Jak zmienić Targówek? Najpierw spacer
2 kwietnia 2015
Trwają prace nad Zintegrowanym Programem Rewitalizacji Warszawy, w ramach którego odbędą się konsultacje społeczne na Targówku Mieszkaniowym i Fabrycznym. Na początek: spacery po osiedlach.
"Rewitalizacja" to modne słowo, oznaczające po prostu doprowadzenie zaniedbanego osiedla do takiego stanu, w którym mieszkanie na nim staje się choć trochę większą przyjemnością. Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m.st. Warszawy na lata 2014-2020 objęto sześć osiedli: Starą i Nową Pragę, Kamionek, Szmulowiznę-Michałów oraz Targówek Mieszkaniowy i Fabryczny. Najnowszy cykl spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami poprzedzą spacery z przewodnikiem, na których będzie można posłuchać o historii i zabytkach dzielnicy, a także o zrealizowanych już i zaplanowanych działaniach rewitalizacyjnych.
Spacer po Targówku Fabrycznym rozpocznie się w sobotę 11 kwietnia o godz. 10:30 na rogu ul. Księcia Ziemowita i Mieszka I. Trasa prowadzić będzie ulicami Dziewanny, Wszeborską, Księcia Ziemowita, Trojanowską, Rybińską, Ołycką, Siarczaną, Chemiczną i Naczelnikowską.
Spotkanie na Targówku Mieszkaniowym dzień później o tej samej godzinie przy ul. Wincentego 18 (róg Oszmiańskiej). Wraz z przewodnikiem będzie można odwiedzić następujące ulice: Oszmiańska, Poleska, Świdnicka, Skargi, Gościeradowska,
Ossowskiego, Witebska, Prałatowska, Tykocińska, Barkocińska, Święciańska, Radzymińska, Rajgrodzka, Trocka i Zamiejska.
A po spacerach czas na konsultacje społeczne w szkole podstawowej przy ul. Remiszewskiej 40. Spotkanie w czwartek 16 kwietnia o godz. 17:30. Na dyskusję o tym, jak zmienić Targówek przeznaczono aż trzy godziny.
DG