REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Wielki sukces Mierzwy!?????

# Agnieszka

21.02.2009 10:53

Ranking Perspektyw opublikowany Jedyne Białołęckie Liceum w rankingu 100 liceów zajmuje 89 miejsce Przez trzy lata nie było klasyfikowane w 2004 było na 77 miejscu ale wówczas ktoś inny był dyrektorem
Towarzyszu Opolski i milicjancie Nalbercie jeżeli chcecie byc efektywniejsi od Ostrowskiego to czas na wydanie rozkazu .Chyba decyzja powinna być podjęta przez Zarząd.Namawiam gazety lokalne o podjęcie tematu bo to jest kpina z zarządzania szkołą i wszystkie tematy poruszane dotychczas przez gazety maja odbicie w rankingu Perspektyw Oczywiście bład został popełniony na początku że kiepskiego dyrektora gimnazjum zrobiono dyrektorem liceum Fatalna decyzja Zienteckiej a może warto sobie przypomniec kto wówczas siedział w komisji z ramienia rady rodziców i czy przypadkiem ta osoba nie jest związana z szkołą w,, sposób finansowy "
Mozna to naprawić ale trzeba wyprawić Mierzwę na ubecką emeryturę (dane w oswiadzceniach majątkowych )i później wyłowić z dobrej szkoły nauczyciela który wygra konkurs i pociągnie za sobą kolegów z dobrej szkoły Tylko trzeba zmienić myślenie W grajdole Białołeckim tego się nie znajdzie trzeba się otworzyć na WARSZAWĘ i dobre szkoły Dyrektorem powinna zostać młoda osoba z ambicjami z praktyką pracy w dobrym liceum i gwarantuję że za dwa trzy lata szkoła będzie w pierszej 50 Młodzi radni do boju macie konkret do zrobienia.

# bwradny

21.02.2009 12:18

sytuacja na Van Gogha, którą wielokrotnie opisywałem na łamach Echa, Aveciarza i którą podnosiłem na sesjach i komisjach wciąż jest nierozwiązana. Tym się p. Opolski nie chce w żadnej mierze zająć. Natomiast oczekuje ode mnie (sprawa stanęła na ostatniej komisji oświaty), że na piśmie wskażę Mu błędy, które popełnił, o czym wspomniałem w artykule w ostatnim Echu. To chyba dobrze obrazuje sytuację, jaka panuje w ratuszu. nota bene - pismo przygotowuję, a jeśli ktoś chciałby dorzucić do niego swoje trzy grosze - jestem otwarty.

# anonimowy student

21.02.2009 13:03

Mierzwa dewastuje budynek na Van Gogha!!!
- zaczeło się od nasadzeń przed szkołą i donic na podjeździe wszystko robione bez żadnych planów
- ustawienie na dachu budynku małych drewnianych płotków ogrodowych...pytanie: po co???
-obskurna zabudowa bufetu, ludzie przecież tam jest ośrodek kultury i tam przychodzą jeszcze inni ludzie oprócz uczniów
-sztuczna rośliność na filarach w hollu głównym ( który jest cześcią wspólną szkoły i BOKu)
- na I pietrze pomalowanie betonowych ścian ( są ładne i po to je architekt zaprojektował żeby były betonowe) na szary sraczkowaty kolor.
- w ramach napraw gwarancyjnych p. Mierzwa pozwoliła wykonawcy na ponalepianie łat zamiast na pomalowanie całej powierzchni ścian.
- ostatni hit!!! montaż okrągłych ławek wokół filarów w hollu głównym, robili to jacyś emeryci i wygląda to okropnie:(
I tak można jeszcze długo wymieniać, nie możemy pozwolić aby p.Mierzwa dalej niszczyła ten budynek który został uznany za jedną z ikon polskiej architektury XXI wieku.

REKLAMA

 Piotr Jaworski

21.02.2009 13:09

Rzadko piszę na tym forum, bo nie przepadam za jego anonimowością wypowiedzi.
Jednak teraz pozwolę się zgodzić z wieloma kwestiami dotyczącymi Van Gogha, które na ałamach Echa i Aveciarza opisywał Bartłomiej Włodkowski. Ta szkoła poza faktem, że została wybudowana z licznymi błędami, za naprawę których teraz płacimy jak Dzielnica w kwoatch z sześcioma zerami - jest fatalnie zarządzana.
Mam nadzieję, że w najbliższym czasie przyjdzie czas na weryfikację tej kwestii.

# Agnieszka

21.02.2009 14:40

Niestety chyba nie rozunmie Pan problemu.Za owe zera i złą inwestycje odpowiada zarząd z Jerzym Smoczyńskim,Semetkowskim,Ostrowskim a wcześniej Zientecką,wydział infrastruktury i inspektorzy nadzoru Kto z tych osób poniósł konsekwencje Panie Jaworski(Minęły dwa lata)?
Za stan oświaty Opolski,Nalbert (a teraz zabiegacie o tego człowieka a to jest zwyczajny milicjant który za 2000 gotów jest sprzedać się Wam Chcecie taki wybrakowany towar to będzie jak na Mokotowie ?)
za żle zarządzane liceum Mierzwa
Mierzwa to pikuś do zrobienia jest znacznie więcej czy umiecie z tym się zmierzyć czy jak zawsze skończy się na słowach??!!!

 Piotr Jaworski

21.02.2009 16:37

Pani Agnieszko - problem znam i rozumiem bardzo dobrze.
Ktoś kiedyś w sprawie Van Gogha (dotyczy to także budowy) podejmował decyzje. Ma Pani racje, że te decyzje podejmowali głównie Pan Smoczyński i Sementkowski z Gospodarności.
Naruszenia prawa jednak trudno w tym się doszukać, poza skrajnie nietrafionymi decyzjami.
Z przykrością zauważam, że niestety nie dostrzega tego własnie Bartek Włodkowski.
Jednak ta sprawa to już historia i nie jest w tym miejscu najważniejsze. Czas pokaże co będzie dalej ... mam nadzieję, że będzie dobrze.

REKLAMA

# bwradny

22.02.2009 01:56

nie rozumiem, Piotrze, czego nie dostrzegam. O ile cieszy mnie Twoja pierwsza wypowiedź, to drugiej nie rozumiem. Nigdy nie broniłem poprzedniego zarządu i nigdzie nie mówiłem, że problem stanu budynku to wina np. obecnego Zarządu. Na to nowe władze - także rada, w tym nowe osoby w Gospodarności - nie miały wpływu. Natomiast powtarzam i będę to dalej czynił, że nieuregulowanie spraw między BOK a dyr. Mierzwą oraz całkowity brak kontroli nad dwuznacznie postępującą dyr. Mierzwą to poważne zaniedbanie obecnych władz Białołęki. Przez ponad dwa lata można było coś z tym zrobić. I nikt mi nie wmówi, że działa parasol p. Opolskiego. Skoro można było "pozbyć się" z koalicji p. Półrolniczka, można też wpłynać efektywnie na p. Opolskiego, aby np. nie przeszkadzał głownemu burmistrzowi w uporządkowaniu spraw w ZS.
Mimo wszystko liczę, że udało się nam porozumieć w tej sprawie i deklaracja z pierwszego postu pozostaje aktualna.

# też nauczycielka

22.02.2009 12:18

Agnieszko i bwradny.Wstyd że wykorzystujecie okazje do przekazywania informacji świadczących jednak o braku orientacji.Żal mi z kolei że wypowiada się w tej sprawie Piotrek (opcja moja ) także nie mający rozeznania.
Zacznijmy od prostowania.
Życie Warszawy w 2005 roku publikując ranking najsłabszych liceów warszawskich wyróżniło ostatnie najgorsze liceum przy Szanajcy a przedostatnie to Z.Herberta przy FLEMINGA.TAKŻE DUZYMI LITERAMI TRZEBA WYPISAĆ DYR.I AUTORA DZIEŁA TEGO SUKCESU GĘSINĘ.To umiłowanie do nauki przeszło do Van Gogha.Radna Gęsina Piotrze uczestnik debat i rad wszelakich jest z naszego wyboru członkiem komisji oświaty (o zgrozo!!!) To jest zródlo wszystkich wycieczek typu -dziwie się..,to niemożliwe żeby..., jak mozna ..,taka Mierzwa..,taki Opolski...,.Jest chora na przejaw ambicji którym nie potrafi sprostać.Była przecież konkurentką Mierzwy w konkursie na dyrektora no i padła.Ludzie mali pozostaną zawsze w tym samym miejscu.Gdybyś miał Piotrze wątpliwości to idż do Ostrowskiego który ma pamięć i wiedzę w tym zakresie to Tobie wyjasni.Wpierw spowoduj usunięcie Jej z oświaty niech nie psuje tego do czego się nie przyczynila.Ja proponuję by przenieś ją do Rządu do Min.Sprawiedliwości.Przepraszam pomyliłam się też mają na nią haka synek i wybory.Powiem Wam w wielkiej tajemnicy że taki wybór dokonała bur.Zientecka znająca kulisy walk wewnętrznych w oswiacie od dawna.Wierzę Jej bo to osoba mało że zacna to poprzez modlitwy w wybranych miejscach prawie święta.
Co do rankingu.
Idzie postęp.I to widać.Zaczęli iść do przodu.89 miejsce to jeszcze nie sukces ale kierunek.Życzę Wam sukcesów Pozamykacie gęby tym troskliwym.doradcom wszelkiej maści-serdecznym.Jeśli piszą że to beton mundurowy to dodajcie jeszcze trochę moheru ,straży ,normalnych .Wymieszajcie to wszystko i pokażcie tym anonimowym pseudo sympatykom że wiecie gdzie iść bez nich.Pozdrawiam z sympatią.

 Piotr Jaworski

23.02.2009 10:06

Droga "też nauczycielko". Nie mam w zwyczaju odnosić się do wypowiedzi, które zawierają tego typu insynuacje.
Skoro pod swoimi stwierdzeniami jako osoba nauczająca nasze nie podpisujesz się swoim nazwiskiem, a ukrywasz się za wątpliwym parawanem anonimowości to nie świadczy to dobrze o Tobie.
Nie istotne jest w tej sprawie kto jaką opcje prezentuje.
Moja opcja to zdrowy rozsądek.
Bartku co do wpływu Zarządu na sposób zarządzania jakąkolwiek szkołą przez jakąkolwiek Dyrekcję - to wyznaje zasadę, że istnieje kadencyjność pełnienia tej funkcji, a jakiekolwiek próby ręcznego sterowania dyrekcjami szkół nie są wskazane.
Stąd swego czasu wynikała mój i PO opór przy próbie ustalenia okręgów szkolnych bez konsultacji z dyrekcjami szkół (no może z jedną szkołą na Van Gogha) - zakończony nie do końca dobrym, ale niezbędnym kompromisem.
Każdy ma prawo pokazać co umie i każdy zostanie oceniony. Takie są zdrowe zasady.
Cieszę się, że w sprawie szkoły na Van Gogha mamy co do zasady zbieżne poglądy. Może to dobrze wróży innym sprawom ...

REKLAMA

# Agnieszka

23.02.2009 11:36

Panie Piotrze to dobry sygnał że w tej (Mierzwowej sprawie )a może też w innych sprawach łączy Was zbieżność poglądów.Tylko czy to są prawdziwe deklaracje? Wystarczy zrobic jeden wspólny krok i odwołać Opolskiego.
A ten tekst nauczycielki -to nawet nie warto czytać bo nie odnosi się do faktów

# równieżstudent

23.02.2009 12:35

Odnośnie architektury: Studencie masz rację , brakuje jeszcze beżowych lub zielonych lamperii . Jeszcze Mierzwa doda boazerię i będzie mega prowincjonalny budynek. Zniszczenie idei brutalizmu w architekturze no i jeszcze ten bazarowy wyświetlacz na dachu. Niech jeszcze szklane ściany pomalują farbą. A platfusy są temu współwinne i oni tez powinni polecieć przez dwa lata nic nie zrobili!!

# bwradny

23.02.2009 16:08

co do rankingów zawsze można patrzeć metodą jednego z członków zarządu - przez grzeczność nie wymienię nazwiska - a która sprowadza się do specyficznej perspektywy - ostatnie miejsce na liście to przecież PIERWSZE od końca.
A tak na marginesie Matce Sławka rzucam temat do refleksji - czyż to nie ostatni będą pierwszymi?

REKLAMA

# robot

23.02.2009 22:50

Pięknie powiedziałes o ostatniej i dokonaj analizy Fleminga.

# drwal

02.03.2009 09:02

Agnieszko- widzę że tak dobrze znasz sprawy że wydaje się mi że może jesteś najbardziej zainteresowana w tych rankingach . A może...?

# Q.Polski

05.03.2009 18:29

Bardzo dobry artykuł w najnowszym Echu . Tylko ,że póki jest opolski to nic się nie zmieni!!

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA