REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0
Targówek

bezpieczeństwo »

 

Grillują w lesie Bródnowskim. "Może być pożar"

  30 czerwca 2018

alt='Grillują w lesie Bródnowskim. "Może być pożar"'
Nielegalne palenie ognia jest zagrożone mandatem w wysokości 500 zł. Na mocy oddzielnych przepisów zabronione jest także stosowanie ognia w lesie i w odległości 100 m od jego granicy.

Na ruszcie kiełbaska, a w portfelu brak 500 zł z powodu mandatu? Aby tego uniknąć, warto wiedzieć, gdzie grillowanie jest legalne.

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

Za nami kilkanaście lat szału na grillowanie. Czy to już najpopularniejsza rozrywka w Polsce? Sądząc po charakterystycznym zapachu, unoszącym się nad warszawskimi parkami i lasami, skwerami oraz placami zabaw - można wnioskować, że wrzucanie kiełbasek na ruszt jest legalne wszędzie. Nic bardziej mylnego. Plac na Bródnie usłany mandatami. Skłóceni sąsiedzi Plac na Bródnie usłany mandatami. Skłóceni sąsiedzi Na osiedlowy plac przy Łabiszyńskiej 15/Kondratowicza 19 straż miejska wzywana jest notorycznie. Rekordziści dostali po 40 mandatów - za to samo wykroczenie. Zakaz obowiązuje wszędzie poza nielicznymi miejscami, także w lesie między Kondratowicza i Głębocką. Choć propozycje legalizacji palenia ognia na terenie grodziska padały od lat, Lasy Miejskie pozostały nieugięte.

- Mieszkaniec osiedla Park Leśny zgłosił fakt grillowania w lasku Bródnowskim - pisze Zbigniew Poczesny, przewodniczący rady dzielnicy. - Ogniska w dużej ilości rozpalane są w różnych porach dnia i palą się aż do północy a żarzące się drewna, dogasają dopiero po północy. Straż miejska, która czasami się tam "zawieruszy", o godzinie 20:00 kończy służbę. Istnieje obawa, że od tych grillowisk może być pożar, co by było tragedią dla Targówka.

- Tablice informujące o zakazie palenia ognia, w tym grillowania, zostaną ustawione na terenie lasu przed sezonem wakacyjnym - zapowiada burmistrz Sławomir Antonik.

Park zaprasza

Od jesieni ubiegłego roku grillować legalnie i wygodnie można w parku Bródnowskim, w pobliżu komisariatu policji przy Chodeckiej. Złożony przez Huberta Zembrowskiego projekt do budżetu partycypacyjnego zebrał poparcie ponad 550 osób, dzięki czemu w budżecie dzielnicy znalazło się prawie 36 tys. zł na zakup i montaż czterech stanowisk.

Mieszkańców Bródna może zainteresować informacja, że podobne miejsce do grillowania istnieje na terenie rekreacyjnym przy Magicznej. Znajduje się ono na Białołęce, zaraz za trasą S8, obok jednej z uliczek odchodzących od Głębockiej.

Kup bilet

"500 minus" za grillowanie

Nielegalne palenie ognia jest zagrożone mandatem w wysokości 500 zł. Na mocy oddzielnych przepisów zabronione jest także stosowanie ognia w lesie i w odległości 100 m od jego granicy. Jak wynika z badania "Grillowe zwyczaje Polaków" przeprowadzonego w ubiegłym roku przez IQS , aż 81% Polaków grilluje co najmniej raz w roku.

(red)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

sporteum polkolonie 2sporteum polkolonie 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 1smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

norblin 02 2norblin 02 0

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni