REKLAMA

Wawer

sport »

 

FUKS znowu z workiem medali! Zapisz malucha na sumo

  4 listopada 2014

alt='FUKS znowu z workiem medali! Zapisz malucha na sumo'

Zawodnicy UKS Fuks przyzwyczaili nas do tego, że niemal z każdych zawodów, na które jadą, wracają triumfalnie. Nie inaczej było 19 października.

REKLAMA

Właśnie wtedy w hali Zespołu Szkół nr 111 przy ul. Poezji 5 odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy D, w których startowało 126 zawodników z 10 klubów reprezentujących cztery województwa. Zawodnicy Fuksa zdobyli osiem medali, w tym cztery złote, co sklasyfikowało ten klub na I miejscu w punktacji medalowej mistrzostw. Maciej Baca w kategorii do 40 kg zdobył I miejsce (podwójny brązowy medalista ME dzieci i młodzików), a jego koledzy klubowi Artur Rosiński i Marcin Kępka brązowe (w sumo zdobywa się dwa brązowe medale ). W kategorii do 50 kg Tymoteusz Żebrowski również zdobył brązowy medal. W kolejnej kategorii (do 55 kg) Robert Baca, brązowy medalista ME młodzików, nie dał żadnych szans swoim rywalom i zajął I miejsce. Świetnie także powalczył Mateusz Rosiński zwyciężając z wszystkimi przeciwnikami w kategorii do 60 kg. W tej kategorii Olek Zawada zdobył brązowy medal. Następna kategoria, do 65 kg, również należała do reprezentanta UKS Fuks. Żaden z rywali nie sprostał Maciejowi Bytniewskiemu, który oczywiście zdobył I miejsce. Prezes klubu, a zarazem dyrektor ZS nr 111 Maria Maciak oraz trener Andrzej Wojda nie kryli zadowolenia z osiągniętych wyników, w tym ze zdobycia 22 pkt w punktacji Systemu Sportu Młodzieżowego. Wiele emocji wywołały również zawody minisumo przeprowadzone w formie zabawowej bezpośrednio przed oficjalnymi zawodami. Udział w nich wzięły 4-7-letnie dzieci, które w tym roku zaczęły uczęszczać na zajęcia do UKS Fuks.

Przypominamy, że bezpłatne zajęcia prowadzone przez trenera Andrzeja Wojdę odbywają się w sali gimnastycznej ZS nr 111 przy ul. Poezji 5 w każdy wtorek i czwartek o g. 17 00. Wystarczy chęć, odwaga i zgoda rodziców.

Zachęcamy!

(red)

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe