Wawer

różne »

I liga w Wawrze

21 marca 2008

15 marca br. w hali sportowej w Zespole Szkół Nr 70 przy ul. Bajkowej został rozegrany mecz pomiędzy naszą drużyną SCK HALS - STS Wawer a GLKS BS w Skierniewicach Nadarzyn, drugą drużyną w tabeli I ligi tenisa stołowego.

Początek meczu był obiecujący, bowiem na drugim stole Adam Szatecki bardzo szybko poradził sobie z Aleksandrem Wieteską 3:1, zaś na pierwszym stole Artur Kalita w piątym secie prowadził 5:1 z Chińczykiem Yu Longiem. Niestety Kalita ostatecznie przegrał, a pozostałe dwa pojedynki nasi zawodnicy również. Zatem po pierwszej turze wynik meczu był 3:1 dla gości, ale nadal w zespole był duch zwy-cięstwa. Aby myśleć o wygranym meczu, nasza drużyna musiałaby wygrać dwa deble. Owszem, nasza para Janczewski/Kalita rozgromiła rywali, ale nasz drugi duet zupełnie nie mógł sobie poradzić z parą Long/Wieteska. Sytuacja meczu przed drugą turą 4:2 raczej wskazywała już grę na remis. Niestety Adam Szatecki po rewelacyjnej grze z Wieteską zupełnie nie mógł znaleźć lekarstwa na Kazimierza Wiszowatego, a Artur Kalita przegrał pojedynek ze Zbigniewem Grześlakiem 3:0, mimo że w dwóch setach prowadził 10:8. Ta sytuacja zupełnie podłamała naszych zawodników i ostatecznie wynik meczu zakończył się 7:3 dla gości. W tabeli nasza drużyna nadal zajmuje 5 miejsce z tą samą liczbą punktów co GKS Sierakowice. Jednak na trzecie miejsce nadal są szanse, gdyż Poltarex ma przed sobą dwa naj-trudniejsze pojedynki z liderem i wiceliderem tabeli.

Natomiast w V lidze naszym seniorom niestety nie udało się wywalczyć awansu do IV ligi. Nadarzyn chcąc jeszcze mieć szanse na awans do IV ligi (wcześniej nieoczekiwanie przegrał z Szydłowcem), przełożył mecz na termin dogodny dla sie-bie, aby wprowadzić zawodnika z ekstraklasy - reprezentanta kraju. Tym samym nasza drużyna z takim składem nie dała sobie rady i przegrała mecz 10:5 zajmując trzecie miejsce w tabeli grupy C.