REKLAMA

biedronka 050 1biedronka 050 2biedronka 050 0
Białołęka

sport »

 

Jednak trybuny

  3 grudnia 2010

- Budżet na przyszły rok zmusza nas do oszczędności, musimy przyglądać się każdej złotówce - mówi Jacek Kaznowski, burmistrz Białołęki. Większość pieniędzy dzielnica przeznaczy na oświatę.

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

Liczy się prestiż

W nowym budżecie do WPI dopisano m.in. modernizację szkół podstawowych nr 110 i 314, zmieniono lokalizację budowy szkoły podstawowej z ul. Rusza bardzo drogi remont wiaduktu na Marywilskiej. Tak się marnuje pieniądze podatników Rusza remont wiaduktu na Marywilskiej. Ogromne utrudnienia Rusza przebudowa wiaduktu w ul. Marywilskiej, pod którym już od dawna nic nie przejeżdża. Na początek drogowcy zajmą się zachodnią połową obiektu, a ruch będzie się odbywał wahadłowo, po wschodniej stronie, przez blisko rok. Internauci już teraz mają wiele obaw. My zaś pytamy ZDM, czy zamiast modernizować wiadukt za grube miliony, nie lepiej zasypać nikomu niepotrzebny wąwóz i położyć asfalt? Ordonówny na Głębocką oraz zwiększono o 600 tys. zł kwotę na rozbudowę przedszkola przy Po-rajów. Burmistrz podkreśla jednak, że Białołęka potrzebuje inwestycji nie tylko oświatowych, ale także takich, które podniosą prestiż dzielnicy. Chodzi m.in. o roz-budowę pływalni w Białołęckim Ośrodku Sportu. Jeszcze kilka tygodni temu radni dzielnicy chcieli zrezygnować z tego pomysłu. Pieniądze przeznaczone pierwotnie na budowę trybun miały być przeznaczone na modernizację trzech placówek oświa-towych.

BOS nie straci

Dziś już jest raczej pewne, że trybuny powstaną, bo nieoficjalnie wiadomo, że rada Warszawy przywróci tę pozycję do białołęckiego budżetu, z czego cieszy się bur-mistrz Kaznowski. - Rozbudowa basenu umożliwi przeprowadzenie wysokiej rangi zawodów i stworzy szansę powołania Międzyszkolnego Ośrodka Szkolenia Polskiego Związku Pływackiego i optymalne wykorzystanie nowoczesnego sprzętu startowego zakupionego w ubiegłym roku - przekonuje burmistrz i przypomina, że w 2011 roku Warszawa będzie organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a białołęcki basen jest brany pod uwagę jako jeden z obiektów olimpijskich. Według niego pro-jekt popierają Polski Związek Pływacki i Ministerstwo Sportu. - Poza tym przekaza-nie pieniędzy na inne cele byłoby niegospodarnością, gdyż spowodowałoby odłoże-nie do szuflady projektu za który zapłaciliśmy 100 tys. zł - mówi burmistrz Kaznow-ski.

Marzena Zemlich

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida angielski 2olowkowa kraina swiatowida angielski 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 1refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

sporteum polkolonie 2sporteum polkolonie 0

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 3olowkowa kraina swiatowida rekrutacja trwa 0

REKLAMA

cmp moje zdrowie 1cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA