REKLAMA

Białołęka

inwestycje »

 

Ruszyła żmudna przebudowa Kątów Grodziskich. Jak długo potrwa i co się zmieni?

  19 października 2023

alt='Ruszyła żmudna przebudowa Kątów Grodziskich. Jak długo potrwa i co się zmieni?'
źródło: SZRM Warszawa

Ruszyła wyczekiwana od wielu lat przebudowa Kątów Grodziskich. W związku z pracami droga została wyłączona z ruchu pomiędzy ulicami Berensona a Zdziarską. Wyznaczone zostały objazdy, zaś miejskie autobusy kursujące po wschodniej Białołęce zmieniły trasy. Do kiedy utrudnienia i kiedy finał tych prac?

REKLAMA

Metamorfoza Kątów Grodziskich obejmie odcinek o długości około 1,7 km pomiędzy Berensona a Zdziarską. Droga będzie miała jedną jezdnię, a kierowcy pojadą po jednym pasie w każdym kierunku. Zmiany odczują jednak nie tylko kierowcy, ale również piesi - powstaną obustronne chodniki i nowoczesne oświetlenie. Czy to najgorsza ulica Białołęki? Rozpada się na naszych oczach Czy to najgorsza ulica Białołęki? Rozpada się na naszych oczach
Wciąż nie widać początku zapowiadanej od lat przebudowy jednej z najważniejszych ulic Białołęki. Na jakim etapie są prace przygotowawcze?
Przybędzie też zieleni. Posadzone zostaną tu 84 drzewa (między innymi klony i jabłonie ozdobne) oraz 400 krzewów kaliny i tawuły. Równolegle do prac drogowych prowadzonych przez Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta, realizowana będzie budowa kanalizacji ściekowej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. To właśnie od tych robót 18 października rozpoczęły się prace w terenie.

Kąty Grodziskie - objazdy

Przebudowa ulicy będzie wiązała się z koniecznością wprowadzenia tymczasowych zmian w organizacji ruchu. Od 18 października ulica jest zamknięta - od ronda na skrzyżowaniu z ulicą Zdziarską do ronda przy ulicy Berensona. Na całym odcinku został zachowany wyłącznie dojazd do posesji, a od Zdziarskiej do Stogi jeżdżą także autobusy. Zamknięte dla ruchu indywidualnego są także ulice Pszeniczna i Stogi. Stały się one jednokierunkowe i poprowadzone zostały nimi objazdy dla autobusów komunikacji miejskiej. Mieszkańcy mogą jednak dojechać do posesji. Na Pszeniczną mieszkańcy dojadą od Ostródzkiej, kierując się w stronę ulicy Stogi. Z kolei na ulicę Stogi dotrą od Pszenicznej do Ostródzkiej. Połączenie z Kątami Grodziskimi straci ulicy Wyszkowska. Utrudnienia można ominąć, jadąc ulicami Berensona, Ostródzką i Zdziarską.

Kup bilet

Autobusy na Zielonej Białołęce pojadą inaczej

Zmiany na ulicach Pszenicznej i Stogi wynikają z potrzeby wytyczenia objazdu, którym kursują autobusy. Stąd na tej ostatniej ulicy zostały zdemontowane dodatkowo progi zwalniające. Autobusy linii 120 w stronę Olesina kursują objazdem ulicami Berensona, Olsztyńską, Ostródzką i Zdziarską. Na Dworzec Wschodni wrócą przez Berensona i Głębocką. Linia 234 do Augustowa jeździ ulicami Ostródzką, Astrową, Skarbka z Gór, Berensona, Olsztyńską, by wrócić na Ostródzką, a następnie skręcić w Pszeniczną i nią pojechać do Kątów Grodziskich. Autobusy tej linii wrócą do stacji metra Bródno ulicami Stogi, Spichrzową i Ostródzką. Podobnie ulicami Pszeniczną i Stogi z Ostródzkiej do Kątów Grodziskich (w stronę Metra Marymont) kursują autobusy linii 326. W drodze powrotnej (do metra Bródno) jeżdżą przez ulicę Stogi i Spichrzową.

Do kiedy potrwa przebudowa ul. Kąty Grodziskie?

Zakończy się w pierwszej połowie 2025 roku i będzie kosztowała około 35,5 mln złotych. Inwestorami prowadzonych prac są Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z budżetu państwa w kwocie 5 mln zł w ramach rządowego funduszu Polski Ład.

JR

.
 

Komentarze (20)

# Madbutcher

20.10.2023 13:09

"Zakończy się w pierwszej połowie 2025..."
Czyli gdzieś do końca 2025 potrwa - jak dobrze pójdzie...

# B.Zburzycka

20.10.2023 15:44

Białołęka to patodzielnica, zaplecze i odbyt miasta w oparach śmierdzącej czajki.

# obywatel

20.10.2023 17:25

co za durna baba, pisze o Białołęce a nie zna za grosz topografii, gdzie Czajka, a gdzie remontowana ulica ? i jaki to ma związek ze sobą, dobrze, niech remontują i to jak najszybciej, ulica już od dawna prosi się o remont, a na kanalizację czekają ludzie od wielu lat !

REKLAMA

# Marian

20.10.2023 17:58

Nie zapomnijcie o progowej patologi. Koniecznie wysokie tak zeby tylko jelcze z dużą kierownicą dały radę przejechać

# MDL

20.10.2023 19:03

Jak zwykle zapomniano o drodze dla rowerów! Dziwne tym bardziej, że na północnym odcinku już jest infrastruktura i zabraknie połączenia z ulicą Głębocką, gdzie takowa droga już jest.
Później będą tylko konflikty samochodzarze kontra cyklisci.
Brawa dla urzędników!

# Wwo

20.10.2023 19:08

Czyli kolejna ważna ruchliwa ulica na wschodniej Białołęce bez infrastruktury rowerowej.
Kto tym miastem zarządza!
Pewnie zabrała pieniędzy bo most ważniejszy.

REKLAMA

# Białowies

20.10.2023 19:12

Jak zwykle, nie da się, nie ma miejsca, nie pieniędzy.

# Wwo

20.10.2023 19:14

Czyli kolejna ważna ruchliwa ulica na wschodniej Białołęce bez infrastruktury rowerowej.
Kto tym miastem zarządza!
Pewnie zabrakło pieniędzy bo most ważniejszy.

# Wujek

21.10.2023 18:05

Niesamowite że nie budują ścieżki rowerowej, Rafalek przecież Ty jesteś taki eko a tu co się stało kasy zabraklo ? Czy zapomniałeś że masz w mieście taki twór jak bialoleka, czy nadal uwazasz ze warszawa konczy sie na targowku i tak jak było zmetrem które nam zabrałeś ? Na Białołęce koalicja rządzi jest pro eco, w czym rzecz z tą ścieżka.????

REKLAMA

# Paulinaaa

21.10.2023 19:49

Pełna racja odnośnie pana Trzaskowskiego i jego kolegów. Raz że remont spóźniony kilkanaxvie lat dwa że w dzisiejszych czasach przebudowa bez infrastuktury rowerowej mija się z celem. Cała dzielnica stoi w korkach przez złe decyzje ws metra i tramwaju, czemu utrudnia się życie tym którzy chcą ominąć korki i dojechać na czas...
Niestety mimo trafnych diagnoz odnoście tego w której części ciała ma nad Trzaskowski i Po uzyskali u nas poparcie ponad 40% i co gorsza w samorządowych pewnie będzie podobnie. Dopóki głosujemy w ten sposób ci ludzie nigdy nie będą mieli żadnej motywacji żeby coś dla nas robic.

# mieszkam_tu

22.10.2023 00:25

Kąty Grodziskie to ulica zarządzana przez Zarząd Dróg Krajowych i Autostrad. Niestety nie jest drogą gminną. Gdyby była drogą gminną jak równoległe i prostopadłe ulice, remont tej ulicy odbywał by się regularnie co roku a nie jak obecnie 20 lat temu. Niestety mieszkam na tej ulicy i nie czuję się szczęśliwa, zwłaszcza że kanalizacja będzie położona tylko na kawałku ulicy do Wyszkowskiej. Na terenie gdzie mieszkam nadal pozostaną na długie lata szamba. Kto pozwolił na kanalizację tylko w kawałku ulicy podczas remontu!!! Może UE wymusi jak Warszawa będzie musiała zapłacić ogromną karę za używanie szamba na terenie miasta.

# Haos!

23.10.2023 09:00

Kanalizacja tylko do Wyszkowskiej dlatego, że to właśnie do tego miejsca maja, lub już są budowane pato osiedla. To dla nich powstaje cala infrastruktura,a nie dla mieszkańców żyjących tu od lat.
Miasto developerów, to nie mit tylko prawda!
Tam gdzie powstaje kanalizacja od razu jak grzyby po deszczu rosną bloczki a potem pozostaje tylko haos i bałagan.
Brak słów!
Mieszkam tu od urodzenia i widzę co się dzieje, brawo włodarze miasta, dzięki wam powstaje największy współczesny Bangladesz.

# NiedlaKuxy !

23.10.2023 13:56

Burmistrz nie ma pieniędzy? A to dziwne na Światowida 56 remonty trwają codziennie przez ponad trzy lata i pieniądze są! Na ścieżkę idącą równolegle do tej już istniejącej też były pieniądze! Nie uważacie ze to jest dziwne? A może po prostu kumple burmistrza i jego świty tam nie mieszkają to remontu nie będzie! Burmistrz do pilnej wymiany. Panu już dziękujemy niech Pan wraca na Bemowo!!!!!

# luki81

25.10.2023 13:16

cóż za piękną propaganda sukcesu. Oczywiście prawdę trzeba pisać w komentarzach - Kanalizacja nawet nie powstanie na połowie tej ulicy, tylko do Wyszkowskiej. Dalej panuje "warszawskie nie da się". Budowa 1,7 km potrwa 20 m-cy... masakra. Tego nawet nie da się nazwać ślimaczym tempem...

# Todo

25.10.2023 20:07

Deweloper = Kanalizacja,
Może iodcinek należy do GDdkia ale prezydent i burmistrz mają chyb coś do powiedzenia na swoim terenie.
Pewnie jeszcze swiala zrobią na wysokości osiedla, a rondo to napewnonzeby się wygodnie na osiedle wjeżdżało i było z tzw dobrym dojazdem do centrum.

# Bolek

27.10.2023 09:20

Patologiczna dzielnica jeśli chodzi o infrastrukturę na wschodniej białołęce. Ale tramwaj obiecali i ponad 43% dostali.

# Grażyna jestem a Ty!?

27.10.2023 14:01

Patobialoleka ! Beznadziejna dzielnica, beznadziejnie zarządzana, beznadziejne wladztwo, beznadziejne beznadzieje !!!!!!!!!

# Bialomeka

30.10.2023 12:55

Patologia, bombelki, grazyneksy i januszeksy, brud, hałas, smród, czajka, krzyki, multikulti. Wszędzie bombelki i kaszojadki wszędzie. Jedyna taka dzielnica gdzie większość to bombelki i ich starzy oraz starzy udający bombelkow

 Magda171983

01.11.2023 11:41

Ciekawe jak długo to potrwa, znając życie +2 lata bo zawsze opóźnienia

# JustCurious

01.12.2023 11:05

Kiedy będzie przejezdność w czasie budowy - chociaż ograniczona, chociaż jednym pasem?
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024