REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# AniaD

11.01.2013 20:04

czemu cały czas jest pominięty przystanek PICASSA? Przecież chcą zabrać 503, 510 , dlaczego nie puszczą choć jednego typu 101 lub e4 a za to kursuje koło lidla i jeszcze za chwilę zatrzymuje się na porajów zanim wjedzie na most ???????czy ktos to w końcu zauważy ???????? nie dość że wysokie tam czynsze i ceny biletów w górę to same ograniczenia!!! tu tez matki z dziećmi mieszkają i starzy ludzie!

# flo

11.01.2013 20:13

Dlaczego robią krzywdę 516 ?? Po co komu ten ogryzek linii tramwajowej??

# Niezadowolony

11.01.2013 20:16

To jest nie do przyjęcia żeby zabierali wszystkie autobusy z trasy w stronę Picassa a wszystko przestawiają na trasę przez ulicę Myśliborską w stronę Ratusza autobusy takich linii jak 510 i 503 są bardzo potrzebne są oblegane i zatrzymują się na takich przystankach na które trzeba było by dojeżdżać z przynajmniej 3 przesiadkami . Powinno być zróżnicowanie tras przejazdu autobusów po całym Tarchominie . Zlikwidować E8 bo jest w ogóle nie opłacalne jedzie tylko z pętli do pętli Metro Młociny mamy przecież jeszcze E4 które może spokojnie zastąpić ten autobus wystarczy że będą jeździły tak jak teraz co 5 minut oraz możliwość zatrzymania się na żądanie na moście tak jak ma to miejsce w przypadku 101 ale z tym też czasami kierowcy maja problem niestety.

REKLAMA

# ober_fest

11.01.2013 20:46

Dlaczego nie ma autobusu z modlińskiej ktory by skręcał przy mcdonaldzie i jechał do tramwaju mysliborską tam sa juz wielkie osiedla

# barnaba

11.01.2013 20:58

Ale brednie wypisujecie o likwidacji 503 i 510 - ktoś z siskomu jedynie rzucił swoją wizję a wy już trzęsiecie portkami.
@ober_fest: bo najpierw robią osiedla a nie infrastrukturę - podziękuj deweloperowi. Szkoda autobusów na te wertepy.

# jolka

11.01.2013 21:34

Cyrk, cyrk, cyrk, robią potworny zamęt po to aby zmusić ludzi na siłę do jazdy tym poronionym ogryzkiem.

REKLAMA

# z tarchomina

11.01.2013 22:47

Nie wszyscy, na litość, jadą do Młocin!!!!!!!!!!

# pinki

12.01.2013 07:48

Na ten ogryzkowy tramwaj to chyba trzeba z miesięcznym wyprzedzeniem kupować "miejscówki "- zeby się do niego dostać. Będzie woził powietrze chyba, że wszystkie linie autobusowe w kierunku Młocin będą kończyły się przy moście to będzie ścisk i obłożenie w 200 procentach. Może ktoś wie kiedy będzie uroczyste przecięcie wstęgi bo już nie mogę się doczekać. Krajnow pisze , że w pobliżu linii mieszka kilkanaście tysięcy osób pewnie tak biorąc promien 2 km.

# tarcho

12.01.2013 08:27

Ile kosztuje to całe zamieszanie z ogryzkiem? Jaki to ma sens? Takie pomysły mogą sie rodzić tylko w głowach urzędników, którzy nie odpowiadają finansowo za swoje głupie decyzje

REKLAMA

# pinki

12.01.2013 09:18

Ten ogryzek to dar Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz - Waltz dla mieszkanców Zachodniej Białołęki . Przecież za przedwyborcze metro musiała coś zaproponować a więc zaproponowała " metro tramwajowe" Tramwaj jest zawsze wolniejszy od autobusów chyba, że ulice są zakorkowane jak w centrum a na Białołęce teraz ruch jest rozprowadzany przez dwa mosty. Wielką odwagą jest wycofanie się ale nie wszystkich stać na mądre decyzje. Oczywiście tramwaj spełni swoją rolę przy wycofaniu autobusów do Młocin i wtedy propaganda będzie pisała wielki sukces naszej myśli.

# pinki

12.01.2013 09:24

jeszcze dodam tak tak autobusy zatruwają nasze oddychanie - to już mówię autobusy na ekologiczne paliwo ale najbardziej zatruwa powietrze tj mnie głupie decyzje urzędników.

# mat

12.01.2013 10:44

Dziwna idea z tramwajem skoro autobusy jada sobie spokojnie do metra gdzie rano jest zawsze pusta droga. Ludziom z części porajów bardziej sie opłaca iść pod tesco na autobus niz biec taki kawał do tramwaju na mysliborską.
ZTM zapomina że nie wszyscy pracują w centrum lub na urysnowie. Żeby dojechać na Wole, Bemowo, ochote, włochy trzeba tłuc sie 186, stojącym na prymasa w korkach.

REKLAMA

# trener

12.01.2013 11:22

DWÓJKA [ 2 ] TO FAJNY NUMEREK ( głównie takie oceny w szkole otrzymywałem ) ale linia 2 ma bardzo, bardzo długą tradycję, a tradycję należy pielęgnować ! -> to pisałem ja / trener pierwszej klasy

# wawa tarcho

12.01.2013 13:04

Czy w ZTM pracują juz tylko przyjezdni ??? bo tak organizują ruch swojego taboru jakby obsługiwali mała wioskę."""Autobus lub bus dowożący do pociągu""" takie to rozwiązanie wioskowe.
Przesiadanie się do tramwaju z autobusy wydłuża czas dojazdu do metra o jakieś 10 - 15 min. A dla czego:
1. jedziesz autobusem wygodnie po czym wysiadasz przed mostem heheheh
2. idziesz z buta daleko na przystanek tramwajowy dodatkowo mokniesz jak pada jeśli idziesz szybko to zajmie ci jakieś 3 minuty. starsza osoba wiadomo ze dłużej.
3. dochodzisz do przystanku czekasz na tramwaj 3- 5 minut.
4 jedziesz już tramwajem to jakieś 6-9 minut tramwaj na trasie nie jedzie więcej niż 60km/h. Pusty testowo zakładając trzeba ze będzie śmigał jakieś 30km/h
Dodatkowo przystanki na moście WIDMO i za mostem WIDMO bo będzie tam rano może ze 2 osoby . hehehhe
GLUPOTA ZTM nie zna granic będą kasować przystanki po to by zmusić ludzi do wycieczek.Cała trasa z Nowodworów to jakieś max 18 min bez przesiadania wygodnie autobusem. Wiec po co ten Tramwaj.
Już wiem po co obok pętli tramwajowej jest skub złomu!!! z Bielan będą wozić bezdomni tymi tramwajami towar na skup :)))
To jest ten obiecany przez Prezydent i ZTM tramwaj na Tarchomin Nowodwory itd.

# wawa tarcho

12.01.2013 13:10

Jeszcze dodam ze 101 w weekendy i popołudnia jedzie na trasie z Nowodworów na Młociny z zawrotna średnia prędkością 11km/h największe prędkości na moście by wytopić czas to 33 km/h aż az cos trafia człowieka ze za bilet zapłaci.
Rowerem szybciej jeżdżę na tej trasie bez wysiłku.

REKLAMA

# kimki

12.01.2013 13:50

Tez jeżdzą 186 na Wolę, ale dodatkowy bonus mam postaci 326, którym muszę dotrzeć na Modlińską. Proste? Teoretycznie - po zmianach mogę tak jechać tylko pon-pt, święta i weekendy odpadają. Już się cieszę na myśl, że przez 2 miesiące wakacji go nie będzie. A ZTM twierdzi, że nie ma potrzeby aby kursował, przecież można jechać 120 (przez Białołękę, Targówek i Pragę). W tym układzie ten niby-tramwaj mnie nie dziwi, to taka logika - wszystko się da, zawsze można się przesiąść. Najlepiej po 5 razy w każdą stronę. Tak palcem po mapie to zawsze jest dogodny dojazd, tylko z jakiegoś dziwnego powodu ludziom się nie podoba...
Jak już muszą uruchomić ten tramwaj, to niech jedzie dalej niż na Młociny, bo w tym układzie to tylko bezsensowne koszty będzie generował.
#mat napisał(a) 12.01.2013 10:44
Dziwna idea z tramwajem skoro autobusy jada sobie spokojnie do metra gdzie rano jest zawsze pusta droga. Ludziom z części porajów bardziej sie opłaca iść pod tesco na autobus niz biec taki kawał do tramwaju na mysliborską.
ZTM zapomina że nie wszyscy pracują w centrum lub na urysnowie. Żeby dojechać na Wole, Bemowo, ochote, włochy trzeba tłuc sie 186, stojącym na prymasa w korkach.

# ZTMsss

12.01.2013 14:03

[/b]

# ktm

12.01.2013 15:58

Dobrze że nie korzystam z 516 bo by mnie szlak trafił.Żle było do tej pory?po cholerę te 214?Po co zmiana trasy 741?No i E-4 co 10 minut-zmiany dramatyczne ale przecież chodzi o to żeby ludzi na siłę do tramwaju wpakować coby władza potem mówiła jak to potzrebny jest tramwaj.Zmiany wprowadzane przez ztm-jak zwykle na gorsze.

REKLAMA

# J...a

14.01.2013 09:42

516 powinien zostać bez zmian gdyż jest dla kilku tysięcy ludzi jedyną alternatywą aby bez przesiadek do Modlińskiej dojechać w przypadku awarii tramwaju.

# Malwina

14.01.2013 10:26

Zlikwidować E-8?! Cóż za niewiedza autora tego komentarza! E-8 nie jeździ z pętli do pętli. Ma po drodze jeszcze 3 przystanki. Często osoby wsiadajace przy Mehoffera maja problemy z wejściem do autobusu!
Tramwaj - dla mnie w tej formie to idiotyczny pomysł. Czy ZTM nie zdaje sobie sprawy, czy tez ma to tak daleko w poważaniu, że każdy chce dojechać jak najszybciej, a nie przesiadac się kilka razy. Prosze spojrzeć na mapę Warszawy i zobaczyć jak daleko Tarchomin i Nowodwory są wysuniete na północ i o ile mamy dłuższy juz tylko z tego powodu czas przejazdu! Poza tym nie wszyscy jeździmy do metra, które nie jest z gumy, drogie ZTM! czy ZTM myśli o ludziach starszych i mających problemy z poruszaniem się?! Watpię. Moja mama nie jest w stanie załatwić sobie sprawy na mieście dlatego, że musiałaby sę wielokrotnie przesiadać, a na dodatek często wędrować między przystankami przyesiadkowymi.

# ze Strumykowej

14.01.2013 10:30

Dziwię się, że w sprawie tramwaju nie wypowiadają się radni opozycyjni potem się dziwią, że na nich nikt nie chce głosować gdyż ich nikt nie zna a jeżeli już są to nie mają zadnego znaczenia/ mniejszość/. Chciałbym znać ich opinię na temat funkcjonowania komunikacji na Białołęce w tym tego ogryzka a więc proszę o opinie dzięki temu bliżej ich poznam i może oddam głos w przyszłych wyborach - gdyż postanowiłem nie głosować na partie lecz na konkretne osoby obojętnie jakie jest ich pochodzenie partyjne. Natomiast radni PO nie mogą krytykować- gdyż wiadomo kariera ich się skończy na obecnym mandacie.

# anaks

14.01.2013 10:59

Likwidacja 516 na dotychczasowej trasie jest bezsensowna. Tym autobusem dojeżdzają dzieci z ul. Nowodworskiej i połowy ul. Odkrytej do Szkoły Podstawowej nr344, jest to dobre połączenie dla pacjentów korzystających z przychodni specjalistycznej przy ul. Milinijnej. Na proponowanej trasie 214 nie zapewni tego, a brak punktów przesiadkowych (przecież nie wszyscy jadą do Młocin) skazuje tą trasę na "wożenie powietrza". Jeżeli ZTM koniecznie chce uszczęśliwić mieszkanców Nowodworów i Tarchomina to 214 powinno pojechać: Nowodwory - H.Ordonównej - Strumykowa - Myśliborska (Porajów, Świderska) i połączenie z nową linią tamwajową, zagwarantuje to sporą liczbę pasażerów, a 516 powinno pozostac na dotychczasowej trasie.

# kris

14.01.2013 16:00

Nie dla zmian w kursowaniu 516!

# arven

14.01.2013 16:27

#Niezadowolony:
E-8 właśnie że jest BARDZO oblegane i potrzebne,jak najbardziej opłacalne! a E-4 chciałam zauważyć,że nie jeździ z Nowodworów, tylko z Tarchomina... musiałoby jeździć co 2min aby zabrać wszystkich pasażerów także z E-8..

# Młocinianka

14.01.2013 21:12

Szkoda, że Młociny nie mają tak wspaniałego dojazdu do metra Młociny jak Białołęka. Przyjęcie mylnej nazwy spowodowało, że kilka tysięcy młocinian i tysiące studentów UKSW mieszczącego się na Młocinach, mają jedną linię, nie obsługującą większości terenu i na dodatek jadącą okrężną drogą, a na końcówce trafiającą na korek próbujących z mostu skręcić w lewo. Tylko jak ZTM przekonać, że Młociny leżą 4 km od "Młocin"?

# kopla

14.01.2013 22:01

Obawiam się, że będzie ciężko. Sprawa wygląda chyba podobnie jak z Zieloną Białołęka - dla większości ludzi i dla ZTMu Białołeka to Tarchomin i Nowodwory oraz okolice Skarbka z Gór. Reszta? Ale jaka reszta? No przecież mają 2 autobusy na tyle km2, moga się przesiadać albo spacerować... Współczuję, bo planiści mogliby chociaż "rzucić okiem" na mapy, ale chyba nie mają tego wpisanego w obowiązki.
#Młocinianka napisał(a) 14.01.2013 21:12
Szkoda, że Młociny nie mają tak wspaniałego dojazdu do metra Młociny jak Białołęka. Przyjęcie mylnej nazwy spowodowało, że kilka tysięcy młocinian i tysiące studentów UKSW mieszczącego się na Młocinach, mają jedną linię, nie obsługującą większości terenu i na dodatek jadącą okrężną drogą, a na końcówce trafiającą na korek próbujących z mostu skręcić w lewo. Tylko jak ZTM przekonać, że Młociny leżą 4 km od "Młocin"?

# Młocinianka

14.01.2013 22:07

@kopla
Dzięki za wpis. Jakąś pociechą jest, że inni też mają źle...

# prawie tarchominianin

14.01.2013 23:02

@Młocinianka
Na Tarchominie nie wszystkie ulice mają łatwy dostęp do komunikacji miejskiej. Z drugiej strony doskonale rozumiem mieszkańców Młocin, bo sam dojeżdżałem na Wóycickiego 3 lata. 114 jest masakrycznie zatłoczone mimo częstych kursów.

# wick

15.01.2013 10:25

Do #Niezadowolony - jeżeli uważasz że E8 jest niepotrzebne to przejedź się tą linią w godzinach szczytu z pętli Nowodwory i zobacz jaki autobus jest zapchany , jest to jedyna sensowna linia łącząca Nowodwory z metrem ( najszypsza i najsprawniejsza )

# pik

15.01.2013 11:58

326 na STARE ŚWIDRY

# normalność

15.01.2013 12:22

To jest niemożliwe, żeby urzędnicy decydujący o sprawach obywatelskich jak omawiany tramwaj i również opłacani z podatków wpłacanych przez obywateli tak bezkarnie rujnowali wszystko co działa w miarę normalnie i nie liczyli się z opiniami mieszkańców, którzy mają korzystać ze wspólnej infrastruktury drogowej. Nie wiem czy możemy w jakiś sposób wpłynąć na te ich kosmiczne pomysły.
1) skierowanie tramwaju na Młociny, gdzie jest skrzyżowanie, gdzie jest niezliczona ilość świateł spowoduje dodatkowy korek dla wszystkich pojazdów.
Dlaczego tramwaj nie może od razu po przejechaniu Wisły mostem wykorzystać bezkolizyjnego (w tunelu pod jezdnią) skrętu w lewo w ulicę Marymoncką, jak to było jeszcze kilka dni temu proponowane. Nie dość, że ten tramwaj tak długo jest budowany i wydano już pieniądze na pojazdy dwukierunkowe, to teraz jak już ma ruszyć tramwaj, to dlaczego nie dać ludziom wyboru i Ci, którzy mieszkają w pobliżu niech z niego skorzystają, jak już tramwaj zacznie jeździć, to dycydenci nie będą mieli innego wyboru tylko tak organizować, aby powstawały kolejne przystanki w kierunku Nowodworów i kolejni mieszkańcy będą mogli skorzystać z linii tramwajowej
2) Pod żadnym pozorem nie wolno zmieniać, skracać linii 506, bo jest to niezależna linia z Żerania na Nowodwory, która zbiera mieszkańców z wielu osiedli oddalonych od głównej komunikacji ulicą Światowida
3) Zanim otwarto most Północny dla ruchu z Nowodworów były straszne korki i jedyna trasa z Odkrytej do Mostu Grota ( ok 7 czy 9 km) zajmowała nawet 50 min. Teraz korzystając z mostu północnego i jadąc dalej na Bemowo, czy np w kierunku Arkadii można w miarę płynnie tam dojechać w zadowalającym czasie. Teraz jak na ulicy Świderskiej, Myśliborskiej i Mehoffera pojawią się te dodatkowe autobusy typu 214, ten z Chotomowa i inne dowożące do tramwaju to spowodują one całkowity bezruch jakichkolwiek pojazdów przed dojazdem do mostu Północnego będą stały autobusy, samochody i tramwaj. Dlatego uważam, że nie należy produkować dodatkowych, niepotrzebnych kosztów na autobusy dowożące do tramwaju, bo tam nie ma dla nich miejsca.
4) Niech tramwaj zacznie kursować z Myśliborskiej przez most północny i potem w lewo tunelem na Marymoncką, obecnie jest to według mnie jedyne możliwe rozwiązanie alternatywne do obecnej komunikacji na Nowodworach bez wprowadzania proponowanych zmian w komunikacji autobusowej

# Dobromil

15.01.2013 14:42

Pomyłka w pisowni ma być 516 ale każdy zainteresowany wie o tym. Pełna zgoda tramwaj jeżeli już to w kierunku Marymonckiej bez likwidowania i majstrowania przy autobusach- chyba,że Białołęka to pligon doświadczalny dla władz i próbują czy my wytrzymamy jeżeli tak to zaczną nas uszczęśliwiac innymi kwiatkami

 tarantula01

15.01.2013 22:59

Otrzymałem już sporo maili w tej sprawie, które potwierdziły brak wyobraźni ZTM odnośnie podziału 516. http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2ztm/ztm-linie_mp130115trasy.pdf
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

15.01.2013 22:59

Otrzymałem już sporo maili w tej sprawie, które potwierdziły brak wyobraźni ZTM odnośnie podziału 516. http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2ztm/ztm-linie_mp130115trasy.pdf
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# kris

16.01.2013 16:17

dziękuję Panie Wojciechu za interwencję w sprawie 516. Trzymam kciuki, żeby odniosła skutek pozytywny. Pozdrawiam

# z Dąbrówki

16.01.2013 16:41

Moi sąsiedzi i Ja jesteśmy wkurzeni z lekka na pomysł pocięcia 516. Pisałem już do tarantuli o tym. Błyskawicznie zareagował.

# gkg

16.01.2013 19:08

To skandal,że chcą wycofać E2 z Nowego Bemowa,Nieprawdą jest, że jeździ nim mało osób. Większość właśnie jeździ do pracy E2. Jest to jedyna linia ktora łączy po zlikwidowaniu 507 nas ze Sródmieściem względnie szybko.Dojeżdzają nim też studenci. Przy takim wzroście cen biletów przesiadka kosztuje prawie tyle co taxi''Nie każdy ma samochód. Trasa S7 to tylko kłopot i hałas. Nowe Bemowo ma z nią tylko kłopoty i żadnych korzyści. Jej budowa była wyrzuceniem pieniędzy w błoto.Nowe Bemowo ma coraz więcej mieszkańców i coraz mniej autobusów.Do metra daleko. Zabierzcie autobusy na Ursynowie -oni mają metro.Zobaczcie gdzie mieszkają pomysłodawcy tych głupot - pewnie na Ursynowie i w Wilanowie.

# z Dąbrówki

18.01.2013 14:02

Panie Wojtku,
Tak http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,13256938,Tramwaje_na_Bialoleke_juz_za_2_dni__Dojazd_sie_pogorszy.html !

# Pelethro

18.01.2013 16:27

Czytam sobie, na stronie z interpelacjami, że radna Agnieszka Jadczyszyn pytała się czy byłaby możliwość połączenia z Marymontem. Nawet gw podawało, że takie połączenie miało powstać. A tu się okazuje, że będzie beznadziejne połączenie równoległe do szybkich autobusów.
http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/000dd427/yngsmsnfxalarnscndnthdjzmmooskqa/6811jadczyszyn.pdf

# Maciej

18.01.2013 18:22

W ramach oszczędności powinni zlikwidować 516 przecież to niepotrzebna linia jest 186 a do pętli Światowida i do ulicy Światowida gdzie są usytuowane przystanki to kilka minut z buta i klienci 516 mogą się przejść.ZTM ma raję - 516 wozi w 70 procentach powietrze. Jest jeszcze 211 z przesiadką nic się paniusiom nie stanie

# olka

18.01.2013 21:23

Oczywiście, 2 przesiadki do Konwaliowej, żeby móc się jeszcze ze 2 razy przesiąść... Ja co prawda 516 nie jeżdżę, ale świetnie rozumiem tych co protestują.
Za to codziennie rano na wysokości Płochocińskiej widzę podjeżdżające co 4 minuty 511, w większości prawie puste. Nie wiem o co chodzi, bo podobno ta linia jest oblegana. Za to do niektórych kursów 186 to trzeba się wciskać.
#Maciej napisał(a) 18.01.2013 18:22
W ramach oszczędności powinni zlikwidować 516 przecież to niepotrzebna linia jest 186 a do pętli Światowida i do ulicy Światowida gdzie są usytuowane przystanki to kilka minut z buta i klienci 516 mogą się przejść.ZTM ma raję - 516 wozi w 70 procentach powietrze. Jest jeszcze 211 z przesiadką nic się paniusiom nie stanie

# kasownik666

18.01.2013 21:58

a tak w ogóle i w szczególe to, któraś linia z modlińskiej powinna wjeżdżać na most. Ale wtedy tramwaj na Młociny byłby już kompletnie idiotyczny.

# MIKI

19.01.2013 06:34

Ogryzek tramwajowy linia nr 2 - wyrusza w poniedziałek. Będzie orkiestra, kwiaty dla twórców linii do nikąd ,władze Ratusza radni jednej słusznej opcji i tysiące pasażerów, chyba podstawią więcej tramwajów. OGRYZEK chluba Ratusza rusza - start. Wszystkie linie autobusowe na Białołęce powinny kończyć się przed Mostem Północnym z przesiadką na tramwaj tj OGRYZEK

# hagewu24

19.01.2013 21:28

,,Otwiełam linię tłamwajową na moście Kiłi!!!" -HGW

# sboy5

21.01.2013 00:17

jeden z biezacych postow Tarantuli01 (dotyczy kaluzy na Swiderskiej i zatoki autobusowej przy Moscie Polnocnym, wymowa jest jakze jednoznaczna. Dziekuje Radnemu za to pytanie zadane Kierownikowi "budowy"):
----
Właśnie zrobiono zatokę autobusową (tak szybko budowanej zatoczki, mimo warunków niesprzyjających do tego typu prac: 2 dni, to jeszcze nie widziałem). W rozmowie z jednym z kierowników usłyszałem wiele wyjaśniające: Prezydent kazał
Qrd..cisnienie widac jest ogromne na uruchomienie Tramwaju, niewazne jak i po co. Zmusza ludzi do jezdzenia tym g* , chocby mieli wyciac 50% przystankow w okolicy , zdjac 101, wszystkie E itd. Obawiam sie, ze to poczatek wiekszego procesu, za chwile 101 bedzie jezdzil 2 x rzadziej, podobnie E ktore juz rzadziej jezdza...

# Stanisława

21.01.2013 07:51

Jeżeli będą wycinać linie autobusowe tak aby zmusić wszystkich do przesiadek do tramwaju - to pamiętajmy, że są wybory w 2014 roku do samorządów a ZTM to przybudówka Platformy Obywatelskiej

# tnm

21.01.2013 10:53

Tramwaj na Marymont!!!!

# ze Strumykowej

21.01.2013 11:22

Dzisiaj ruszył o godz. 10,17 tramwaj linii nr 2 z Młocin do Stare Świdry . Na pokladzie PANI Prezydent Gronkiewicz- Waltz, wiceprezydent wiecznie nieogolony i niechlujny, liczni notable pod krawatami o dziwo z czewonymi szalikami, dziennikarze, i mnóstwo fotoreporterów, Na pokładzie było ok. 50 osób.Tramwaj na Białołękę przyjechał po 9 minutach i 2 sekundach. O czym poinformowałem p. Prezydent a kilku repertorów to potwierdziło. Na pokładzie tramwaju uradowana Pani Prezydent przedstawiła wizję rozwoju komunikacji szynowej w Warszawie. Pokazała mapkę ze słupkami jak zwiększała się liczba pasażerów jeżdzących metrem od 1995 to pewnie nawiązanie że i wszyscy będą jeżdzić tym tramwajem ,była bardzo zadowolona jak wszyscy jej towarzyszący NOTABLE Jedynym niezadowolonym byłem ja / 9 minut jazdy tramwajem a póżniej przesiadka na autobus w kierunku Nowodworów to około 30 minut na pętle w Nowodworach. Przed godz 10,17 tramwaj zabierał na pokład po kilku pasażerów.

# ze Strumykowej

21.01.2013 11:41

c.dalszy. Jeszcze przed wyruszeniem tramwaju z Młocin Pan wiceprezydent Wojciechowicz skomentował " Znajdą się malkontenci którzy będą liczyć pasażerów . Panie Prezydencie pewnie będą liczyć bo jeżeli tramwaj ma wozić powietrze to lepiej zawiesić tą linię i poczekać na wybudowanie torowisk na Nowodwory - bedą ogromne oszczędności i z zaoszczędzonych pieniędzy i również na ludzkim zdrowiu za te pieniądze można wybudować żłobek. Pozdrawiam wszystkich NOTABLI

# ze Strumykowej

21.01.2013 11:55

c.d. przejazd bardzo długi 9 minut, może Motorniczy był bardzo zdenerwowany, że to jemu przypadło wziąć na pokład linii 2 KWIAT WARSZAWY - to jechał bardzo ostrożnie a więc wolnoooooo.Może. Jeszcze dodam, że na Białołęce Panią prezydent i oczywiście tramwaj witali przedstawiciele Białołęki - pewnie to młode no trochę starsze wilki PO

# Bella79

21.01.2013 11:56

Dlaczego zabraliście linię 516 która jeździła Odkrytą, autobus oblężony, korzystało z niego dużo mam z dziećmi, połączenie z tej części Białołęki do Modlińskiej i nie tylko, nie zabierajcie tego autobusu, na Młociny jeżdżą 2 autobusy jeszcze robicie krzywdę ludziom którzy korzystali z 516.

# Piwonia67

21.01.2013 12:27

Ludzie, piszmy protesty do ZTM! Ta zmiana weszła dzisiaj, dojazdy pogorszyły się zdecydowanie. W ZTM powiedzieli mi, że jeżeli będą mieli dużą ilość zgłoszeń, pomyślą o zmianach. Dużych nadziei nie mam, oni są bardzo odporni na protesty ludzi i już w paru sytuacjach przetrenowałam ich tumiwisizm, ale jak ich zasypiemy to może, może... Wysyłajcie zgłoszenia na ztm.waw.pl - zakładka "Kontakt", albo pocztą na adres zarządu ZTM, podany na dole strony.

# nana89

21.01.2013 13:44

@Piwonia67:
popieram, już ode mnie mail poszedł w sprawie 516 i tramwaju. Może uda się coś wskórać, jeśli dostaną duuuużo maili od nas :)

# ktm

21.01.2013 15:40

Likwidacja przystanku Porajów dla E-4 i jednocześnie kursy co 10 min to skandal!!!!!!po co likwidacja przystanku?na siłę chcą ludzi wepchać do tramwaju bo jak ogryz będzie woził powietrzę to będzie to porażka Hani-ludzie,nie dajcie sobie na siłę narzucać tramwaju-niech jeźdźi pusty!!!!

 SLDBiałołęka

21.01.2013 15:49

Interpelacja dotycząca połączenia z Marymontem, na prośbę Mieszkańców.http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/000dd427/yngsmsnfxalarnscndnthdjzmmooskqa/6811jadczyszyn.pdf

# Maciek

21.01.2013 18:58

Dzisiaj w Kurierze Warszawskim Pani motornicza lini 2 powiedziała, że wiozła jednego pasażera. Chyba ta Pani straci pracę. Przecież tym Ogryzkiem "tłumy jeżdzą

# Jan

21.01.2013 21:06

Nikt normakny nie będzie tym ogryzkiem jeździł, podobnie jak było z wymuszaniem jazdy 214 i SKM-ką z Płud. Puszczono autobus i kupiono pociągi za warszawską kasę dla Legionowa a 214 woził powietrze i tak będzie teraz. Obserwowałem dzisiaj jak 214 jeździł prawie pusty a pasażerowie to głównie dzieci z rodzicami z przedszkoli. Puścili by lepiej to 214 w kółko na Nowodwory przez Hanki Ordonówny co 5 minut bo i tak z petli wszyscy będą jeździć E-8, 509 itp. A swoją drogą za wyrzucanie pieniędzy w błoto na tą 'komunikację szynową" ktoś powinien beknąć

# sboy5

21.01.2013 21:38

Glosowalem na PO, popieralem HGW ...ale coz, latka leca i chyba z wiekiem jej i jej ludziom zaczyna wyparowywac rozumek. Niestety , nie powtorze juz tego bledu. Kolejne wybory juz nie dla HGW - tej Pani dziekujemy.
Ten Tramwaj w takim ukladzie - co za potworny kwas i marnotrawienie publicznej kasy

# ze Strumyk.

21.01.2013 22:40

Żeby Ogryzek nie generwał strat - sprawą natychmiast powinna zająć się n Prokuratura - przecież to jawna niegospofarność. Idziemy w kierunku demokracj ale tzw SELEKTYWNEJ - wiadomo do czego taka demokracja prowadzi. Również głosowałem na PO - ostatni raz.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024