REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# JJZ

05.03.2014 18:27

Bardzo fajny pomysł, teren przy przepompowni to straszna pustka i naprawdę szkoda że nie ma tam jakiegoś parku, który by mieszkańcom naprawdę wielu okolicznych bloków osłodził życie, ale chociaż górka trochę ożywi ten teren zimą ;)

# Luthien

05.03.2014 19:04

Tam ma być pętla tramwajowa. Dzielnica raczej na zieleń nie stawia. Zamiast parków mamy postępującą degradację środowiska.

# Luthien

05.03.2014 19:05

Te butelki leżą tam od co najmniej dwóch sezonów...

REKLAMA

# JJZ

05.03.2014 19:17

Ale pętla zajmie może 1/6 terenu...

# Vera

05.03.2014 19:55

Bardzo dobry pomysl. Trzymam za słowo i kciuki za śnieg

# Renata

06.03.2014 09:08

Dobry pomysł. Dla niewtajemniczonych bardzo fajne górki są w lasku obok osiedli Milenijnej

REKLAMA

# basik

06.03.2014 09:18

[i]w sąsiedztwie zaniedbanego placu zabaw przy Światowida[\i]
A czy to nie jest teren RSM Pragi?

# Gośka

06.03.2014 09:46

Plac przy Światowida straci pewnie na swojej popularności jak poszerzą ulicę :/

# z Dąbrówki

06.03.2014 10:07

To pozyskujcie tę ziemię z inwestycji deweloperskich. Deweloperzy sprzedają ziemię z wykopów pod swoje inwestycje za ok. 120 zł/m3. A można pozyskać z inwestycji dzielnicowych za 0 zł (+koszt transportu)

REKLAMA

# Malina

06.03.2014 10:28

Ludzie wy powariowaliście - przecież przy przepompowni jest smród - co wy małe dzieci chcecie potruć - chyba, że ciągnie Was do korzeni - na środku podwórza obornik a za stodołą wychodek. Park z górką w takim śmierdziuchu

# Malina 44

06.03.2014 10:36

Ludzie wy powariowaliście - przecież przy przepompowni jest smród - co wy małe dzieci chcecie potruć - chyba, że ciągnie Was do korzeni - na środku podwórza obornik a za stodołą wychodek. Park z górką w takim śmierdziuchu

# Luthien

06.03.2014 11:43

Nie przesadzaj z tym smrodem. Dookoła sa osiedla, w których pewnie tez mieszkają dzieci. Jeśli nie szkodzi im mieszkanie obok przepompowni, nie zaszkodzi zabawa na sankach na sąsiadującym terenie. Zresztą rzadko kiedy coś czuć. Wiem, bo mieszkam w okolicy :P

REKLAMA

# Malina 44

06.03.2014 12:03

ludzie kupowali mieszkania bezmyślnie nie mając pojęcia , że tam jest przepompownia a teraz strasznie żałują, popatrz na osiedle Tulipany - pustę a druga sprawa ten teren to wielka srajnia dla psów i śmietnisko / patrz foto/ i zajezdnia pewnie z parkingiem- ,park i górka są b. potrzebne - idealnym miejscem według mnie- jest przy wale wiślanym na zachód od Tesco

# Luthien

06.03.2014 12:39

No to fajnie by było zagospodarować tą "srajnię i śmietnisko" :) Przede wszystkim uprzątnąć. Można by zagospodarować i teren wokół przepompowni i koło Tesco. Terenów rekreacyjnych nigdy za wiele, a deweloperzy dążą do tego, ab z Tarchomina zrobić ohydne blokowisko zalane betonem. Obawiam się tylko tej pętli tramwajowej, nie wiem czy jest możliwość stworzenia parku/skweru w takim sąsiedztwie... Co do Tulipanów to faktycznie strasznie długo nie mogą sprzedać tam lokali. Ale swoją drogą to osiedle architekturą też nie powala :P

# Misiek

06.03.2014 15:56

Też o tym myślałem przy okazji Trasy Mostu Północnego, ale w przypadku tej budowy nie zdawałem sobie sprawy, że ziemię będzie trzeba przywieźć a nie wywieźć ;) Pomysł ekstra, choć dzieci mi już powoli z sanek wyrastają to trzymam kciuki za pomyślną realizację!

REKLAMA

# babcia

06.03.2014 16:04

#Misiek napisał(a) 06.03.2014 15:56
Też o tym myślałem przy okazji Trasy Mostu Północnego, ale w przypadku tej budowy nie zdawałem sobie sprawy, że ziemię będzie trzeba przywieźć a nie wywieźć ;) Pomysł ekstra, choć dzieci mi już powoli z sanek wyrastają to trzymam kciuki za pomyślną realizację!

Myśl o wnukach, ani się obejrzysz!

# Luthien

06.03.2014 16:05

Heh, ja mam 30-stkę na karku a chętnie bym poszalała na saneczkach. Wychowałam się na Nowym Mieście tuż przy górce Panny Marii (teraz to okolice tego betonowego parku fontann). Taaaakich górek na Tarchominie nie uświadczymy, zostały mi tylko wspomnienia. Zauważyłam, że rodzice z Nowodworów chodzą z dzieciaczkami na wał wiślany (okolice lasku nowodworskiego).

 tarantula01

06.03.2014 23:16

Półtora roku temu, gdy budowano szkoły, zgłosiłem taki http://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/Dzielnice/Bialoleka/Rada_2010_2014/Interpelacje_zapytania/default.htm?WSprawie=toru+rowerowego&Organ=2&Dzielnica=2&srh=1 Póki co wniosek leży i się odkłada sam w czasie zapomniany przez władze.
Pozdrawiam

REKLAMA

 tarantula01

06.03.2014 23:16

Półtora roku temu, gdy budowano szkoły, zgłosiłem taki http://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/Dzielnice/Bialoleka/Rada_2010_2014/Interpelacje_zapytania/default.htm?WSprawie=toru+rowerowego&Organ=2&Dzielnica=2&srh=1 Póki co wniosek leży i się odkłada sam w czasie zapomniany przez władze.
Pozdrawiam

# dziadek

07.03.2014 07:11

górek saneczkowych to mamy kilka kilometrów wzdłuż wału wiślanego - powiecie nie wolno ja natomiast powiem również nie można chodzić po wale. Zgłaszam złoty pomysł o wybudowanie na Tarchominie skoczni narciarskiej

# ktoś

07.03.2014 10:20

Luthien, można pójść do lasu na Leśnej Polanki i zjeżdżać po zboczu wydmy (jest kawałek oświetlonej ścieżki - teraz to się ulica Dróżka nazywa. Można też zjeżdżać z wydmy między drzewami - dla bardziej wprawnych saneczkarzy.

REKLAMA

# taktak

07.03.2014 11:11

ze śmieci walających się po Białołęce - można wybudować kilkanaście takich górek- 1 górka ze śmieci z zagajników na przeciwko budowanej szkoły przy Ćwiklińskiej/Ordonki i z zagajników przy Leśnej Polanki- obrzydlistwo

# k98

07.03.2014 11:28

Pomysł rewelacyjny. Co roku chodzę z dzieckiem na sanki i bardzo mi tego brakuje.

 tarantula01

08.03.2014 22:50

Złożyłem wniosek do budżetu obywatelskiego.Wyliczyłem, że na jedną górkę (podstawa o wym.: 10 x 25 m) potrzeba by było ok. 600 m3 ziemi. Koszt (ziemia, transport i uformowanie) oszacowałem na ok. 90.000 zł. 2 górki to 180000 zł. Dużo.
Pozdrawiam
W. Tumasz

REKLAMA

 tarantula01

08.03.2014 22:50

Złożyłem wniosek do budżetu obywatelskiego.Wyliczyłem, że na jedną górkę (podstawa o wym.: 10 x 25 m) potrzeba by było ok. 600 m3 ziemi. Koszt (ziemia, transport i uformowanie) oszacowałem na ok. 90.000 zł. 2 górki to 180000 zł. Dużo.
Pozdrawiam
W. Tumasz

# cobra22

09.03.2014 19:31

a pętla tramwajowa to gdzie będzie na górkach?

# podróżnik

10.03.2014 09:55

Koło przepompowni są hektary nieużytków, to się pętla i górka zmieści. Trzymam kciuki.

 tarantula01

10.03.2014 20:51

W celu rozwiania wątpliwości. Pętla tramwajowa będzie pomiędzy przepompownią, a ul. Światowida, Pozostanie jeszcze wolny teren na północ od przepompowni i teren między przepompownią, a osiedlem żółtych budynków przy Stefanika (pod linią 220 kV). Lokalizacja górki, byłaby na północ od przepompowni (czyli nie pod linią WN).
Wojtek Tumasz

 tarantula01

10.03.2014 20:51

W celu rozwiania wątpliwości. Pętla tramwajowa będzie pomiędzy przepompownią, a ul. Światowida, Pozostanie jeszcze wolny teren na północ od przepompowni i teren między przepompownią, a osiedlem żółtych budynków przy Stefanika (pod linią 220 kV). Lokalizacja górki, byłaby na północ od przepompowni (czyli nie pod linią WN).
Wojtek Tumasz

# kościuszko

12.03.2014 20:20

To wszystko są dobre pomysły tylko jak co do czego przyjdzie to zaczną się problemy z kasą
Bo ktoś to musi usypać, a to kosztuje
A to, że Naród usypał kopiec Kościuszce to "sem nie wrati"
teraz trzeba kasy i kropka
Czy Pan Tumasz ją zagwarantuje????

# ktoś

13.03.2014 11:02

To budżet obywatelski, więc ludzie będą wybierać projekty (ja też) i jak wybierzemy ten projekt (mi się podoba i zachęcę innych), to nam go urzędnicy zrealizują bez łaski.

 tarantula01

29.08.2014 22:15

Dziękuję bardzo wszystkim osobom za to, że ten projekt zdobył najwięcej głosów wśród projektów z obszaru nr 1.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

29.08.2014 22:15

Dziękuję bardzo wszystkim osobom za to, że ten projekt zdobył najwięcej głosów wśród projektów z obszaru nr 1.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon
Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024