REKLAMA

bck kino plenerowe 02 1bck kino plenerowe 02 2bck kino plenerowe 02 0
Wola

inwestycje »

 

Druga szkoła na Odolanach? Na tapecie trzy lokalizacje

  16 września 2021

alt='Druga szkoła na Odolanach? Na tapecie trzy lokalizacje'
źródło: Wikimedia Commons / Adrian Grycuk

W poszukiwaniu miejsca pod budowę podstawówki wolski ratusz wytypował działki należące do Polskich Kolei Państwowych i Poczty Polskiej. Teraz stara się o ich przekazanie.

REKLAMA

biedronka 050 2biedronka 050 0

Wiosną burmistrz Krzysztof Strzałkowski zaapelował do wojewody Konstantego Radziwiłła o przekazanie wolskiemu ratuszowi kilku spośród państwowych działek na Odolanach. Samorząd chciałby zbudować w tej części dzielnicy drugą szkołę podstawową. Pierwsza ma zostać otwarta w przyszłym roku przy Karlińskiego. Gazowe latarnie wracają na Powązki. Będzie też remont części chodników Gazowe latarnie wracają na Powązki. Będzie też remont części chodników Państwowa Fundacja PGE wsparła finansowo parafię zarządzającą najcenniejszym cmentarzem Warszawy.

Szkoła na Odolanach

W czwartek 16 września przedstawiciele wolskiego samorządu spotkali się z wojewodą Radziwiłłem, by przedstawić listę branych pod uwagę nieruchomości. W sumie Skarb Państwa dysponuje na Odolanach trzynastoma takimi działkami, zgrupowanymi w trzech rejonach.

Nowa szkoła mogłaby powstać na skrzyżowaniu Wolskiej z Sowińskiego, między Sowińskiego a Worcella lub obok wpisanej do gminnej ewidencji zabytków hali Centralnej Stacji Rozdziałowej przy Ordona. Pierwsza lokalizacja oznacza negocjacje z Pocztą Polską, druga i trzecia - z PKP.

(dg)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

norblin 02 2norblin 02 0

Komentarze (2)

# Styks

17.09.2021 18:30

Przecież poczta oddała swój teren na mieszkanie+. Była wielka impreza, nie wiem czy nawet nie z Jakim, który wtedy robił sobie kampanię na prezydenta Warszawy...

# bolo

18.09.2021 09:59

Tragedia te Odolany,tam to już typowy chów klatkowy ,oczywiście nie mam nic do tego żeby budować bloki bo ludzie gdzieś muszą mieszkać ale dziubanie tych budynków okno w okno bez żadnych dużych odstępów zielonych i tak zwanych rekreacyjnych to jest architektoniczna zbrodnia albo te blokowisko nowe co jest między Górczewską a Olbrachta na Ulrychowie ,kto tam się w ogóle wprowadza żeby przy samych torach mieszkać ,ludzie muszą być naprawdę zdesperowani że chcą mieszkać w takich miejscach.
więcej na forum

REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

REKLAMA

cmp moje zdrowie 3cmp moje zdrowie 0

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA