20:39

To dobrze, że Zarząd i urzędnicy miejscy wzięli sobie do serca tę http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/000d4fb3/xxibzakorjbjrzfduywofxexuoprxeih/protok%C3%B3%C5%82XXIXBIP.doc
Pozdrawiam

 tarantula01

08.11.2013 20:39

To dobrze, że Zarząd i urzędnicy miejscy wzięli sobie do serca tę http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/000d4fb3/xxibzakorjbjrzfduywofxexuoprxeih/protok%C3%B3%C5%82XXIXBIP.doc
Pozdrawiam

REKLAMA

 A Borowska

09.11.2013 17:19, wpis modyfikowany 2 razy,ostatnio 09.11.2013 17:21

Twoja sugestia jest ważna, bo świadczy o tym, że wielu radnych widzi potrzebę powstania przychodni na wschodniej Białołęce. Jednakże temat ten pojawił się rok wcześniej niż cytowana powyżej sesja - we wrześniu 2011 - str. 2
http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/000ca277/pssyuehnbebyiwraifwhmnwtbnvbdhdg/KomisjaPolitykiSpołecznejiOchronyZdrowia07092011pouszczegółowieniu.pdf
oraz był ujmowany w sprawozdaniu rocznym Komisji 2012 jako zagadnienia "Istotne z punktu widzenia Komisji Polityki Społecznej dla prac Zarządu i innych Komisji.
- Kontynuować działania w sprawie powstania przychodni na terenie wschodniej Białołęki, nocnej opieki lekarskiej, wypracować modele rozwiązań powstania przychodni lub oddziałów, w tym utworzenie na terenie szkoły przy ul. Głębockiej gabinetu dla dzieci niedowidzących."
pozdrawiam

# realista

09.11.2013 17:48

Nie odpowiedziała Pani na dość istotne uwagi errora i trójstyka

# Ajtamtamtam

09.11.2013 20:40

Czas start. Rozpoczął się przedwyborczy festiwal mamienia mieszkańców Białołęki. Ja wybuduję przychodnię zdrowia inny radny parkingi, szkołę itd. przedszkole, złobek, linię tramwajową na Winnicę, basen ,korty oczywiście powstanie sieć ścieżek rowerowych,inny radny obieca powietrze dla Białołęki. I ta ostatnia propozycja jest realna. Czas start.

# Lewandow

12.11.2013 10:38

Istotne pytania errora i trójstyka? Dla mieszkańców Głębockiej i okolic - nie. Żadna matka z chorym dzieckiem z temperaturą itp. nie będzie popierała jazdy autobusem prawie godzinę w tym oczekiwanie na niezadaszonym przystanku prawie 20 minut.
http://warszawa.jakdojade.pl/#tabId=0&

# ktoś

12.11.2013 10:43

Od wielu lat, obiecuje się przychodnię publiczną we wschodniej Białołęce i zawsze coś tam jest nie tak, czegoś nie można albo brak pieniędzy.

 tarantula01

12.11.2013 22:48

Niedawno udało się uzyskać publiczne zapewnienia ze strony władz miasta (w osobie dyr. Hajdukiewicza), że można umieścić przychodnię np. w szkole / przy szkole. Wcześniej nawet tego nie było. Poza tym podnoszono argumenty, że nie ma gruntu lub pieniędzy na budynek. Teraz część przeciw upadło, ale pewnie pojawią się nowe (np. kontraktowanie usług przez NFZ).
W. Tumasz

 tarantula01

12.11.2013 22:48

Niedawno udało się uzyskać publiczne zapewnienia ze strony władz miasta (w osobie dyr. Hajdukiewicza), że można umieścić przychodnię np. w szkole / przy szkole. Wcześniej nawet tego nie było. Poza tym podnoszono argumenty, że nie ma gruntu lub pieniędzy na budynek. Teraz część przeciw upadło, ale pewnie pojawią się nowe (np. kontraktowanie usług przez NFZ).
W. Tumasz

# boże

13.11.2013 12:51

tak, wszytsko wsadzcie do szkoly, a potem pomyslcie dlaczego brakuje sal lekcyjnych.

# Maciej

02.01.2014 20:17

Dużo lepszym wyborem byłaby w końcu przebudowa i remont ul. Głębockiej, tak aby dzieci idące do nowo budowanej szkoły mogły bezpiecznie dotrzeć!!! Na zielonej Białołęce jest to pierwszorzędny temat!!! Bo już jest bardzo niebezpiecznie idąc wzdłuż ul. Głębockiej pomijając bagna i rozległe kałuże!!! A tworzący się coraz większy ruch na tej ulicy totalnie ją zablokuje, jeszcze trochę i wszystko stanie a radni zajmują się przychodnią ehhhh

# esculap

06.01.2014 17:10

Tak z trochę innej beczki, ale jednak trochę nawiązując do tematu za sprawą platformy obywatelskiej nie można tworzyć nowych samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej. Takie prawo i taka sytuacja. Czyli prywatyzacja służby zdrowia jest realizowana.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe