REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


13.02.2021 15:13 #Edek
Kiedy Wawersy urzędnicy ich rodziny i pociotki zostaną usunieci z dzielnicy Wawer łatwo sprawdzić kto ile lat tam pracuje kto wydawal te decyzje i kto za urzędnicza pesje czyli nie oszukujmy się niska ma domy działki i drogie samochody dlaczego Pan burmistrz nie robi porządku czy tez maczał rece w tym procederze??????ludzie przestańcie głosować na to canon które rządzi Wawrem gdzie jest pani wielowiejska gdzie jest były burmistrz wawra obecnie dyrektor basenu w Aninie te ciepłe posadki powinny się juz dawno skończyć bo inaczej obudzimy się jak na Białołęce syf i koła ROZGONIC TO TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI BRAWO PROKURATURA SZUKAC DOKŁADNIE JESZCZE NIE JEDNO W TYM BAGNIE UJAWNICIE
14.02.2021 08:48 #kolesie
Dalej głosujcie na klikę z PO. Remont dróg wygrywa ciągle ta sama firma a potem trwa to 2 lata. Deweloper w Wawrze robi co chce i stawia kloce 4 piętrowe na każdej wolnej działce. Ręka rękę myje.
14.02.2021 09:41 #fdf
Jesli cos zostalo zbudowane w miejscu gdzie nie powinno, to dla mnie jest OCZYWISTE, ze taki budynek powinien zostac rozebrany. Proste i skuteczne, takze na przyszlosc. Oczekuje tego od dzielnicy WAWER
14.02.2021 12:51 #XYZ
Potem jeszcze trzeba pilnować wydanych decyzji. Jest 50% udział powierzchni biologicznie czynnej. W planie, w projekcie. Ale nie w rzeczywistości. Przed oddaniem do użytku i sprzedażą.
Jeżeli plan mówi o 2-3 miejscach parkingowych lokalizowanych na działce to nie jest to wskaźnik ot tak sobie tylko maksymalna liczba miejsc parkingowych dla zabudowy jednorodzinnej. Tego trzeba przestrzegać, bo to warunkuje gęstość zabudowy.
14.02.2021 13:06 #Blebleble
Przy ulicy Kożuchowskiej 7 stał przedwojenny dom którego właściciel nie mógł wykonać remontu, nawet nowej elewacji bo były ślady po kulach z okresu ll Wojny Światowej, w związku z tym każda zmiana musiała być poparta przez konserwatora zabytków. Jakoś po latach budynek zburzono, przestał być pamiątką, a w jego miejscu i na przylegającej działce deweloper wybudował budynekwielorodzinny. Cuda?!
14.02.2021 13:08 #Blebleble
Chodzi o ulicę Kozuchowską 9
14.02.2021 18:33 #Wawka
Tyle lat zarządzania przez POżytecznych inaczej i uwijają się jak mogą. Tu się nic kupy nie trzyma. Patrzę na blok przy Mirtowej i uliczny chaos. Wydali zezwolenie na dzień przed umoczonymi wyborami i jeszcze postawili śmieszny plac zabaw kiedy to 500 metrów jest inny, stary dziś nie uczęszczany stoi pusty. Kawał terenu. Można by pisać o bazarze w Falenicy, tunelach, spowalniaczach na dziurawych ulicach. O powodziach po deszczach, nie odśnieżaniu itp. itd. Tu się nic nie zmieni a śledztwo to nic nie da. Bezczelne tłumaczenia, że ktoś za to beknął. Ja uciekłem do Józefowa. Sami popatrzcie, krok od padołu a jaka różnica.
14.02.2021 19:15 #Aniani
i bardzo dobrze ze budują przynajmniej nie będzie to skansen gdzie mieszka dużo starszych ludzi , którym wszystko przeszkadza. Będzie mieszkać dużo młodych ludzi z dziećmi to i dzielnica będzie się rozwijać a i ceny nieruchomości pójdą w górę to żle????? zobaczcie jak inne dzielnice się rozwijają!!!! mieszkam w Aninie od 60 lat od urodzenia i chcę aby to była nowoczesna dzielnica
14.02.2021 20:01 #Bartekqwert
Od jakiegoś czasu na Wawrze zaczynają powstawać wysokie bloki które zmieniają charakter zabudowy dzielnicy. Niedługo będziemy mieli tu wieżowce...
14.02.2021 20:01 #Iwa
Co w tym urzedzie sie dzieje tez mam problem z pimylkowa decyzja urzednika mija 6 msc i konca sprawy nie widac.
REKLAMA
14.02.2021 22:31 #XYZ
@Aninianie,. Przez nadmierne zagęszczanie zabudowy ceny tylko spadną. A on to była najdroższa dzielnica, bo tu by wille na dużych działkach. Teraz na ok 2000 m2 dzielą taką dzialkę na 11 i stawiają 10 segmentów. Zgodnie z planem, bo na Zachód od Kajki nie ma zakazu tworzenia tak malutkich działek. Budynki wielorodzinne przy stacji Anin są OK. Ale reszta powinna być zabudową dla bogatych. Bo 10 segmentów cna 2000 m2 to przesada. Gdzie indziej na 1200 próbowali postawić 8 mieszkań jako zabudowę jednorodzinną. Dwa bliźniaki podzielone na 2 mieszkanka. Góra i dół.
15.02.2021 00:07 #Sadulczyk
A pozwolenie na jakiś pseudo sport w lesie? Disc golf - latające plastiki, tylko patrzeć jak pogotowie zabierze pacjenta z rozwaloną głową. Tam spacerują rodziny z dziećmi, starsze osoby. Mój syn już dostał tym talerzem w rękę i musiałam leczyć ją miesiąc bo mięsień był zbity. Ktoś nie miał wyobraźni wydając to pozwolenie. Ciekawe czy Burmistrz zapłaci, jak komuś zęby tym wybiją. Zrobili sobie tez parking i jeżdżą po tym mostku, ale naprawić to nie ma komu.
15.02.2021 03:37 #Lunaka
W Falenicy też są osiedla bliżniaków postawione ...ulice są tak wąskie że wszyscy się zastanawiają kto dał wogóle na to zgodę...problemy wyją gdy musi przejechać samochód wiekszy, nie chce się myśleć co by było gdyby tak straż pożarna musiała w taką wjechać . Wjazd tylko od ul. Nadwiślańskiej np.Jachowicza istna tragedia ....
15.02.2021 09:22 #XYZ
Jest jeszcze kwestia interpretacji zapisów planu. Jak zapisano zabudowę jednorodzinną: domy wolno stojące, bliźniaki, segmenty, to nie grupy takich budynków. Skoro plan dopuszcza zabudowę wielorodzinną do 6 mieszkań, a deweloper próbuje postawić 2 bliźniaki z 8 mieszkaniami to to jest nadal zabudowa jednorodzinną !? Oczywiście dla urzędu nie jest problemem, że plan dopuszcza do 3 miejsc parkingowych na działkę. Co prowadzi do wniosku, że mogą być 3 segmenty, bliźniak w dawnym rozumieniu tego słowa, dom jednorodzinny. Przy wielorodzinnej dopuszcza więcej miejsc. A Urząd, że ten zapis planu to jeno wskaźnik. Czyli dopuszczenie 8 miejsc parkingowych na działce w zabudowie jednorodzinnej jest dopuszczalne. Gdy plam mówi 3. Może trzeba zapis uszczegółowić. zbytnie zagęszczenie zabudowy spowoduje brak wydolności instalacji wod-kan, elektrycznej, odprowadzania deszczu i ulic - ruch,brak miejsc do parkowania na uliczkach, ciągach pieszjezdnych
15.02.2021 11:13 #ninkajakonick
Ręce opadają. Gołym okiem widać, że zabudowa jest coraz gorsza, coraz bardziej nieprzyjazna czlowiekowi. Dzielnica traci swój charakter. Budują nam slamsy po nosem. Widać też powiązania między deweloperami i władza. Kto tu budował dom lub choćby kupował i odrobinę myśli, zauważy te powiązania. Szarakowi brak dowodów. Ale ludzie widzą i mają dość!!! Liczę na społeczników, prokuraturę i zmianę władzy.
15.02.2021 20:45 #miecia
Jedno jest pewne Deweloper wszystko w Wawrze może zwykły mieszkaniec jest nikim. Budują mieszkania wielorodzinne na dole jeden mieszkaniec, na górze drugi bez żadnego garażu uliczka wąziutka chodnik 2m, który będzie zastawiony autam np. inwestycja Zwoleńska i Kwiatów Polskich. Kto wydaje te pozwolenia na budowę? Takich miejsc jest dziesiątki..
16.02.2021 23:06 #XYZ
Bo jak piszę. Czytanie zgodne z celem zapisów planu szwankuje. I samo prawo budowlane, które za zabudowę jednorodzinną uznaje bliźniak podzielony na 4 mieszkania. Przepisy o wspólnotach mieszkaniowych działają już przy 3 lokalach ! Albo podzielą bliźniak w pionie. W praktyce to nie bliźniak tylko 4 segmenty !!!. Ale wg naszych, polskich mędrców od architektury to tak trzeba interpretować prawo budowlane. Wbrew logice. Bliźniak to nie 4 segmenty czy 4 mieszkania.
18.02.2021 21:26 #Andrzej777
Najwyższa pora położyć kres temu cynicznemu bezprawiu polegającemu na konsekwentnej zamianie naszej Dzielnicy w nowy Ursynów ! Miejmy nadzieję więc, że uderzenie prokuratury będzie celne i bolesne dla tych łotrów odpowiedzialnych za systematyczną betonizację i degradację Wawra.
19.02.2021 09:44 #wawiak
#Andrzej777 w całości się zgadzam z twoją wypowiedzią. W mojej ocenie nie liczyłabym wielce na Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Od lat wiedzą co tu się dzieje prasa, TV, radio, net bezprzerwy pisze. Łamanie prawa jak było tak jest. Ludzie normalni nic nie mają do powiedzenia wszystko pod deweloperów i ich interesy, np. Segment czy bliźniak z 2-6 rodzinami bez garażu i miejsca na samochody. To samo dotyczy się odległość, wysokości budynków, odwodnienia itp.
20.02.2021 22:28 #kolejny wałek
Kpina z prawa mieszkańców trwa w najlepsze... Niby Prokuratura Okręgowa się zajmuje sprawą... Idąc ul. Wojtyszki na wysości nr 37z litetami F widać na wolnym wielkim placu rozpoczęte wykopy pod fundamenty domów około, 8 teren nie ogrodzony, bez żadnej tablicy informacyjnej wokół kilka dębów, które znikną? To jest dobry przykład bezprawia i ciemnych interesów. Ciekawe kto za tym stoi co buduję i kto zezwala lub zalegalizuje. Nikt nie wie kto inwestorem z taką parą..
REKLAMA
22.02.2021 21:51 #kaskakaska
Budowa ul. Trzykrotki i Bylicowej!!! a co za tym idzie?? - już na Trzykrotki są wycinane drzewa pod drogę o szerokości zbliżonej do Al. Dzieci Polskich .w jakim celu?? Przecież jest to teren Mazowieckiego Parku Krajobrazowego a po ul. Trzykrotki i Bylicowej nie jeżdżą autobusy. Co z ochroną przyrody???. Mazowiecki Park Krajobrazowy jest w ostatnich latach niszczony i grodzony!!!! Jaki będzie jego dalszy los?? jeśli ten proceder postępuje tak szybko!! A gdzie inwestycje wodno-kanalizacyjne i porządne chodniki ?W Międzylesiu - osiedlu gdzie są dwa szpitale i ośrodki dla osób niepełnosprawnych jeżdżą non stop szambiarki a osoby poruszające się na wózkach lub o kulach napotykają na przeszkody. czy władze Wawra tego nie widzą czy może raczej nie chcą widzieć?? Pytanie dlaczego??
24.02.2021 13:48 #ninkajakonick
Brak tablic informacyjnych to chyba powszechna praktyka. Tak samo było na Strzyglowskiej. Pojawiła się ale długo po rozpoczęciu robót.
11.03.2021 21:12 #sąsiad
Kolejna mega wtopa - na Ogórkowej 43 Gefion.House rozpoczął budowę osiedla mieszkaniowego dosłownie wciskając się w wąski pasek działki pomiędzy istniejące obecnie zabudowy. Nie dość, że to teren zalewowy - w 2010 w trakcie powodzi wylała tam Wisła, a mieszkańcy osiedla obok samodzielnie układali wały z worków z piaskiem, żeby nie zalało mieszkań - to na dodatek wielkość działki i rodzaj zabudowy najprawdopodobniej mocno naruszą normy prawa budowlanego (dot. szerokości niezbędnej drogi wewnętrznej i zapewnienia minimalnego odstępu od granicy działek). Już z tego powodu nigdy nie kupiłabym tam mieszkania!!! Deweloper (nie mający zbyt dobrej sławy...) niby trochę podniósł u siebie teren, ale będzie to skutkowało jedynie zalewaniem sąsiadujących zabudowań. Więc pytam - kto wydał pozwolenie na tą budowę??? Mam nadzieję, że Prokuratura również tym przypadkiem się zajmie.
18.03.2021 08:25 #Dizi
Nowe osiedle powstające na Ogórkowej 43 to jakaś paranoja.
Gefion House buduje tam osiedle na terenie zalewowym! W 2010 roku, po powodzi, na tej działce bardzo długo stała tam woda.
Kto wydał pozwolenie na tą budowę? To chyba znowu jakiś gminny przekręt... Zresztą sam deweloper dobrą opinią nie grzeszy!
Masakra, w garażach nowi nabywcy powinni łódki trzymać, zamiast samochodów! :))))

 46/1567 


  • Poleć
  • Polub Tu Wawer
  • Udostępnij


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA